От три месеца си бушува скарлатината ,а никой досега не взима адекватни мерки

  • 1 072
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 428
Мили мами,помагайте!
Детенцето ми преди 3 месеца се разболя от скарлатина.Лекувахме я 14 дни с Аугментин,сега отново я хвана.Този път лекуваме с Фромилид,но лекаря каза да го пие само 6 дни.Не  е ли малко според вас-дали ще се изчисти стрептокока толкова бързо?
А относно карантината в детската градина искам да попитам дали са длъжни да я направят?От три месеца си бушува скарлатината ,а никой досега не взима адекватни мерки ,нито ХЕИ ,нито сестрата или ръководството в детската градина.Точно поради факта ,че не взимат никакви мерки детенцето ми я кара втори път.Кажете ми как да постъпя и къде да се обадя ,за да се вземат мерки.
Писна ми вече-всяка седмица детето ми лепва някакъв вирус ,мъчим се и аз и то.Непрекъснато ходим по болници,пият се купища с лекарства,отсъствам от работа -вече ми е неудобно да погледна шефката в очите.
Дали не е редно сестрата на детското заведение всяка сутрин да проверява децата и ако има болни да ги връща.Не е честно това-изпращам им напълно здраво детето си и най много след 4-5 дни хваща някоя болест.Срина и се имунитета вече,дори започнаха и кожни проблеми заради големия брой антибиотици,които е изпила.
Извинявайте за дългия пост ,но съм бясна и безпомощна,нямаме сили вече.

Последна редакция: чт, 30 окт 2008, 09:52 от Ellypr

# 1
  • Мнения: 2 731
Ами с всичко което си написала съм съгласна ,ама как да се решат проблемите не виждам Rolling Eyes Thinking

# 2
  • Мнения: 14 654
Спри си детето от градина, престани да му даваш антибиотици, друго не можеш да направиш.

# 3
  • Мнения: 9 814
Спри си детето от градина, престани да му даваш антибиотици, друго не можеш да направиш.

Ако пък не можеш да спреш детето от градина може да се обърнеш към РИОКОЗ със сигнал, че във въпросната ДГ върлува вече трети месец скарлатина. Само сигнала не трябва да бъде анонимен.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 221


Ако пък не можеш да спреш детето от градина може да се обърнеш към РИОКОЗ със сигнал, че във въпросната ДГ върлува вече трети месец скарлатина. Само сигнала не трябва да бъде анонимен.

И аз това те бих посъветвала.

# 5
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 372
говори с родителите от групата да направите изследване на гърлен секрет на всички деца, но не в РИОКОЗ, а го дайте в друга лаборатория. На родителската среща директорката сподели как миналата година в една от групите точно така 3 месеца има скарлатина, но като вземат гърлен секрет и го дадат в РИОКОЗ всичко е чисто, накрая родителите сами платили изследването в друга лаборатория видели са кои са болни, пили антибиотик и вече нямало скарлатина в групата. 

# 6
  • Мнения: 389
Напълно съм съгласна с теб.Аз съм питала учителките защо приемат болни деца и те са ми казвали,че нищо не могат да направят.Казват на някоя майка,че детето ѝ е болно и на следващия ден майката идва с бележка от джипито,че е здраво болното дете.И учителките трябва да го вземат  #Cussing outВ групата на средната ми дъщеря винаги има болни деца и съм се ядосвала много.Сега съм и с малко бебе и вече лепна първия вирус,донесен от кака му.

# 7
  • Мнения: 73
Няма оправия всичко зависи от родителите #Cussing outИ моя ходи една седмица и сега сме вече трета в къщи.На родителската среща сестрата каза,че не може да върне дете което има бележка от доктора след като я има такава т.е. тя нямала такова право по закон.Представяте ли си и другото което на ден тя успявала да провери само две групи в градината.Абе нямам думи.Питам се какво прави тя там изобщо само ги проверява за изрязани нокти и чисти уши е голяма работа от това не се разболяват децата. newsm61Всичко е до самосъзнанието на родителите независимо те дали работят или не.

# 8
  • Мнения: 1 163
Малееееееееее какво няма да те е яд бе. Аз като я водя сутринта ми идва да ги заблъскам всичките.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Рали като се разболее две три седмици в къщи. Пращам я напълно здрава и като отида там и като ги чуя как кашлят и си смъркат сополите и милите майки с едно оправдание ох това и е от алергията. Писна ми да слушам как всички деца кашлят от алергии ами то няма едно дето няма алергия.
А днеска една от квартала дето не ходи на работа ми каза как днеска вече щяла да ходи да му прави снимка на нейното на гърдите, че от три седмици кашля. Аз като скочих и и викам абе ти на работа не ходиш къде си го пратила при децата, даже незнае какво му има и защо така кашля и моето е там. Аз ходя на работа и постоянно ангажирам кой ли не да я гледа щото много боледува.
Абсолютна безотговорност. Но се чудя на  добрите майки как може да пие кафе спокойно докато детето и кашля като магаре в детската градина.
Ами и аз много набрах НО ТОВА МИЛИ МАМИ Е ЕДНА ОТ МНОГО МНОГО БОЛНИТЕ МИ ТЕМИ.

# 9
  • Мнения: 1 984
и двете ми деца не ходят по такива места... а иначе можете да ваксинирате срещу стрептококи.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 430
при два случая в групата,са задължени да вземат гърлен секрет на всички.Попитай дали е направено,и се обади на РИОКОЗ.След като спреш Фромилид,искай да вземат гърлен секрет за изследване,за да си сигурна,че детето се е излекувало,защото и след 2 седм,прием на АБ,може да има носителство

# 11
  • Мнения: 1 428
Лошото е ,че антибиотика Фромилид тази вечер свърши,а го е пила само 5 дни.Според инфекциониста няма нужда да го продължаваме,но на мен ми се струва малко това лечение.Вие как мислите?

# 12
  • Мнения: 1 485
Дали не е редно сестрата на детското заведение всяка сутрин да проверява децата и ако има болни да ги връща.Не е честно това-изпращам им напълно здраво детето си и най много след 4-5 дни хваща някоя болест.
Абсолютно със съгласна с това предложение и това е и мое мнение,но за жалост не се прави май никъде.
И на мен това ми е болната тема,ето например бях спряла дъщеря ми известно време от градина и във вторник я заведох здрава,вчера вече беше болна.Само 4 дни,а по мнение на учителките няма болни деца #Cussing out #Cussing out #Cussing out
А аз ги чувам как кашлят и като чух едно дете как каза,че си забравило капките и ми стана лошо ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт