В чудо се видях.....

  • 1 470
  • 11
  •   1
Отговори
Здравейте, синами е на 4,5 год. и от 2 дни му се появи зачервяване на кожата ..по ръцете краката и дупето.
Днес го заведох на лекар и докторката ни каза, че прилича на алергичен обрив от тъкан.Изписа ни Зиртек за 2 месеца, но аз си задавам следните въпроси:
1. От малък си играе на един и същ килим ..възможно ли е едва сега да се появи алергия?
2. Трябва да пазим диета 2-3 дни... а капките трябва да ги пем 2 месеца???
3. Дали да не опитам само с диета да видя дали ще изчезне обрива...няколко дни по-късно започване на Зиртека май няма да е от гоямо значение??
Дайте съвет

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Защо не направите консултация с друг лекар. Да не би да е от някаква нова дреха или да е пипнал нещо навън?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 546
Не се притеснявай, че ще го пиете толкова дълго Зиртека. На него това му е работата- да се пие продължително. Ние като го пием по 3 месеца. Даже и миналата година лятото пак си го пихме. Нищо, че Алекс е толкова малък. просто от този вид капки казват, че Зиртека е единственото, което позволява да се пие дълго и действието му е по-продължително.

# 3
  • Мнения: 382
как може да започвате с лекарство,предписано само въз основа на повърхностен преглед от лекаря?!Ами вземете парче от този килим щом се съмнявате ,направете проби и тогава решавайте.Ще давате лекарство 3 месеца без да сте се изследвали-ами ако не е алергия...Само ще се измъчи детенцето и вие край него.Както са ви посъветвели преди мен вземете мнение поне на още  един лекар,но без да казвате за мнението на предишния,за да не му повлия на преценката.

# 4
  • Мнения: 312
Не е задължително обривът да е от килима. Може да е от някоя нова дрешка или или прах за пране. Често мъхестите плодове дават обриви по тялото. А сега им е сезон... Диетата е разумно нещо, както и Зиртек. Но само с диета алергията няма да мине.

# 5
  • Мнения: 190
Пробвайте първо с диета /но строга/ за няколко дни, ако не изчезне обрива направете консултачия с кожен лекар, а също така можете да дадете някакъв противоалергичен сироп профилактично. По принцип обривът може да е от всичко - от топло, от храна, от плодове, от дреха, от прах ........... или от много други неща, така че преди да сте направили повторна консултация, не давайте Зиртека. Дано да излезе нещо безобидно. Успех!

# 6
  • Мнения: 1 586
Другото мнение е, че използването антихистаминови препарати има смисъл до няколко дни за успокояване на алергичния сърбеж. До колкото си спомням, Д-р Бърди (Birdie) смяташе вземането на зиртек с месеци за излишно.

Аз не съм специалист, просто споделям прочетено по въпроса (което на мен ми се струва по-логично), понеже виждам съмнение в госта по  отношение на двумесечния прием на Зиртек. Но нямам опит с алергични обриви.

# 7
  • Мнения: 1 181
не съм компетентна в тази област, но ще ти отговоря въз основа на наблюденията ми в/у баща ми (много алергичен). Първо не се знае точно от каква тъкан се е появила алергията - може да е от дреха, от килима, от кърпички. Но Е възможно и да е от килима, защото алергиите се появяват и изчезват. Второ мисля че това не е хранителна алергия за да пазите диети след като няма обрив по бузите или стомахчето. И затова мисля че лекарят ви е казал да пазите диета само два дни.  Но вие си ги пазете де, за всеки случай. И трето относно зиртек-а той се пие дълго и ако се притесняваш много да му го даваш наистина е най добре да отидете при още един лекар, за да чуеш и второ мнение.

# 8
  • Мнения: 4 458
..... и докторката ни каза, че прилича на алергичен обрив от тъкан.Изписа ни Зиртек за 2 месеца,.....

Тази лекарка истинска лекарка ли е? Това диагноза ли е? Какво означава прилича на.... Ами на мен така като ми го описваш ми прилича на друго  Mr. Green - и сега какво ще правиме? (това е шега!)
Как може да се поставя лечение само с: прилича на..... и айде готова си - следващия.

И това с 2 та месеца  Rolling Eyes На опаковката изрично пише да не се взима дълго - особено Зиртек и особено от деца. Той е много силен и е само за успокоение и после се минава на по-леки лекарства ако е необходимо.
Да неби да е имала в предвид 2 дена да взимате Зиртек. newsm78

Я се консултирай с някой друг!

А за килима - що да не може. Сега се е получила предпоставка за отключване на алергията и се е проявила. Може да е и от много други неща. А може изобщо да не е алергия  Wink

# 9
Благодаря на всички за отговорите:)
Взех решение: от 2 дни малкия е на диета и обривите почти изчезнаха, само малко на дупето,но предполагам , че и там ще се скрият скоро. Днес ще го запиша на преглед при алерголог. ,май е крайно време...дадах си сметка , че почти година сменяме различни противоалергични препарати с временно действие........трябва да се открие причинителя:))

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
За Зиртека- дъщеря ми го пие по 5-6 месеца в годината. Причината за алергията не е установена (започна миналата пролет).

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Тази лекарка истинска лекарка ли е? Това диагноза ли е? Какво означава прилича на.... Ами на мен така като ми го описваш ми прилича на друго  Mr. Green - и сега какво ще правиме? (това е шега!)
Как може да се поставя лечение само с: прилича на..... и айде готова си - следващия.

И това с 2 та месеца  Rolling Eyes На опаковката изрично пише да не се взима дълго - особено Зиртек и особено от деца. Той е много силен и е само за успокоение и после се минава на по-леки лекарства ако е необходимо.
Да неби да е имала в предвид 2 дена да взимате Зиртек. newsm78
Не виждам нищо нередно в изказването на лекарката. Как да определи със сигурност на какво се дължи обрива? Причината може да е всякаква. Но ако прилича на алергичен обрив, това вече е диагноза.

Колкото до Зиртека, явно го бъркаш с нещо друго. Зиртека се пие месеци наред, безобиден е и е от най-леките лекарства. И като всички антиалергични лекарства е само за успокоение (съжалявам, че съм хвърлила листовката, но джи пи-то това ми обясни и ми каза да не се притеснявам, ако го пие почти постоянно).

Общи условия

Активация на акаунт