Повръщане при бебета

  • 658
  • 8
  •   1
Отговори
  • Плевен
  • Мнения: 239
Сънът ми е на 5 месеца и продължава да повръща по малко. Няма ГЕР, знам че след третия месец мускула на корема се затваря и повръщането намалява, но при нас след всяко ядене изплюва малко количество, той не че и много яде - по 120 мл. Тъкмо му облека нещо за излизане и веднага го е оповърнал. Вашите бебета до кога повръщаха?

# 1
  • Мнения: 544
Нашият батко повръщаше до 7 мес., независимо че ядеше пюрета и попара и други гъсти храни. След всяко ядене си повръщаше и то доста, не да плюе по малко.

# 2
  • Мнения: 1 367
Синът ми имаше ГЕР до към 6-я месец,когато започна да седи повече и да прием по-твърди храни.При твоето дете щом не е ГЕР,може просто да е все още незряла храномилателна система.Държиш ли го прав след храна?

# 3
  • Мнения: 27 524
Никога не е повръщал.  Peace
Ако не е за млека АР, тогава търси промяна в храненето като цяло  Peace

# 4
  • Мнения: 4 784
Синът ми имаше ГЕР, но с подходящото АР АМ решихме проблема. Но когато започнахме захранването с пюрета, пак си повръщаше. Напълно спря към 8-9 месец.

# 5
  • Мнения: 6 713
Бебка едва на 6 м. спря да повръща след почти всяко ядене. Сега хапва пюренца 2 пъти на ден и се случва да повръща. Трябва да се оригне след ядене Peace

# 6
  • Мнения: 1 325
Тефи, повръщането в по-малки количества го водят за връщане на храна а терминът повръщан се използва когато е на фонтан.И моята бебка понякога връщаше но с течение на времто отшумя.

# 7
  • Мнения: 9 973
до 1.1г. Peace

# 8
  • Мнения: 28
Едно е повръщане, а друго е плюване. Ако е преяло, нормално е малко да повърне. Синът ми повръщаше на фонтан след всяко хранене и се оказа алергия към белтъка на кравето. Като сменихме млякото с Фризопеп, постепенно (след около седмица) всичко се оправи. Сега е на 5г. и израстна алергията. Само с шоколадите е проблем.

Общи условия

Активация на акаунт