Синът ми хапе като куче

  • 671
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 220
Здравейте,
Синът ми е на 2 г. и 2 месеца и ...много хапе ...Направо съм се видяла в чудо вече. Хапе в най-неочаквани моменти и на най-неочаквани места. От острите му зъбки остават кървави белези и при това болезнени.
Моля ви кажете как сте се справили с подобен проблем. При нас нищо не помага. Той сякаш не разбира нито от говорене, нито от по-остър тон...направо ужас  ooooh!

# 1
  • Мнения: 2 131
От няколко дни и Алекс прави опити да ме хапе. Например, по рамото, през блузата -  съвсем тъничко с края на зъбките захапва месце  Mr. Green На два пъти ужасно ме заболя. Най-много се притеснявам да не почне да хапе децата в яслата. Затова и мен ме вълнува темата. Ама интересното е,че пробва да хапе и себе си  Mr. Green

# 2
  • BG
  • Мнения: 1 900
Може би е в такъв период,но ще отмине по нататък.

# 3
  • Мнения: 286
Ние сме доста по-малки от вас, но вече с опит в хапането, и го прави съвсем целенасочено - като се изнерви на нещо и хапе #Crazy
За сега е рядко, но все пак се случва, все още не съм намерила начин да я откажа.

# 4
  • Мнения: 9 814
Ухапи го й ти!
В много теми за хапането вече се коментира,
като начин да накараш детето да разбере,
че наистина те боли.

# 5
  • Мнения: 2 131
Ухапи го й ти!
В много теми за хапането вече се коментира,
като начин да накараш детето да разбере,
че наистина те боли.
Хм  newsm78, аз вече пробвах. Но той пък го възприема като игра  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 982
Ухапи го й ти!
В много теми за хапането вече се коментира,
като начин да накараш детето да разбере,
че наистина те боли.
Хм  newsm78, аз вече пробвах. Но той пък го възприема като игра  Mr. Green

Дали си го ухапала достатъчно силно, съмнявам се! Mr. Green

# 7
  • Мнения: 600
Ухапи го й ти!
В много теми за хапането вече се коментира,
като начин да накараш детето да разбере,
че наистина те боли.
Хм  newsm78, аз вече пробвах. Но той пък го възприема като игра  Mr. Green

Дали си го ухапала достатъчно силно, съмнявам се! Mr. Green

Лелеееее, много кърваво взе да става  Mr. Green
А по темата - може би ако опиташ да се разплачеш - наистина или наужким - виж как ще реагира. Може това да му покаже, че действията му причиняват болка и че са недопостими.

# 8
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Дъщеря ми ми ухапа един път - беше на около 1.5 г.
Аз от своя страна веднага я ухапах също , доста силно ,
определено разбра ,че това не е игра и не е приятно.
Месце не успях да откъсна .  Laughing
След това не е опитвала да хапе когото и да било...
Не казвам , че това е начина ,просто аз така се справих .

# 9
  • Мнения: 4 555
Чувала съм, че ако и майката ухапе детето, то приема, че щом и тя го прави, значи това е в реда на нещата и продължава да хапе.
Ще ти кажа моята кума как процедира, защото нейното дете е в тази възраст, а аз още нямам личен опит.
Като я ухапе, тя му обяснява, че я е заболяло и му казва да се ухапе сам, за да види как боли. Той се ухапва и започва да плаче. СЛед време осъзнава, че е неприятно и за другите и спира.

# 10
  • София
  • Мнения: 437
teletabis2, синът ми преди около 2 месеца някъде също започна много да хапе, даже съм пускала тема. Можеш да я потърсиш да я прочетеш.
При нас доста бързо мина този период, но той не хапеше самоцелно, а когато му дърпаха другите деца играчки от ръцете. Той стискаше играчката и ако другото дете продължаваше да я дърпа, моят го захапваше по ръката.
Тази ситуация е много неприятна - знам какво е да те гледат обвинително другите майки, да странят от теб, да се притеснявша постоянно, че нещо може да стане и твоето дете да ухапе.
Моите съвети са да бъдеш спокойна и да бъдеш близо до него.
Аз лично какво правех: не го изпусках от поглед, постоянно бях до него. Ако видех, че назрява конфликтна ситуация, веднага го дърпах. Още с излизането започвах да му обяснявам, че ако ухапе или се опита да ухапе, ще го прибера. Няколко пъти съм го хващала и прибирала. Беше предупреден и аз изпълнявах заканата си.
Ако се случеше да ухапе друго дете първо се уверявах, че другото дете е добре, после дърпах моето настрана и започвах да обяснявам: че го боли, че не се хапе, че мама страда, че той е ухапал другото детенце и ще плаче.

Никога не съм го ухапвала, за да му покажа как боли - не мисля, че родителят трябва да се превръща в животинче. Има думи - детето е достатъчно голямо, ще те разбере. Ти само говори, говори и пак говори.

В яслата бях предупредила, че може да ухапе - досега не се е случвало.

В общи линии това е период и колкото и да е неприятен в един момент отминава. Успех! Peace

Общи условия

Активация на акаунт