силиконова форма за кекс

  • 6 800
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 341






Днес  ходих до Джъмбо и там видях силиконови форми за кекс - кръгли.
На смешната цена 10 лв.Имаше надпис на гръцки,а са произведени в Китай?
Преди 3 г. си купих силиконова тава за 90лв на квалитетна фирма и съм много доволна.
Сега не ми се дават пак 100 лв(нова цена)  за кексова форма.А така ми се иска....
Та ако мога да мина с 10 лв. .....добре!Знам,че евтиното винаги излиза по-скъпо!
Моля за вашите отзиви за тази форма !
БЛАГОДАРЯ ВИ!!!

# 1
  • Мнения: 4 380
100 лв. Shocked Вие в ред ли сте? Какви са тези цени за някаква си силиконова форма? Sick
Имам огромно количество силиконови форми и средната цена е 7-15 лв.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 341









Такива китайски ползвате ли?
И те ли не се нуждаят от олио и брашно?


# 3
  • Мнения: 4 380
Няма силиконова форма която да се нуждае от олио и брашно. Някои видове форми се съсипват по-бързо от други, нагарят. Това е разликата между по-качествен и по-некачествен. Така или иначе, всяка една форма си има свой срок на живот. Повече или по-малко, всяка рано или късно ще иде на боклука. Да хвърляш 100 лв. в такъв случай е меко казано глупаво.

Не знам дали сред моите има китайски. Принципно всичко продавано в Канада е произведено в Китай така че нищо чудно.
Помня само за една от формите ми че беше Португалска и тя започна да лепне много бързо. Не залепва печеното в нея- пека си спокойно, но самата форма отвън стана лепкава. С други такова нещо не ми се е случвало.
Не взимай толкова насериозно силикона и не давай много пари за него! Аз купувам само такива форми, които ги няма в качествен метален вариант.

# 4
  • Мнения: 3 675
Аз знам за една хубава форма за кекс, но цената къщо е солена/предполагам някъде около 50 лева/.На Панаира в деня на здравословното хранене правеха демонстрации на съдовете Tupperware.
Аз веднъж ходих на тяхна демонстрация и видях формата на живо, имат такава и за торти май.Исках да намеря снимка в сайта, но не открих, ако някой иска да разгледа продуктите - http://order.tupperware.com/coe/app/!tw$shop.p_category?pv_ic_code=10000
Аз лично съм си купувала само 1 чаша за кафе, просто са скъпи нещата им.
100 лева е много за силиконова форма.

# 5
  • Мнения: 2 803
Не бих дала за форма 100 лв. Взимай смело от 10 лв. Моята не помня колко струва, но не е от скъпите.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 341






Моята тава не се нуждае от олио и брашно и не залепва нищо тестено,което пека в нея - тя е от фирмата за която говори gitadam.
Момичета, вие подмазвате и набрашнявате ли вашите силиконови форми?
Благодаря ви за отзивите!!!

# 7
  • Мнения: 3 675
Една моя позната е представител на тази фирма и ме води на презентация.Имат много хубави неща, сладкарски също-точилки, форми, съдове, но са скъпи.Майка ми казва, че са боклуци и че изобщо не били американски, същите ги имало и в магазините за един лев. Hug

# 8
  • Мнения: 4 380
Tupperware е фирма с много скъпи продукти, но абсолютно с нищо не превъзхождащи които и да са други. От тази фирма си заслужава единствено формата им за желе (и то заради формата, която аз лично не съм срещала у други фирми) . Нищо повече. Ето тази:

http://tupperware.ucoz.com/avatar/08/DSC09464.JPG

Фирмата се рекламира с антибактерицидни и не знам си какви качества. Според мен, абсолютни търговски уловки. Рекламира се и се продава чрез дистрибутори които ще ти свалят милион звезди за да те убедят в някакви си изключителни качества.
Силиконовите им форми са най, най-обикновенни. Извинявай, но даже професионални силиконови форми продавани в специализирани бутици за професионални готвачи струват по-евтино.  Тези са си......майката. Sick Силикона на Китчен ейд също е скъпичък (по-евтин от на tupperware), но според мен и на двете фирми, абсолютно неоправдано.

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 09:59 от xenia

# 9
  • София
  • Мнения: 1 341








Ксения,
благодаря ти за съветите!
Мисля да отида пак да Джъмбо и да си купя формата от 10лв.
Само някой да ми каже дали трябва да я намазнявам и набрашнявам?

# 10
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Имам няколко силиконови форми между 15 и 30лв. Никакви проблеми нямам. Някои от тях са китайски. Някак не бих дала 100лв. за една форма пък ако ще да е с доживотна гаранция. Обичам разнообразието, така имам много и разлини видови и то на приемливи цени.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 341








Благодаря ти Естел!!!!!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 480
100 лв за една тава,о не!
Същата работа би ти свършила и такава от 10 лв

# 13
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Само някой да ми каже дали трябва да я намазнявам и набрашнявам?
Не, сипвам сместа директно във формата.Нито набрашнявам, нито намазнявам  Peace

# 14
  • Мнения: 47 902
Аз имам форми от 5 лева даже, екстра са, даже са много красиви и оригинални, защото мъфините стават във формата на роза и децата се кефят.както е казала Ксения, като се скапят- изхвърляш и купуваш нова.

Общи условия

Активация на акаунт