Некоректни педиатри - случвало ли ви се е?

  • 1 341
  • 31
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 23 072
Днес водихме малката на консултация. И тъй като от форума разбрах, че е задължително бебето да се води на ортопед и то в края на първия месец, попитах педито защо изобщо не ни е споменала подобно нещо! Тя погледна картона на малката и каза "ми да, тук пише, че детето е с асиметрични гънки и е трябвало да сте я водили"! На мен ми се изправя косата и й казах, че не сме я водили, защото не ни е било въобще казано такова нещо. При което се започна един спор, кой крив, кой прав... Както и да е накрая ни даде направление! Отиваме при ортопеда и той от вратата много учуден защо водим дете на 5 мес, защото ако има проблем вече ще е много трудно поправим. Отново ме се изправя косата! Слава богу, оказа се, че всичко е наред! Излиза, че ние като майки трябва да сме по-добре информирани от самите лекари кога-какви-защо процедури трябва да се правят... Защото явно съм длъжна да следя дали правилно си вършат работата!
Случвало ли ви се е нещо подобно? И защо изобщо трябва да им напомняме и казваме какво трябва да вършат тези лекари. А ако недай си боже на малката й имаше нещо, кой щеше да е виновен за това?

# 1
  • Мнения: 2 090
Случвало ми се е Crossing Arms.
Точно по тази причина сме си намерили друг детски лекар,който е достатъчно компетентен и ни информира за всичко необходимо,както и обръща нужното внимание на детето винаги когато се наложи Peace.Но преди да се обърнем към него имахме няколко случки като вашата... Confused.
Сега при личния лекар на детето ходим само за мерене и теглене Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 805
Много неприятна ситуация - така както си я описала.
А за лекарските недоглеждания и претупвания и изобщо отношение.... за тях детето ти е едно от стотиците - а за теб е едно! Аз при една ваксина щях да бия нашата педиатърка, защото започна да удря Изабела където свари. Обяснението и беше че така се прави за да не се захласне от рев! 
Конкретно в случая - радвай се че всичко е ок! Иначе щеше сигурно ти да си виновна.

# 3
  • Мнения: 1 674
аз по същата причина не заведох дъщеря си -от незнание/слава богу,нищо и няма/

# 4
  • Мнения: 428
Аз понеже се очертавам като майка - параноичка Mr. Green още преди раждането се бях информирала какви изследвания, задължителни и препоръчителни, има и кога се правят, съответно при консултацията на първия месец се бях приготвила изрично да си искам направление, именно защото знам че доста педиатри си ги спестяват. За моя радост докторката въобще не ме и чака да я питам, направо ми даде направление, и въобще за момента съм много доволна от нея.

# 5
  • Мнения: 2 230
Ох, ние не сме ходили на ортопед досега,просто защото никой не ми е казал че трябва! #Cussing out От тук го научавам - а май не трябва да е така.......Сега на 10-ти сме на консултация и ще питам що не сме ходили на ортопед и кой аджеба трябва да ми каже??????????

# 6
  • Мнения: 871
Естествено че ми се е случвало. Голямата ми дъщеря я заведохме на 1 година точно поради тази причина и слава Богу, че беше ок. За малкта се бях информирала предварително и си я заведох навреме. бих се учудила ако има педиатър, който да даде направление за ортопед.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 554
Ами точно, защото ми е известно колко некадърни лекари има вече, затова като забременях започнах да чета и да се информирам какво трябва и кога. Никога не разчитам изцяло на педиатърката. Аз съм му майка и за да съм спокойна предпочитам да прекарам няколко часа ровейки и търсейки инфо.

А че не трябва да е така, това е ясно. Само че никога не може да си застрахован и никога не трябва да разчиташ на 100 процента на никой освен на себе си.

# 8
  • Мнения: 4 496
И за сега научавам, че е трябвало да отидем на ортопед на тази възраст.
Малката беше на четири месеца, когато по свое желание отидохме да видим дали всичко е наред, защото на консултациите никога не ́и гледаха гънките.
Педиатърката до ден днешен не е споменала нищо за направление за ортопед...
Ще я сменям май. Много издънки станаха нещо. Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 9 814
Случвало ми се е, за това смених 2-ма педиатри.

# 10
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 771
Ми,то се подразбира, бе майчета те не са доктори,те са джипита,бе с определено работно време, #Crazy #Crazyслед него(разбирай 19,39ч.) няма да имате оплаквания,че тогава телефона не се вдига Sick Sick
(как се лекува по телефона е друга тема),същото важи и за събота и неделя..... #2gunfire #2gunfireпък вие за едно направление,моята след като я питах ми каза да отида,ама за направление не стана дума.Като и се обадя с някакъв проблем,дежурната реплика е "наблюдавайте я",  Shockedми аз денонощно я гледам ама какво от това.... #Cussing outЛошото е,че и да я сменя другата няма да е по различна ooooh! ooooh!

# 11
  • Мнения: 922
Аз не знаех, че на 1 месец трябва да ходим на ортопед. На последната консултация педи то каза, че на четири месеца трябва задължително да минем на ортопед и ма даде талон без да съм я питала нищо. В четвъртък ще ходим ...

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Нашата педиатърка ни каза, че е добре да заведем детето на частен преглед при ортопед, защото Здравната каса не го поемала това изследване. Чак по-късно разбрах от друга майка, че други педиатри дават направление за този преглед. Още не съм я сменила моята  #2gunfire

# 13
  • Мнения: 22 414
Да, постоянно се случва и имам чувството, че всички педиатри се държат по този начин.
Аз изобщо не чакам моята да ме уведоми за нещо, а директно отивам и си искам направление. Ако не им поискаш нито ще ти споменат, че детето трябва да се заведе при специалист, нито ще ти дадат направление.

А конкретно за ортопеда, на 1вият месец и на 3тият месец се ходи задължително на преглед.
На 6месеца и на 1година се правят кръвни изследвания и урина.

# 14
  • Мнения: 14 654
Разбира се, че ми се е случвало, педиатрите не са лекари, а търгаши и лентяи. Толкова накадърни същества са станали лекари, че се отвращавам от цялото им съсловие.

Общи условия

Активация на акаунт