киста на яйчника

  • 858
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте.
И аз искам да споделя накратко с вас моята история. Правим опити за забременяване от половин година, но за съжаление неуспешни. Цикълът ми е редовен през 26-28 дни, но предния месец ми дойде и не ми спираше. На 13-тия ден отидох на гинеколог и ми откриха двукамерна киста на десния яйчник - 5 см и възпаление на яйчника. За възпалението ми изписаха антибиотик - Аугментин. След една седмица отидох на преглед кистата беше над 6 см и ми казаха, че трябва да се оперира (това мнение изказаха още двама гинеколози). Определиха ми ден за операция след 10 дни и ми предписаха Дуфастон за спиране на кървенето, тъй като то продължаваше ( вече 22 дена). Дуфастона трябваше да го пия 10 дни до постъпване в болницата. На 26.10. постъпих в болница и на 27 сутринта трябваше да ме оперират. Преди операцията доктора поиска да ме види отново на вагинален ехограф и ми каза, че кистата е намаляла на 2.5 см и че няма нужда да ме оперират. Изписа ме веднага и ми каза да пия Дуфастон 6 месеца - между 11 и 25 ден от цикъла и да продължаваме с опитите за забременяване. На преглед трябва да отида след 1 месец.
Искам да ви питам две неща. Първо, възможно ли е за 10 дни от 6-7 см кистата да намалее на 2.5 см? Второ, Дуфастонът не подтиска ли овулацията (тъй като трябва да го пия от 11-тия ден) и не е ли безотговорно от моя страна да правя опити за забременяване при наличие на киста?

# 1
  • Мнения: 27
Първо-да дуфастона подтиска О,но ако се пие след доказана О,няма проблем.По същия начин действа и утрогестана.и да може да намалее толкова,даже понякога изчезва напъло от самосебе си.
Аз съм в начална бременност и също имам киста 3,5 която нито намалява нито се увеличава,но заради нея имах зацапване повече от месец,както и леки болки.И аз се чудя ккаво да правя с нея,но още няма да предприемаме лапароскопия,надявам се сама да се спука.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 384
Искам да ви питам две неща. Първо, възможно ли е за 10 дни от 6-7 см кистата да намалее на 2.5 см? Второ, Дуфастонът не подтиска ли овулацията (тъй като трябва да го пия от 11-тия ден) и не е ли безотговорно от моя страна да правя опити за забременяване при наличие на киста?

възможно е да намалее кистата и бързо и бавно!
аз имах киста 31мм,пих дуфастон от 16-26ден от ПРМ и започнах Регулон-кистата за един месец намаля само на 15мм-сега пак продължавам с Регулон за още един месец,а док беше на 90% сигурен,че с един цикъл ще я стопим Rolling Eyes
за втория ти въпрос:по-добре да продължиш опитите когато кистата я няма-тогава шанса е много по-голям 
това,че кистата ти е намаляла на 50% е направооо чудесно!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт