Въпрос за спиране на сим карта на глобул?

  • 1 465
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
Как може да се спре сим карта на сметка,която се води на името на вече починал човек.Картата е ползвана 5години след смъртта на човека от негови близки и е ползвана абонаментна програма по инвалидност с 25 безплатни минути всеки месец.Въпросът ми е дали ще им бъде наложена някаква санкция,за дето не са обявили,че човека е починал преди 5 г. и,че са ползвали картата толкова време след смъртта му.Таксата всеки месец е 15лв. и сметките са плащани редовно,новече има по изгодни аб.планове и роднините искат да спрат картата,но се притесняват дали няма да ги санкционират.Моля ако някой е запознат да ми разясни.

# 1
  • Мнения: 2 716
Ако останат към Глобул и само сменят плана, преподписвайки нов договор, никой няма да им пречи. Не знам как  стоят нещата с преподписването от друго лице. Т.е. дали ще разрешат да се запази номера, като се смени собственика. Но санкция за 25-те минутки няма да има.

# 2
  • София
  • Мнения: 16 015
Преди 3 г. спрях картата на майка ми само с удостоверение за наследници и смъртен акт/копия/. Но беше 1-2 седмици след смъртта и. Предложиха ми да прехвърлят номера на мое име и да си избера програма, но си имах мой номер. Инвалидния наистина се ползваше от нея. Ако наследниците са повече, знам че искат писменно съгласие от всички, че нямат претенции към номера.
За 5те год. най-добре се обадете от друг тел. номер и попитайте на 123.

# 3
  • Мнения: 138
Само със смъртния акт става

# 4
  • Мнения: 71
няма да има санкция за минал период.ако поискат да се запази номера на името на някой от наследниците, се носи смъртен акт и удостоверение за наследници.ако поискат да го спрат- пак така.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Минах по тоз път.
Но ползвах инвалиднатъа карта, на името на баба ми около 2-3м. след кончината й (мир на душата ти, бабе  Praynig). Нямаше никакви санкции. Също бях изрядна в плащанията, както съм и сега.
Оказа се, че за да си запазя номера, трябва да се появя в найкой офис на Глобул със смъртен акт и удостоверение за наследници. Направих го, но за моя беда, не можах лично аз да наследя номера, а го прехвърлих на баща ми, като пряк наследник.
След 1-2м. договорът изтича и ще мога (ако искам) да си го прехвърля вече на мое име.

Учудвам се, че роднините ти толкоз дълго време не са се "светнали", че инвалидният номер е доста по-скъп и с много малко преференции, спрямо останалите абонаментни планове.  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт