Кашата на мама не е хубава!

  • 406
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 883
И така!От три дни правиме опит за захранване с домашна оризова каша.Днес изяде 4 кафени лъжички и не ще повече диването, ако настоявам започва да си обръща главата на страни и накрая да протестира пищейки newsm61Направо съм  бясна smile3511С такъв кеф купих ориза и го приготвих, а нанего чак му се сгади днес.Дали да не опитам със зеленчуково пюре?Мами които са имали такива проблеми,моля помогнете! Hug

# 1
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Ами естествено, че детенцето няма да хареса нещо ново изведнъж! МАртин такива физиономими правеше първите дни, че все едно яде най-гнусното нещо на този свят!!! Не го насилвай! Днес малко, утре малко и докато се усетиш само ще отваря устичка като свраче  Grinning

# 2
  • Мнения: 6 243
Има много бебета, които не харесват другите храни и ядат по много мъничко. Това може да продължи няколко седмици, до края на първата годинка или дори повече - зависи от детето.

Моята дъщеря не се е цупила и не ми правеше физиономии, но не ядеше повече от 20 - 30, макс 50 мл. от кашите и пюретата докато не стана на година. След това изведнъж прояде. И понеже през деня аз бях на работа, хлапето просто си обърна режима - ядеше през нощта, а през деня се забавляваше с всички тия лъжички, панички и смешни големи хора, които се правят на маймуни.

Че с две думи - не се притеснявай, насила нищо няма да се промени, така или иначе решението е на мъничето, просто го остави да си еши на спокойствие какво иска. Дотогава стой наблизо с цицата  Grinning

# 3
  • Мнения: 385
Кашата на мама не е хубава...

Щом не плюе още на първата лъжичка, проблемът не е в кашата според мен, а в количеството. До годинка моят син не приемаше повече от 2 супени лъжици друга храна през целия ден. Не съм го насилвала. Щом не иска не иска... Ти си прецени какво да направиш. Той гладен не остава, защото си се наяжда от кърмата.

# 4
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Моя Борко не ядеше никакви зеленчукови и местни пюрета. Плодовите хапваше по 4 - 5 лъжички.
Не щеше детето и това е. Знаеше си че ще си получи цицата и такива други храни да си ги нямаме.
Първата храна която реши да яде беше от кухнята на 6 месеца.
Така че не се притеснявай. Ще намерите какво да ядете. А ако е гладен ще яде!

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
 ShockedАма ти колко очакваш да изяжда - по 200 грама?

# 6
  • Мнения: 1 883
ShockedАма ти колко очакваш да изяжда - по 200 грама?
Е,чак 200 не,но поне малко повече.Ще изчакам една седмица и ще видиме, може пък зеленчуковите пюрета да му харесат повече Wink

Общи условия

Активация на акаунт