Имам проблем

  • 1 140
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Здражейте, имам проблем и съм много объркана... На един от прегледите ми откриха раничка на шийката на матката. Цитонамазката ми беше с ПАП II, направих си и колпоскопия. Тъй като много се интересувах и исках да си сложа и ваксината "Силгард" си направих и ЧПВ тест, резултата на който е отрицателен. Гинеколога ми реши да направим и биопсия- резултатите от нея са ЦИН 1 степен с ЧПВ инфекция. Лекаря ми каза след една менструациа да отида да ме намаже и вичко ще се оправи и че няма проблем да сложа ваксината. Аз обаче съм много притеснена и искам да попитам: как след като ЧПВ теста ми е отрицателен имам ЧПВ инфекция и може ли да си сложа ваксината при това положение? Има ли друг начин, освен мазането, да се премахне тази раничка при условие, че все още не съм раждала и ще окаже ли някакво влияние върху бъдещо забременяване?
Искрено се надиавам да ми дадете съвет и да ми помогнете! Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Мнения: 287
С тези резултати единственото третиране на измененията е: или  с лазер,или с диатермокоагулатор.След манипулацията може да си направите ваксина след контролния колпоскопски приглед

Общи условия

Активация на акаунт