Състезания по български език и литература

  • 6 431
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
Видях, че има тема за математическите турнири и реших да пусна такава и за състезанията по БЕЛ. Надявам се да бъде полезна за всички!

# 1
  • София
  • Мнения: 11 692
А има ли такива?

# 2
  • Мнения: 24 467
Не съм чувала, а се интересувах. Освен олимпиади и някое тематично състезание за писане есе по тема и то за над ІV клас за друго не знам.
По математика задачи могат да решават и първолаците, но по БЕЛ май може да се прави каквото и да било след усвояване на основните езикови правила от началната степен и децата да умеят вече да преразказват и съчиняват. Така си обясняват липсата на такива състезания и то за малките.

# 3
  • Мнения: 86
За състезания за по-малки деца и аз не съм чувала, но миналата година в Пловдив и околността се проведе олимпиада по литература за ученици от 5 клас нагоре. Направих темата за всякакви състезания-писане на есета, разкази, стихотворения; олимпиади; предварителните тестове за седмокласници и подобни.

# 4
  • София
  • Мнения: 478
  Изглежда, ще си говорим за състезанията за дребчовци от1 до 4 клас, организирани от Сдружението на българските начални учители. За съжаление, страницата с графика не е актуализиранаhttp://sbnu.org/test.html. Но имайки предвид, че обикновено състезанията са от м.януари нататък, има време да подхващаме диктовките bambam

# 5
  • Мнения: 86
 Състезание по български език "Св. Иван Рилски"
РИО – Пловдив и Училищното настоятелство при СОУ “Св. Софроний Врачански”, гр. Пловдив, организират Състезание по български език “Св. Иван Рилски” (година VІ, І етап) за ученици от ІІ до VІІІ клас и ХІІ клас.
Място на провеждането: СОУ “Св. Софроний Врачански” – Пловдив.
Дата: 13.12.2008 г. (събота).
Час: от 09.00 до 10.00 часа за учениците от ІІ до VІ клас и VІІІ клас; от 09.00 до 11.00 часа за учениците от седми клас (материалите са по модела на новия изпитен формат за прием на ученици в профилираните гимназии, без писане на преразказ с дидактическа задача). От 09.00 до 12.00 часа – за учениците от ХІІ клас по модела на новия изпитен формат за задължителните държавни зрелостни изпити (без да се пише аргументативен текст по 41. задача).
Резултатите ще бъдат обявени до 23.12.2008 г.
Записването за участие е от 10.11. до 10.12.2008 г. в СОУ “Св. Софроний Врачански” – Пловдив. Телефони за връзка: 032/68-24-50 (директор);
032/68-26-90 (канцелария) и 032/68-24-82 (домакин). Записване в деня на състезанието няма да се допуска. За победителите е осигурен награден фонд.

За съжаление състезанието е само за район Пловдив.

# 6
  • Мнения: 7 263
За съжаление състезанието е само за район Пловдив.

Да за съжаление!
Според мен българският език е сериозно подценяван и нескопосано преподаван в последните 10-тина години и съвсем не са случайни крушенията на матурите в голяма част дори от елитните училища  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт