Вагинлен сърбеж-не разбирам....

  • 21 461
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 118
Здравейте на всички,от около месец имам външен сърбеж на половите органи.Нямам зачервяване ,не е подуто,нямам течение,а е постоянен....Ходих на гинеколког откриха ми е-коли-лекувахме ги,после излезна че имам микоплазма-сега съм на антибиотик с мъжът ми,но казаха че при вагиналния секрет нямам гъби.Сега освен антибиотика пия и низорал и ще си слагам ломексин за предотвратяване на появата на гъбички заради антибиотика.
 Чудя се от какво е този сърбеж,след като имам само микоплазма?След 2 дни приключвам с антибиотика,ако е бил от нея,би трябвало вече да го няма....
 Сърбежа е само по външните полови органи,на вътре изобщо нямам никакъв сърбеж....дали нямам нещо в урината и след като ходя по малка нужда,все пак нещо остава по кожата след това и от там да ми е проблема?
 На контролен прегледа трябва да отида  2 седмици след антибиотика,ще споделя за този сърбеж,че изобщо не минава,но все пак исках да видя има ли някой с такъв случай като моя....
Благодаря!
 
 

# 1
  • Мнения: 284
pepsinka
При мен се получава когато пия антибиотик и то от всеки един.
Но ти пиеш и Низорал който ако не греша се изписва за да не се получат гъбички. Най добре веднага да посетиш лекар

УСПЕХ

# 2
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Като дадеш секрет за микробиология пусни и една стерилна урина. Ако има бактерии там, ще се види.
Хламидия изследвала ли си?
Другото, което ми хрумва, е дали не те дразни нещо външно - бельо, препарат за пране, омекотител, интимен сапун.

# 3
  • Мнения: 7 718
Изследвай си кръвната захар.

# 4
  • Мнения: 3 011
И аз съм вдигнала ръце от тези симптоми....  Close хламидия нямам, кръвната захар е в норма, последно микробиологията ми показа кандида, лекувах я отминаха симтомите, след 2 месеца пак на лице. Имам чувството, че от както правим опитите за бебе става така, винаги се лекуваме и двамата, но ефекта е краткосрочен, ту се появява, ту изчезва. Има една тема тук в която много моми4ета се оплакват от хронични гъбички и май лекарите са безсилни,какво ли не съм си слагала и пила, ефект за кратко. Опитай да се измиваш външно / поливаш с отвара от смрадлика, помага временно.

# 5
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
И аз съм вдигнала ръце от тези симптоми....  Close хламидия нямам, кръвната захар е в норма, последно микробиологията ми показа кандида, лекувах я отминаха симтомите, след 2 месеца пак на лице. Имам чувството, че от както правим опитите за бебе става така, винаги се лекуваме и двамата, но ефекта е краткосрочен, ту се появява, ту изчезва. Има една тема тук в която много моми4ета се оплакват от хронични гъбички и май лекарите са безсилни,какво ли не съм си слагала и пила, ефект за кратко. Опитай да се измиваш външно / поливаш с отвара от смрадлика, помага временно.

Opitaite da ogranicite konsumaciata na mlechni producti do absoluten minimum, daje da sprete da iadete kakvito i da bilo mlechni producti, kato presno mleko, kiselo, kashkaval, maslo i drugi, pone za edin mecec. Tova bi traiabvalo da pomogne. Poniakoga tova e edinstveniat lek, chula sam go lichno ot momicheta koito imat absolutno sastia problem.

# 6
  • Мнения: 3 011
Az знам че киселото мляко помага, а въглехидрати, сладко и т.н не са за предпочитане  Peace

# 7
  • Мнения: 94
Здравейте!

Гъбичките са гадория и найстина доста трудно чевек се отървава от тях, но не е невъзможно. Лечението понякога трябва да е няколко последователни месеца.
Обърнете внимание на бельото - пране на възможно най-високите градуси на пералнята, гладене и по възможност само естествени материи.
Аз лично докато се борих с тях намалих захарните изделия.

Във форума clubs.dir.bg ->проблемно забременяване има тема "Гъбичките!" от 08.07.2008 там съм писала по-подробно.

А за сърбежа без да е открита находка да не е найстина някакво дразнене от праха за пране, омекотител, сапун ако ползваш ? Защо не пробваш бельото да го переш с прах за бебета и да не слагаш омекотител ?!

Късмет !

# 8
  • Мнения: 36
Здравейте момичета!
Аз имах същия проблем, сърбежа по половите органи  го премахнах със Флуцинар. След направена интимна хигиена се мажа с този мехлем и има ефект поне при мен. Ползвах го една седмица и симптомите отшумяха. Дано да съм помогнала. Може би зависи и какъв е причинителя на тези гъбички. Аз лично не съм се изследвала просто бях чула за това лекарство и затова реших да пробвам . Не е скъпо около 3 лв.
Успех !

Общи условия

Активация на акаунт