Левкоцити 20.6 при дете на година и половина!

  • 1 591
  • 1
  •   1
Отговори
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
Здравейте!
Искам да ви попитам до колко са високи тези ст-сти,като ви запозная с предисторията на детето!
В края на септември му правихме изследвания,като имаше няколко смущаващи показателя:Утайка-20 и Левкоцити-около 14.Детето беше абсолютно здраво.След това той тръгна на ясла и на вторият ден му се появи хрема,после кашлица.След 2 седмици с хрема и кашлици,чисти гърди и спокойно гърло,го заведох на УНГ,който каза,че детето има налепи по гърлото.Странно ми стана,понеже детето си имаше апетит,а и температурата му не се е повишавала.Както и да е,давах му 7 дни Цефзил,250,по 4мл.Утре,трябва да му правят операция-да му срежат юздичката под езичето.Днес ходихме на изследвания и се шокирах от стойностите на левкоцитите-20.6.Държа да упомена,че вчера забелязах да пробива предкътник,а и другият фактор,който мисля,че е важен е,че детето пи мляко в 6:30,а изследвания правихме около 8-8:30.Предполагам,че влияние оказва и скорошното му боледуване.Като се върнахме от болницата детето беше вдигнало темп 37.6.
Та док каза,че утре може би ще правим манипулацията на юздичката,.но аз съм малко притеснена.
Бих ви била благодарна и ако ми дадете мнение като цяло за положението,в което сме.На какво може да се дължат толкова увеличениете левкоцити???Еритроцитите са малко занижени ....
Благодаря

# 1
  • Мнения: 5 760
Първите изследвания, които показвате са напълно нормални за тази възрастт. Следващото високите левкоцити най-вероятно са от заболяването. Въпреки това те няма да се отразят отрицателно на манипулацията- тя продължава 2-3 мин и  не се налагат някакви специални изисквания. Можете да повторите изследванията най-рано 20-30 дни по-късно.

Общи условия

Активация на акаунт