Спалня или диван?

  • 1 531
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
Понеже идва зима искаме да се преместим от хола, който е доста голям в по-малка и лесна за отопление стая.Там ще спим и ядем през зимата /кухнята я използваме само за готвене/. Пускам темата, защото се колебая между диван или спалня за тази стая.Старият и без това е развален....По-скоро ми трябва нещо хем за спане, хем за гледане на тв.Понеже средствата ни са ограничени, трябва ми нещо до 300 лева.Вие на какво ще се спрете, ако сте пред такава дилема, благодаря за отговорите. Под спалня разбирам двойно легло и дървена рамка и матрак. Mr. GreenАко дадете снимки и адреси на магазини в Пловдив, ще съм благодарна. Hug

# 1
  • York
  • Мнения: 826
Разтегателен диван е по - добър вариант. През деня ще изглежда по спретнато, но пък всяка вечер и всяка сутрин ще трябва да се занимавата с него. Въпрос на мързел  Laughing.

# 2
  • Мнения: 3 770
Щом стаята ще се използва за всичко , по-добре диван ! Но примерно , ако не държиш на много широка спалня , а 1,40м те устройват , може да я направиш да изглежда като диван през деня с възглавници.На дъщеря ми леглото в детската естествено е по-тясно , но през деня му се слагат едни дунапренени възглавници по края и изглежда като диван.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
диван, като моя и като на Никол

http://www.ikostil.welga.com/bg/mona.html

Моят е малко по-раличен. Поръчахме си го, но излезе около 500лв. и то м.г.

# 4
  • Мнения: 122
За  случая може би наистина диван е по-добрия вариант...

# 5
  • York
  • Мнения: 826
диван, като моя и като на Никол

http://www.ikostil.welga.com/bg/mona.html

Моят е малко по-раличен. Поръчахме си го, но излезе около 500лв. и то м.г.
Шани, много е приятно диванчето.  Peace

# 6
  • Мнения: 1 305
Имахме подобен на дивана на Шани. Седалката се изтегля напред, а облегалката е на обикновени панти и тапицирана откъм гърба и пада долу. Когато се преместихме в новия апартамент, спалнята ни не беше още шпаклована, та първия месец спахме в хола на въпросния диван.  Simple Smile  Разтягането става за секунди. Не е голяма работа.

# 7
  • Мнения: 5 833
Разбирам,че имате хол и там има диван./Кой е стар-той ли? /Става ми ясно,че тази стая е необзаведена.За какво е предвидена!Купете това,което ще остане в тази стая.Защото хубав диван,а май и диван въобще до 300 лв. не може да се купи.

# 8
  • Мнения: 3 675
Има диван в хола, но той е развален.Потънаха му пружините.Едно лапе скача по едно време върху него, аз исках нещо да взема от раклата до него и под тежестта ми отиде съвсем.Мъжът ми се опита да го оправи, но безрезултатно.Другата стая за която говоря е боядисана и шпаклована.Сигурно там ще преместим масата, тв и дивана и това е.Може да се купи диван дори за 280-300 лева, има такива в Практикер или в частни фирми за мебели/не визирам големите марки/. Аз в мебелна къща гледах диван за 350, но май беше турски.И 400 лева може да е цената, няма проблем.В настоящата брошура на Баумакс има за 290, но не знам дали е разтегателен. Thinking

# 9
  • Мнения: 3 675
На мен лично ми харесва нещо такова като това

http://www.mebeli-pirona.com/020.html

# 10
  • Мнения: 1 186
Определено един готин диван ще ви реши проблема Peace....сега на пазара има много практични и красиви дивани Peace

# 11
  • Мнения: 5 833
Питах за какво е предвидена стаята?За детска?За спалня?Т.е. като стане топло и диванът се върне в хола-какво става с тази стая.
Мисълта ми е-диванът ако по принцип е за хола,го избирайте и мислете като за там-по цвят, вид ,размер и т.н. А тази стая я обзаведете така,както смятате да си остане въобще .Т.е. функцията легло-да не е водеща при избора на бъдещ диван.
Объркано се изразих,ама дано разбра.

# 12
  • Мнения: 3 675
Тази стая е моята бивша детска.Просто искаме да се преместим там през зимата, за да не плащаме толкова ток, защото хола е голям и трудно се отоплява.А този диван, които е развален ще го поправим някак си, той ще си остане в хола.На нас ни трябва диван на който да гледаме тв, а след това да спим.Искаме хем диван, хем да го използваме като легло, разтегателен е най-добре в този случай, не смятате ли?През лятото мъжът ми там ще гледа тв на др.телевизор, ако се скараме за дистанционното.Искаме и двете стаи да си бъдат обитавани и нищо няма да разместваме в последствие. Wink

# 13
  • Мнения: 166
Щом в тази стая възнамерявате да се храните,най-добре е според мен да има разтегателен диван.И тъй като този диван ще се разпъва всяка вечер и прибира всяка сутрин,трябва да наблегнеш на качеството,което ми се струва ,не се покрива с  300 пари.

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
На мен лично ми харесва нещо такова като това
http://www.mebeli-pirona.com/020.html

ми същото е като това което съм показала и което аз и Никол имаме Wink

Общи условия

Активация на акаунт