Отговори
  • Мнения: 2 336
Ако желаете подкрепете тази петиция http://www.bgpetition.com/maichinstvo/index.html

# 1
  • Мнения: 953
цитат от петицията

"От името на всички майки, получаващи обезщетение за отглеждане на дете до 2 годишна възраст и тези, на които това им предстои, бих искала да изразя възмущението си от Проекта на ДОО за 2008г., или по-точно в частта му, където е упоменато вероятното /според мен така и ще си остане/ парично обезщетение.
За да бъде по-ясно ще цитирам : " Размер на обезщетението за отглеждане на малко дете от 10-месечна до 2-годишна възраст - 190.00 лв. месечно. (!!! Има предложение за промяна)" "


Тед,
аз нещо не разбрах, сега трябва да се обсъжда ДОО за 2009, до колкото знам там има доста промени и дори се обсъжда обезщетението 90% да е до 1г на детето не до 10м.
Освен това в момента обезщетението за гледане на дете от 10м до 2г е 220 лева.
С новият проект има идея сумата да е 240 лева от януари месец. / бях го чула по новините преди около месец/, има проект и за отпуска по бащинство.
Да няма някаква грешка в информацията която е в петицията?

Според мен информацията в нея е много стара и се отнася за началото на 2008г.

# 2
  • Мнения: 4 965
Бих подкрепила подобна идея за изравняване на майчинството с МРЗ, но конкретната петиция (според мен) е некоректно формулирана...
Цитирам и с кое не съм напълно съгласна:

"При МРЗ от 220.00 лв. (двеста и двадесет лева) как може да се отнемат 30.00 лв. (тридесет лева) от едно малко дете, от неговата храна, облекло и всичко останало свързано с отглеждането на толкова малко дете."
Майчинството е обезщетение за майката, а не за детето. Т.е. отнемат се от парите на майката.


"Как да оставят майките децата си сами на 10 (десет) месеца и да се върнат на работа, за да могат да изхранват и обличат децата си?"
Това си е конкретно решение на семейството - 30 лв. надали биха стимулирали майките да останат по-дълго вкъщи.


Аз, примерно, подкрепям идеята майчинството да е 1 год по 90% от заплатата. Peace

# 3
  • Мнения: 1 674
Бих подкрепила подобна идея за изравняване на майчинството с МРЗ, но конкретната петиция (според мен) е некоректно формулирана...




според мен също

# 4
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Тази петиция не е ли стара....  newsm78

# 5
# 6
  • Мнения: 2 821
Тази петиция не е ли стара....  newsm78
+ това е написана като пост във форум...не е ли изискване текстът на петиция да е по-издържАн стилистично Thinking

# 7
  • Мнения: 2 336
Добре ясноооо, не ви допада, щом взехте да търсите под вола теле и да имате изисвания......  ooooh! Tired
Петицията съм я копнала не сам я аз създала.
Но дори и стара да е щом не изпратена до лицата, до които е предназначена , значи нещо е добила съответно популярност.
Така че нека моредаторите за изтрият темата ,заключат или направят с нея каквото решат за добре.

# 8
  • Мнения: 4 965
Добре ясноооо, не ви допада, щом взехте да търсите под вола теле и да имате изисвания......  ooooh! Tired
...

Не става въпрос за изисквания, НО...
Когато нещо има за цел да постигне резултат, то трябва да е "изпипано", а не "изстреляно". Peace

Общи условия

Активация на акаунт