Карамелени крилца

  • 691
  • 7
  •   1
Отговори


Здравейте момичета,тази рецепта я направих случайно защото ми липсваха други подправки и трябваше да импровизирам.Много е лесна а също така е и невероятно вкусна. Simple Smile Simple Smile

за рецептата ви трябват пилешки крилца поне килограм Simple Smile
измивате ги и ги почиствате

маринатата се състои от мед ,соев сос и малко олио.Точни пропорции няма само трябва да внимавате да не е много соевия сос за да не се пресоли.Трябва да стане рядка кашичка в която овалвате крилцата.

Нареждате ги в тавичка,сипвате им вода колкото да се покрият и печете на окло 200 градуса ,като се зачервят от едната страна ги обръщате.

Надявам се че ще ви харесат,пожелавам приятен апетит на всички Simple Smile Simple Smile Simple Smile Hug

# 1
  • Мнения: 4 433
Ммм страхотно вкусно изглеждат  bouquet

# 2
  • Мнения: 27 524
Доста бледички изглеждат, с настръхналата им кожичка няма да ги хапна аз поне  Sick
За тази марината се добавя и доматена салца, и малко брашно. Тогава става на кашица.  Peace

Това е единият вариант:

4 с.л. олио
4 с.л. соев сос
2 с.л. доматена салца
1 ч.л. черен пипер (смлян)
50мл бяло вино
3 скилдики пресован чесън
2 с.л. мед
1 ч.л. червен пипер (може и лют, за любителите)
няколко дафинови листа

Или:

2 кафени чашки олио
2 с.л. червен пипер
2 с.л. брашно
2-3 дафинови листа
6-7 скилидки чесън
1 ч.л. чубрица
сол

# 3
  • Мнения: 80
Aз пък ги правя така:
4 крилца, нарязани по ставите(12 парченца общо)
1с.л с връх мед
чер пипер 1/2 ч.л
сол - 1/2 ч.л
зехтин или олио 2-3 с.л

Загрявам маринатата и бъркам с тел, добавям вода или малко бира(по желание) и овалвам крилцата. Ако не слагам бира, добавям и сока на 1/2 портокал.

Бирата и черния пипер са мои добавки. Маринатата беше предложена от Т.Лолова преди няколко години в едно предаване и много ми хареса.

# 4
преди време бях правила нещо подобно на твоята рецепта Блонди,и да ти кажа не ме впечатлиха с нищо,На мойте крилца ми хареса това  че искат малко продукти ,а пък стават много вкусни.

# 5
  • Мнения: 2 476
мммм  не сладнеят ли обаче?

Аз ги правя със пикантина за месо,и пържа стават хрупкави и сочни но са пържени Hug

# 6
  • Мнения: 27 524
преди време бях правила нещо подобно на твоята рецепта Блонди,и да ти кажа не ме впечатлиха с нищо,На мойте крилца ми хареса това  че искат малко продукти ,а пък стават много вкусни.

 Hug
Как правиш кашичка от соев сос, олио и малко мед, това не разбирам  Thinking

# 7
не е точно кашичка,може би съм се изразила неправилно, Thinkingне знам.По скоро при смесването на продуктите целях да е малко по течна субстанцията за да мога да намажа по лесно крилцата.

Извиненния на всички ако  не съм го написала достатъчно ясно. Simple SmileПросто реших да споделя тази моя кулинарна импровизация.

Общи условия

Активация на акаунт