Отговори
  • Мнения: 446
Та моите свършиха и сега се водя на 6 месеца неплатен отпуск,но след като свършат,ако напусна работата на която се водя в момента,или ме съкратят,какво става,може ли да се запиша на трудовата борса и получвам ли нещо от държавата в такъв случай,как точно стоят нещата  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 953
А защо не ползваш и платения отпуск за това време - за 2,6 г майчинство имаш право на 50 работни дни платен отпуск.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
А защо не ползваш и платения отпуск за това време - за 2,6 г майчинство имаш право на 50 работни дни платен отпуск.

Да, използвай си и платената отпуска, която ти се е натрупала.
А на трудовата борса може да отидеш ако те съкратят след това.Ако сама напуснеш не знам как стоят нещата.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 603
Ако напуснеш работа по собствено желание можеш да получаваш 4 месеца мин. размер на помощта. Така беше преди 3-4 г., не вярвам да се е променило нещо.

# 4
  • Мнения: 540
ако някоя мама е наясно как стоят нещата сега нека пише че и мен ме вълнува много тази тема

# 5
  • Мнения: 1 596
И мен много ме интересува.И мойто майчинство изтича юни месец,а ми бяха казали,че мога да ползвам отпуск ,но от кога и какво що...не разбрах.
Къде да прочетем?
Дали в държавен вестник? newsm78

# 6
  • BG
  • Мнения: 1 900
А защо не ползваш и платения отпуск за това време - за 2,6 г майчинство имаш право на 50 работни дни платен отпуск.

Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 1 230
Да, ползвай си ги, ще ти плащат мин. работна заплата за тези 50 дни.

# 8
  • Мнения: 409
Да, ползвай си ги, ще ти плащат мин. работна заплата за тези 50 дни.
А ако решиш да напуснеш ще ти плащат 4 месеца по 100 лв.По добре е да те съкратят тогава ще вземаш повече месеци. Peace

Общи условия

Активация на акаунт