Болезнената менструация винаги ли е симптом за проблем?

  • 4 032
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 355
Момичета, имам проблем, върху който се замислям чак сега, когато започнахме бебеправене. От първия ми цикъл, който беше на 14г. до сега - на 21г., всеки месец като дойде време да ми идва и ми се плаче. Ужасни болки и нищо не помага - Спазмалгон, но-шпа, аулин, сега съм на тилкотил - успокоява леко болката, но мъките си остават. И това е първия ден от М, докато започне да тече. След това ме боли, но търпимо. А ПМС ме хваща една седмица преди това - изнервеност, болки в яйчниците и гърдите.
Та исках да ви питам това нормално ли е, или трябва да се замисля по въпроса. Все по-често си мисля, че трябва да отида на гинеколог.
Моля ви, дайте съвет на невежата.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 871
При всяка жена оплакванията при мензис са различни. Няма "нормално" и "ненормално". Ако искаш все пак иди на гинеколог за успокоение  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 419
Според мен няма повод да се притесняваш - около мен има 3 много близки мои жени, които са с безумно болезнена М. - до припадък чак! В момента и трите дундуркат по един бебок, едната чака и втори Wink
Така че, според мен колко боли и колко не - не е признак за проблем - аз също съм с болезнена, макар и не чак толкова и съм говорила с лекар - казват, че след първото раждане трябва поне да намалее

# 3
  • Мнения: 46 438
Аз губех съзнание от болка, не искам да си спомням. Нямаше причина според лекарите, аз съм с миома и мислех, че е от това, но всички отрекоха. Не съм имала проблем със забременяване и износване. Успех!

# 4
  • Мнения: 355
Благодаря ви много. Успокоихте ме. Утре сигурно ще си направя тест, ако не ми дойде днес. Болят ме гърдите и яйчниците и съм супер изнервена, но при мен това е ПМС. Сега четох, че същите са признаците и на бременност, все още има надежда.

# 5
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Чувала съм, че е по-скоро обратното- че когато няма болка има проблем. Е поне при мен се потвърждава това.

# 6
  • Мнения: 533
Чувала съм, че е по-скоро обратното- че когато няма болка има проблем. Е поне при мен се потвърждава това.

 Shocked Shocked
Стига бе Манго, какво по-точно са имали предвид ...

Иначе теоритично болезнена менструация може да има при ендометриоза.

# 7
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Ами де да знам. Може би нещо свързано с лигавицата. Може би е по-нормално поне леко да те заболи като ти идва. Не знам Confused

# 8
  • Мнения: 1 612
Момичета да Ви кажа, че и аз съм с болезнена менструация. Получавам и кръвоизливи, припадам, абе голямо шоу. Питала съм лекари, но и те не могат да ми помогнат.
И аз съм чувала, че болезнената менструация е признак за ендометриоза, но не е задължително.
Познавам много момичета, които никога не са имали болки, а си имат бебенца. Същото важи и за тези, които са с болки.
И аз не знам вече.

# 9
  • Мнения: 980
И при мен е много болеzнено, но само първия ден. Тогава са болки, превиване, повръЩане, чудесии........ Sad.Да живее течния аналгин. Hug Всичко друго не ми действа
Ходила съм на доктори и ми каzват "след като родиШ Ще се нормалиzират неЩата" Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 2 120
Не се стряскай и при мен е много болезнена от както се помня.
С годините започна и да ми пада кръвното и стигам до виене на свят и ха да падна, потят ми се ръцете , ще ми изскочи сърцето, и напоследък дъже предпочитам да ме боли зверски без другото.
Иначе болките ми са като контракции-- през дупето, през яйчниците, като рязане с ножове.
лекари са ми казвали, защото нямам видим проблем, че като родя ще се оправя.

# 11
  • Мнения: 355
Благодаря ви, но аз май ще преминавам при мамите, защото днес си правех тест и чертичките бяха две, макар едната да беше по бледа. Утре ще го повторя. Не е истина колко съм радостна и колко ме е страх едновременно с това. Стискайте ми палци. Grinning

# 12
  • Мнения: 46 438
Благодаря ви, но аз май ще преминавам при мамите, защото днес си правех тест и чертичките бяха две, макар едната да беше по бледа. Утре ще го повторя. Не е истина колко съм радостна и колко ме е страх едновременно с това. Стискайте ми палци. Grinning

Честита радостна новина   bouquet

# 13
  • Мнения: 2 825
Благодаря ви, но аз май ще преминавам при мамите, защото днес си правех тест и чертичките бяха две, макар едната да беше по бледа. Утре ще го повторя. Не е истина колко съм радостна и колко ме е страх едновременно с това. Стискайте ми палци. Grinning

Ами 4естито мила, лека и безпроблемна бременност и след 9 месеца да се радваш на малко розово бебешор4е Grinning

# 14
  • Мнения: 2 120
Браво на теб.
тази седмица, който реши ,че ше ходи на лекар, защото нещо го заболи , се оказва, че ще става мама.
Хайде всички така, а на теб виртуални целувки.   

Общи условия

Активация на акаунт