въпрос за слузестата запушалка

  • 1 339
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Момичета,
това ще ми е второ раждане, но при първото така и не разбрах как изглежда тази слуз. запушалка. Rolling Eyes
Има ли вероятност да не е примесена с кръв, т.е. да е леко жълтеникаво-розовеникава и да изглежда като по-жилав секрет от носа? Embarassed
Извинявайте за образността, но няма как да го опиша по друг начин. Преди 1-2 дни отделях и доста някаква слуз, а сега спря.
Та, да знам, наближавам ли вече .... Praynig

# 1
  • Мнения: 2 531
И на мен ще ми е второ ,а първия път също не разбах.Такъв секрет ,какъвто го описваш имам от месец по малко.Онзи ден на преглад лекаря ми каза че имам разкитие ,попитах го за въпросната тапа- каза паднала е и ме попита не съм ли забелязал кръв? Явно е това ,като сопол..

# 2
  • Мнения: 6 243
При мен беше ръждива на цвят.
Що не звъннеш един телефон на доктора, и без това наближаваш термин, нормално е да ти хвърли едно око.

Айде, ако е тръгнало - леко и да се обадиш скоро  Grinning

# 3
  • Мнения: 128
моя беше като сопол (извинявам се за грубото опрвеличаване).
излезе малко и понеже преносих и нямах търпение вече да рода зарадвах се, че се вижда края, но не родих тогава, а чак след 4-5 дни. като деня преди да родя излезе същото, но в по-голямо количество .

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Има ли вероятност да не е примесена с кръв, т.е. да е леко жълтеникаво-розовеникава и да изглежда като по-жилав секрет от носа? Embarassed

Точно такава беше при мен.На третият ден родих.

# 5
  • Мнения: 1 455
Ами може да е бяля, розова или кафеникава, но едно е сигурно - слузеста е!
Понякога пада по малко на няколко пъти (при мен става така и утре съм на лекар, за да видим, дали не правя разкритие - дано не, защото ми е много рано), друг път пада цялата и раждането започва скоро след това. Тапата може и да изпадне по време на раждането и изобщо да не я видиш. Със сина ми падна цялата (беше си примесена с кръв) по време на силните контракции. Всичко е много индивидуално, но не се притеснявай - като ти гледам лентичката - скоро ще да е, няма мърдане  Wink
поздрави и успех

# 6
  • Мнения: 1 639
  Аз също преносих 7 дена.....на 6-я следобяда ми падна въпросната запушалка.Мойта имаше някакъв ръждив оненък и беше мнооого обилна .В книгите пише,че ако падне запушалката ражданетоз апочва най-късно до 48ч.  smile3503 явно денят ти е близо(ако нее дошъл вече) .Ще гушнеш така чаканото човече!!!!! smile3521

# 7
  • Мнения: 752
При първото ми раждане, запушалката падна около седмица преди да родя. Беше с малко кръв по нея. Доктора каза да не се притеснявам, защото падането не значи разкритие. така и стана. разкритие получих след 5-6 дена.
А сега съм в 23 г.с. и преди няколко дни ми падна "нещо". Но нямаше кръв и беше по-малко от първия път. При прегледа д-ра каза, че може да е паднала част от нея, но се установи че нямам разкритие (слава богу) и всичко е ок. дано е така, защото откачих като я видях тая тапа.

# 8
  • Мнения: 2 657
Момичета,
това ще ми е второ раждане, но при първото така и не разбрах как изглежда тази слуз. запушалка. Rolling Eyes
Има ли вероятност да не е примесена с кръв, т.е. да е леко жълтеникаво-розовеникава и да изглежда като по-жилав секрет от носа? Embarassed
Извинявайте за образността, но няма как да го опиша по друг начин. Преди 1-2 дни отделях и доста някаква слуз, а сега спря.
Та, да знам, наближавам ли вече .... Praynig


Моята беше парво безцветна.До слетобяда беше леко розава.И 4ак на другия ден беше примесена с кръв.
Родих след 4дни,като падна това 4удо.
Леко раждане и скоро да се похвалиш Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Моята беше чисто кървава Sad - като черен дроб SickИзкарах си акъла, помислих, че ми се е отлепила плацентата и това е парче от нея #CrazyЕ, оказа се пустата тапа!А не бях чела, че може и такава да е - кървясала..Та да знаете - може!

Общи условия

Активация на акаунт