Въпрос за Отдел "Обществени поръчки"

  • 847
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 877
Някой,ако може да ми поясни с какво се занимава такъв отдел към дадено учреждение,ще съм много благодарна!   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 6 550
Най-вече с подготовка, организация и провеждане на обществени поръчки -  демек търгове  най- вече по Закона за обществените поръчки и Наредбата за възлагане на малки обществени поръчки в държавни или общински организации - министерства, ТЕЦ-ове, ВиК дружества и т.н. На мен са ми "любимци", защото сме от обратната страна т.е .фирмата, в която работя участва в такива.

# 2
  • Мнения: 1 417
Съвсем бегло от сестра ми /тя работеше в такъв отдел/ знам че се прави конкурс, събират се оферти за изпълнението на дад. обществена поръчка и после се обработват някакви хияди документи за възлагането и. Ако си шеф на такъв отдел май е добре Wink ако си подчинен се занимаваш с бумащина.

# 3
  • Мнения: 1 877
Тоест организират търгове за отдаване под наем на някоя сграда,принадлежаща на учреждението например?Или по скоро ангажират фирми,които да се занимават с поддръжката на заведението например?

# 4
  • Мнения: 851
Получават поръчка /и за двете неща може да е, може да е за доставка на канцеларски материали ит.н./  от съответното министерство. Проучват изискванията на закона за изпълняване на подобна поръчка и пишат документацията за конкурса. Обявяват конкурса и събират предложенията на фирмите. Участват в комисии по отваряне на документите, в комисиите по избор на фирма изпълнител. Проверяват документите и изготвят отчети и протоколи. Отговарят за сключването на договора и контролират последващото му изпълнение.  Това е най-общо+ужасно много бумащина!

# 5
  • Мнения: 1 877
didiana,мерси!Вече започна да ми се изяснява.А дали взимат някакъв процент от поръчките,или са на твърда заплата?

# 6
  • София
  • Мнения: 6 550
определено са на твърда заплата по мое мнение

# 7
  • Мнения: 1 877
Много благодаря за отговорите!

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Към повечето администрации на държавни и общински органи, различни институции, дори учебни заведения има такива отдели. Те се занимават с организацията и подготовката по провеждане на конкурси за избор на изпълнители на обществени поръчки, които могат да имат за обект доставки, услуги или строителство. Обществените поръчки са различни, дейността на този отдел е да определи вида на поръчката / предмета я определя самият възложител/, след което да подготви цялата документация за участие в нея, вкл. решения и обявление. Това е първият етап. Освен него се занимават с самото провеждане на конкурса, оферти, класиране и т.н. до избор на изпълнител, евентуално обжалване...
Работещите в този отдел получават заплата, макар, че ЗОП дава възможност членовете на комисията по отваряне, разглеждане и оценка на офертите да получат възнаграждение за тази си дейност. Практикува се при външни експерти обикновено, не и за работещите на трудов договор  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт