ново жилище

  • 1 966
  • 23
  •   1
Отговори
Здравейте!

Аз съм от Варна, на 29 години и наскоро родих. Искаме със съпруга ми да си купим ново жилище и искаме да е най-доброто затова правим списък на критериите, по които да си го изберем. Вие как избирате новото си жилище?
Някои купувал ли си е наскоро нов апартамент и как решихте да е точно той?

Вили

# 1
  • Мнения: 950
От решаващо значение е цената. После гледахме да не е апартамента на първия или последния етаж, по възможност с южно изложение, да има спални (или поне възможност да се раздели някоя стая или всекидневна) за нас и детето. Това бяха основните неща.

# 2
  • York
  • Мнения: 826
Когато започнахме да търсим апартамент първото, което направихме е да определим сумата, която можем да дадем. Пообиколихме банките за условията за ипотечните кредити. Тъй като парите не бяха много се насочихме към Възраждане, Кайсиева градина и блоковете с малки номера във Владиславово.  Гледахме ново строителство, но или беше некачестено или с ужасно разположение. Накрая си купихме стара двустайна панелка в Кайсиева градина, която беше в ужасно състояние и подлежеше на основен ремонт.
Моите критерии бяха няколко:
* наличие на роми (да не кажа цигани)
* изложение на апартамента
* разположение на стаите
* среден етаж
* наличие на паркоместа
* има ли в близост ясла, градина и училище
* има ли магазини наоколо
* удобен градски транспорт
и т.н.

Пожелавам ти успех. Много е трудно да намериш хубаво жилище.  Peace

# 3
Харесай си район и пообиколи да събереш кординати на фирмите от информационните табели .Така ще си спестиш комисионните от агенциите за недвижими имоти. Пък и на място можеш да видиш колко качествено е строителството им.
Когато ние си избирахме жилище постъпихте така ,макар да ни костваше доста навъртяни пешком километри Simple Smile
Като критерий ни бяха изискванията, които е дала Bi_k
ПП.бяхме си направили таблица,с графи :адрес, квадратура, вид строителство, изложение, етаж.../ сравнението после бе по-лесно/

# 4
  • Мнения: 331
Избирайте и момента. Помислете дали точно сега е момента....или догодина.

# 5
  • Мнения: 122
Едно от условията е да не бързате в избора си. Колкото повече информация съберете и колкото повече се интересувате от нещата в тази посока, толкова по-добър избор ще направите. Успех...

# 6
  • София
  • Мнения: 152
Ние гледахме:
- цена;
- етажност (по възможност да не е първи или последен);
- района - комуникации, парк, детска градина, училище;
- изложение;
- да няма преходни стаи и т.н.
В общи линии ни отне година и половина да попаднем на това което да ни хареса.
Успех Wink

# 7
  • Варна
  • Мнения: 172
Нали мъжете не плачат е посочил наистина едно от най-важните неща при търсенето на жилище. Преди няколко години купихме апартамент, но търсенето му отне към година и половина наблюдение на пазара. С течение на времето се добива усетът дали дадена оферта е добра или не. Добрите оферти се задържат около седмица във вестниците. В нашия случай 4 дни. Успех в избора  Peace

# 8
Да, май наистина трябва да си направим списък с критериите и то трябва да помислим за всички вазможни критерии, за да не пропуснем нещо и да съжаляваме после
А в условията на тази финансова криза, дали ще поскъпнат жилищата?

# 9
  • Мнения: 2 498
Здравей cindy,
ние купихме ново жилище през май тази година....държахме на следните критерии:
-да е в нова сграда и да го купим директно от строителя.....в смисъл никой преди нас да не е живял в него....
-да е в центъра на града..
-да е на среден етаж..
-изложение юг и запад...
-минимум с 2 спални....

# 10
  • Мнения: 3 322
Повечето от горните изброени + да е среден по възможност ( заради топлозагубата), нашия е с изложение изток, юг . Стълбите са тесни и стръмнни (спестили са за повече жилищна площ - ново строителство) и абсурд да сваля количка и бебе едновременно. На новото строителство - задължително гледай материала за външни стени - някои тарикати го правят с итонг ( няколко хиляди за изолация отиват).

# 11
  • Мнения: 1 427
Здравей cindy,
ние купихме ново жилище през май тази година....държахме на следните критерии:
-да е в нова сграда и да го купим директно от строителя.....в смисъл никой преди нас да не е живял в него....
-да е в центъра на града..
-да е на среден етаж..
-изложение юг и запад...
-минимум с 2 спални....

За центъра на Варна ли говориш? Защото в по-голямата част от центъра не е подходящо за семейство с малки деца- мръсно,шумно,няма тротоари-едва се минава с количка,панорама никаква,тесни улички-слънце не влиза,детски площадки няма..... А  в наистина хубавите райони цените са над 1800евро/м2  ooooh!
По-добре се ориентирай към кварталите. Критериите са много,освен изброените в предните мнения бих добавила - добър транспорт,близост до супермаркет,училище и детска градина и т.н.

# 12
  • Мнения: 1 558
При нас решаващо беше това, че живеехме на квартира в съответния район,
училището на децата беше на крачка от нас, не искахме да ги местим в ново,
на възлово транспортно място се намира/имам впредвид градски транспорт/
и затова районът на търсене беше съвсем малък.
Освен това държах да е най-много до 3 етаж.
И не на последно място - трябваше да е в рамките на цената, която можехме да си позволим.

Хората са казали - който търси намира.
Успех и на вас!

# 13
Здравейте на всички!

Благодаря на всички за мненията, мисля че вече избрахме каде ще живеем-не знам дали знаете че във Възраждане (Варна) точно срещъ Кауфланд започва строителството на нов луксозен жилищен комплекс. Ще ми бъде много удобно като млада майка да пазаря а и да си водя детето на детска градина в бъдеще. Съпругът ми дори ще наеме помещение в обекта, за да е по-близо до мен и да може да ми помага. Не знам обаче за какво ще го ползваме това помещение, тъй като в комплекса ще има и фитнес и аптека и банка, супермаркета е отсреща. Дали да не го дадем пд наем за шоурум за мебели например? Вие как мислите от какви още удобства биха се нуждали новодомците?

# 14
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
-цена
-място
-комуникации
-ново строителство
-етаж
-изложение

Общи условия

Активация на акаунт