Филтър Брита?

  • 3 156
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 269
Вчера бяхме на консултация и педиатърката препоръча да не давам постоянно бутилирана вода/трапезна/ на бебчо, а да използвам предимно кана с филтър Брита.
А сме коментирали преди това темата за водата и тя беше казала, че можем да използваме „бебешките”води!
Търсих, четох, но никъде не намерих конкретен отговор.Та въпроса ми е някой използвал ли е кана Брита и какво точно трябва да правя- да преварям ли водата преди или след като е минала през филтъра или не е необходимо.
Споделете опит.

# 1
  • Мнения: 318
Аз използвам такава филтрираща кана, но не мога да ти кажа дали е подходяща за малки деца. Мисля че е безвреден самия филтър, но не знам нека мамите те посъветват...само мога да ти кажа , че моите кумове ползват такава и дават на детенцето си вода от тази кана , малкия юнак е на 2 годинки, така че едва ли има проблем...

# 2
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ами честно да си призная, до годинката преварявах и филтрираната вода.
Всъщност Мая не пиеше особено, но нали все пак тряба предложа вода...
Бебе е мъничко още, по-добре преварявай водата от кана Брита. Все пак валежи много, водоизточниците се размътват, не разчитай на напълно очистване на водата за пиене, без възваряване...

# 3
  • Мнения: 1 753
Ами аз си купих Кана Брита от Метро. Наливам студена вода да се филтрира и след това преварявам. И до сега действам по същия начин, защото ме е страх през лятото да не стане някаква инфекция...
Обаче водата става страхотна - супер чиста, като изворна направо. И вкусът й е друг и изобщо е много готина

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
До към година му преварявах чешмянката на синчето. После минах на вода от Брита или на трапезна минерална.
Та моето виждане е да преваряваш водата на бебе, че то е още доста малко.

# 5
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Тъй като варненската вода може да ти избие зъб от камъци, пиша моя коктейл (нали всеки си има собствен алгоритъм Mr. Green).
Брита, изварявам, пак Брита и пак има екстри, но сме адаптирани и няма как. В чуденка съм каква вода да ползвам.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Докато Мони стана на 9-10 месечна възраст й преварявах водата от каната "Брита", после спрях и вече й я давам директно от каната. Отвреме на време й давам детската "Банкя".

# 7
  • Мнения: 251
Аз до годинката преварявах чешмяна вода и след това я прецеждах през филтър или цедка с памуче, за да се отдели варовика. После си купихме филтърна кана и сега пием вода само от нея.

# 8
  • Мнения: 2 531
Въпросната кана си я купих като родих сина ми и ползвах постоянно водата/нашата е твърда/ . Тя омекотава и пречиства водата, но не замества преваряването. За по-лесно като преваря водата я слагам в термокана и така имам винаги гореща вода!

# 9
  • Мнения: 5 577
Явно и по тая тема има разли4ни мнения от педиатрите.
Нашата каза още след 1 месец да не преваряваме водата, за да свикне с чешмяната. Така и правих. Имаме Брита, но не я ползвам. Някъде до 3 месеца съм давала да пие от нея бебо, после директно от 4ешмата. Не сме имали проблеми (чукам на дърво).
 newsm78 Всичко което правя е съгласувано с докторката. Големи разминавания имам с другите мами, но...

# 10
  • Мнения: 269
Голямо благодаря на всички ви!    bouquet
Сега вече сме оборудвани с кана и мама реши – детко ще пие преварена „бритска” вода. newsm10

# 11
  • Sofiа
  • Мнения: 3 239
За да не пускам нова тема ще пиша тук питането си.
Счупих си каната, а съм загубила кутията с упътване и координати. Дайте координати да с еобадя да питам от къде да си купя нова кана.
За пояснение счупих сами самата кана, а капака с поставката за филтъра си е оК  Wink

# 12
  • Мнения: 1 187
Акушерката ни препоръча до 6 месец водата да се преварява, а след това - директно от Бритата  Laughing

координати (но в Бургас):
офис ул. Васил Левски 5
Бургас 8001, п.к. 574
тел. 056 / 800 614

# 13
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Използвам водата от кана Брита, за да приготвям млякото на дъщеря ми, откакто навърши 6м (дотогава беше изключително кърмена и въобще не беше пила вода даже) Прие я отлично, нямаше никакви промени в режима на тялото й.

Спомням си, че някакво светило - доцент (жена) беше на гости при Гала, та от нея тогава чух, че може на кърмачета да се дава вода от кана Брита, стига да се следи филтърът и стриктно да се сменя, когато трябва.

Не си усдложнявам живота излишно с преваряване. А да не говорим, че редките случаи, когато това ми се е налагало, по стената на тенджерата ми оставаше оранжево-кафеникава ивица (много бледа, но все пак забележима). Освен това като слагах преварена вода в електрическия стерилизатор, после излизаха едни кафяви точици - боклуци на дъното му. След като започнах да го пълня с вода от каната Брита, тези точици спряха да се появяват.

Това е моят опит, но решението си остава твое (отговорността също)

# 14
  • Мнения: 138
А мислите ли , че мога да давам преварена в термокана минерална вода на бебчо?Аз вече от 5 години само такава пия , защото нашата чешмяна вода дори и мирише на вкиснало и мухъл!А преди това имах и камък в бъбрека! А сега почти нямам проблеми!Но не близвам и капка чешмяна!Или да купя трапезна и пак в  термоканата?

Общи условия

Активация на акаунт