Пресечено прясно мляко

  • 14 111
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Здравейте съфорумки!
Имам нужда от вашата помощ.Купих 1л прясно мляко от известна верига магазини и естествено в срок(поне така пише).Отварям го вчера и виждам,че се е пресякло.
Да го изхвърля ли или може да се използва?Ако някой знае рецепти,ще съм много благодарна ако ги сподели.

Идеята ми за приготвяне на крем-карамел отпадна. Sad

# 1
  • Мнения: 3 641
Аз винаги го изхвърлям. Според мен не става за нищо Rolling Eyes

# 2
  • Самоков
  • Мнения: 561
Изхвърляй го, нищо не може да направиш с него.

# 3
  • Мнения: 52
Благодаря за бързия отговор.

# 4
  • Мнения: 27 524
Хвърляй  Sad

# 5
  • София
  • Мнения: 23 156
сваряваш, малко сол слагаш, прецеждаш и си имаш извара.
не че става голямо количество, но по-добре от изхвърляш  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 433
хвърляй го

# 7
  • Мнения: 1 987
Става на извара !
Използвай я максимално бързо,защото се разваля и тя Mr. Green

# 8
  • Мнения: 42
Нали сме практични домакини  Laughing, за да не се пресече преди да го сложите на котлона в тенжерата сложете щипка сода бикарбонат и процеса "пресичане" ще бъде избегнат  chef.Изпробвано е!!!!

# 9
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Когато казах преди години на една украинка, че нямат кисело мляко, тя ми отговори обидено, че си имали - оставяли го да прокисне самичко и ето ти го киселото мляко.
Е, разбира се, ако смърди, хвърляш, но ако става за извара, само добавяш лимонтозу да се допресече и получаваш извара - мисля, че от 1 кг ще излезе 1-2 с. л.   Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз бих го кипнала за извара. Жал ми е да хвърлям, ако все още може нещо да се направи.

# 11
  • Мнения: 2 431
Извара правя само от домашно мляко, пресякло се поради неправилно съхранение няколко часа /неприбрано навреме/. В млякото от кутия дали няма накъкви консерванти?

# 12
  • Мнения: 1 432
Аз ги хвърлям такива млека.....майка ми би го сложила в баница  Sick

# 13
  • Мнения: 950
Аз така съм правила макарони на фурна - не е същото като с непресечено мляко, но пак стават.

# 14
  • тук
  • Мнения: 510
аз го сварявам, отделям изварата и след това я слагам в тесто - става много вкусно, нещо като да си сложил сирене, но не съвсем; по-вкусен хляб ядем и не съм изхвърлила млякото на 100%

Общи условия

Активация на акаунт