трябва ли да използвам друг метод?

  • 1 061
  • 5
  •   1
Отговори
Взимам Ясмин и имам въпрос - през 7те дни, когато се прави почивка и не се пият хапчетата, защитена ли съм от бременност или през тази седмица трябва да използвам други предпазни средства? На листовката към хапчетата не се споменава нищо за това, на официалния сайт на Ясмин - пак нищо.  ????

# 1
  • Мнения: 1 722
Не съм ползвала точно тези противозачатъчни, но съм ползвала други 2 вида - Cilest и Diane-35 - гинеколожката ми е обяснила, че и през 7-те дни на почивката действат, тъй като се приемат продължително и се е получило необходимото натрупване.

# 2
  • Мнения: 319
Marvelon също запазва действието си и през седемдневната почивка. Би следвало всички съвременни противозачатъчни да са на този принцип, ама питай гинеколог или фармацевт. А докато питаш ... абе, по-добре докато питаш, използвай и друг метод за контрацепция.

# 3
Благодаря ви много!

# 4
  • Мнения: 3 663
след първия месец прием трябва да се пазиш през тези 7 дни (а препоръчително и през целия първи месец прием)
а след това вече не

# 5
виж на този адрес....хапчетата започват да предпазват 7 дни след пърия прием, т.е. за тези последни 7 дни ти си вече защитена с хапчетата, които си пила миналата седмица.


http://www.yasmin-us.com/aboutyasmin/patpi.html

Мисля, че това е принципа на всички хапчета.

Общи условия

Активация на акаунт