Имам процедурен въпрос относно преглед след бременност?

  • 928
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
Мили мамета, я кажете, до колко дни след раждането, една жена има право на БЕЗПЛАТЕН контролен преглед при специалиста, който я е наблюдавал по време на бременноста?
Съпругата ми отиде на 42 ден, а ние знаехме, че се ходи на 15 и на 42 ден след раждането, а доктора..... нашия любим доктор я навика, скастри и ни обясни, че ни прави компромис и ей такива работи.....Прегледа съпругата ми, но прегледа си беше направо "измиване на ръцете".....

# 1
  • Мнения: 2 531
Аз специално не съм ходила на безплатен преглед, но като родих лекаря ми каза че преглед се прави след 40 ден,освен ако нямам оплаквания.

# 2
  • Мнения: 1 680
Аз ходих на първия месец с направление от личната лекарка.

# 3
  • Мнения: 5 577
До 42 дена (6 седмици) има право на преглед в болницата където е родила.
Поне така пише на моята епикриза.

# 4
На мен лекарката ми се обади на домашния телефон да ме попита родила ли съм, подробности за бебето и да ме подсети да отида към 40 ден на преглед - по-точно ми каза, когато спрат лохийте. оказа се, че имам някакви проблеми, та се наложиха още няколко прегледа. нищо не съм плащала освен потребителската такса.

тов, което пишет ме очудва newsm78, ама нали сме страната на ЪПсурдите

# 5
  • plovdiv
  • Мнения: 350
родих със секцио в окръжна и в епикризата ми пише,че имам право на два безплатни прегледа в болницата,при който е на смяна.Единият на 15ия ден,а другият на 40тия Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 784
След като спрат лохиите.Моята гинеколожка ми обясни,че няма смисъл да отивам преди 6 седмица(освен,ако нямам проблеми),защото матката се прибирала за 6 седмици след раждането,а прегледа е основно за това,дали се е прибрала.

# 7
  • Мнения: 532
Даже не съм чувала newsm78 за безплатни прегледи , но все пак отидох при доктора който ме иражда по друга работа и той ме прегледа безплатно на 18 ден.След това на 40 ден си го платих.

# 8
  • Мнения: 4 629
Нищо не пишеше на епикризата ми за безплатни прегледи  #Cussing out А самата т. нар. епикриза представляваше една смешна бележка с датата на раждане и размерите на бебето  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт