Тарама хайвер

  • 17 352
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 836
Приготвяте ли си домашен?
Моля, за рецепти!
 Simple Smile

# 1
  • Мнения: 5 001
Редовно си приготвям....
Съханявам добре изхранен хайвер,който е почистен от ципите в бурканче със сол.
Когато реша да разбивам хайвер си изваждам в цедка желаното количество,премивам го с вода за да падне солта.Слагам добре отцедения хайвер в купа с обло дъно и до намачкавам с дървена лъжица колкото мога.Целта е да се намачкат зрънцата хайвер....
После с миксера вече започвам да разбивам и да добавям по малко олио.Изчаквам да го попие добре преди да сложа друго...И през цялото времем разбивам с миксера.Слагам и средата на 1 филия хляб(натопен във вода и изцеден),кората на половин лимон,1 малка глава лук - настъргана.....Хайвера увеличава обема си и побелява.

Много често по времем на разбиването се "пресича"...Става на парцали и се отделя течност.Но това не е страшно. Просто се оставя да почине около 15 минутки,,започва разбиване пак с миксера и ако не се оправи се налива топличка водичка на тънка струйка.Хайвера се"захваща " наново без проблем.

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 11:49 от TheNMaster

# 2
  • Мнения: 279
Аз го правя така:В хаванче стривам пълна супена лъжица хайвер с около 1 с.л.настърган лук.Прехвърлям го в купа и започвам да го разбивам с миксер, като постепенно добавям на тънка струя олио.Предварително съм сварила и прецедила 1 с. л. грис.Щом е изстинал прибавям и него към хайвера и продължавам с разбиването.През цялото време се сипва по малко олио-отива около 0,5 л. олио.Накрая се сипва сока на 1/2 лимон, може и съвсем мъничко газирана вода-от нея хайверът побелява и бухва.Това е.На следващия ден е още по-вкусно.
Трябва само да се внимава да не се сипва прекалено много олио наведнъж, защото хайверът няма да може да го поеме и ще се пресече.

# 3
  • София
  • Мнения: 607
Аз правя горе долу по описаните начини, но си го мачкам с пасатора на миксера. После добавям много бавно и по малко олиото, накисната във вода филия хляб без корите, настърган лук, настъргана кора от лимон. Тънкостта е наистина да внимаваш в разбиването и дане се пресече. Не е страшно, разбира се, но после трябва да оправяш белята...

Успех!  Hug

# 4
  • Мнения: 11 747
Мноого отдавна не съм правила, но и аз разбира се го разбивам с миксер и олио. Освен това добавям сок от лук и евентуално съвсем малко, няколко капки, лимонов сок. Различното е, че не слагам хляб, а галета. Става много приятна зърниста структура, много ми допада по този начин!  Peace

# 5
  • Мнения: 836
Супер сте!   bouquet

# 6
  • Мнения: 764
А като купувате хайвера,как разбирате дали е узрял,почистен и т.н?

# 7
  • Мнения: 5 001
А като купувате хайвера,как разбирате дали е узрял,почистен и т.н?

Когато си купя прясна риба и вътре има хайвер.....Зрънцата са ясно изразени(ако не е узрял...изхранен не са обособени зрънца) и са обвити в ципа.Тази ципа се маха и хайвера си го слагам в бурканче със сол.

Общи условия

Активация на акаунт