Отказ от детска градина?

  • 2 907
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Опитах се да намеря нещо по темата, но не успях ...

На въпроса: тръгнахме този септември (22) на ясла, малката навърши 2 годинки 4 дни след това на 26.
Голяма радост беше че ще тръгваме - дори си бях позволил да подразня малко мамите тук в една тема (за което сърдечно се извинявам Blush), защото успяхме да се класираме на 1-во място в най-желаната детска градина в Обеля, София, след онова злополучно записване ...

Та както казах - голяма радост и очакване беше.
Тръгнахме - дори на 3-я ден малката започна да застава на вратата и да вика по нас "айде айде айде"

И така ... 6 дни.

После - невинни сополчета, остана си вкъщи
После ангина, антибиотик и уж оздравяване и ...
УЖАС - пневмония, постъпиха в болница, 2-ра градска - НЕ ХОДЕТЕ ТАМ НИКОГА
На 3-ят ден уж щяха да ги изписват, оправяла се малката и не щеш ли вътрешно-болнична инфекция, повръщане, разстройство, температура и системи нон-стоп.

Сега сме си вкъщи - нищо няма да казвам, само чукам на дърво(глава), макар че съпругата ми казва че на чвор не хваща  Grinning

И дилемата е:

Да се откажем ли от така желаната и дългоочаквана детска градина? newsm78
Моля Ви, споделете какво мислите.

Не ми се иска да обяснявам какви нощи искарах аз пред лаптопа в леглото, прочитайки де що намерих на български и английски в НЕТ-а за тая пневмония, докато съкровищата ми бяха в болницата...

Само да допълня - педиатърката ни посъветва до пролетта да не я пускаме пак на градина, защото е с много отслабена имунна система.

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 23:46 от Ники

# 1
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
бих питала директорката може ли по домашни причини, бих плащала половинат такса и бих си дала шанс пак да пробвам....
но пък ако бащата осигурява достатъчно добър стандарт и майката няма да й тежи да остане в къщи - аз бих останала - вчера бях първи ден на работа и определено бих ис останала в къщи поне до пролтта...
та от една страна бих запазила мястото за малката, от друга - бих я оставила в къщи щом лекар съветва така и имат възможност

# 2
Ако има кой да гледа детето,оставете го в къщи.След толкова болести имунната му система е срината.
Не ми се пише пак за болните деца в градините, и ужаса който преживяваме ние родителите,когато се разболеят Sad.

# 3
  • Мнения: 9 814
Щом педиатърът ви е посъветвал детето да не посещава ясла до пролетта го послушайте.
Не правете експерименти със здравето на детето си.

# 4
  • Мнения: 331
Аз също си мисля, че е добре детето да си остане в къщи поне до Прелета. Говорете с директорката какъв е варианта да си запазите мястото, защото все пак трудно се влиза в Желаната градина. Така детенце ще се постабилизира и ще можете да пробвате пак, в по-топло време дали ще е добре на градина.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Аз също си мисля, че е добре детето да си остане в къщи поне до Прелета. Говорете с директорката какъв е варианта да си запазите мястото

И аз това ще те посъветвам.Обяснете на директорката какво е положението, какво препоръчва лекарката ви и дано ви запазят мястото.

# 6
  • Мнения: 277
Имунната система след такова боледуване е почти на нула и ще трябва да се възстанови, след една такава пневмония дробчетата от тук нататък ще са ви слабо място и ще я удря все там (казвам от опит - изкарах 7 дена с каката преди 5години в 5 градска - дай Боже да не се повтаря!).
Опрелено не бих пуснала на градина детето поне още 3-4 месеца и бих я пазила много!
Относно отказа - си прецени сама!  
Говори с педиатърката - със сигурност ще ви даде бележка за поне 1 месец, че и месец и половина! Не си виновна, че детенцето ти се е разболяло и в случая не считам, че става дума за "пазене на място" а просто по-дълъг възстановителен процес в следствие на сериозно боледуване!
Говориш ли с директорката и ако тя ти каже, че места не пазят и трябва да се откажете - няма да има мърдане! Не мисля, че трябва да се обясняваш за отсъствието щом има причина да отсъства детето!
Всичко това го казвам, в случай, че сте решили да продължи да посещава ДГ след като укрепне.
Ако няма да ходи - направо се отказвайте!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 952
Детето е много малко и ще има нужда от няколко месеца, за да си стъпи на краката. Не го връщайте на ясла поне до март-април.
Няма причина да се отказвате от градината - записани сте, докторите ще ви издадат съответните медицински бележки, защото детето НАИСТИНА не е в състояние за ясла. Со кротце, со благо се договорете с директорката и ГП-то.
Всъщност какво ни питаш и какво се чудиш, ако още не си говорил в градината как да излезете от ситуация?

За твоя информация и моето голямо дете се наложи да пропусне година в ДГ, но тогава зор с местата нямаше - имаше зор с децата  Cry

# 8
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
А педиатърката не може ли да издаде документ, описващ състоянието на детето и необходимостта от по-дълъг престой у дома? Може би и от лекарска комисия?

# 9
  • Мнения: 2 885
Бяхме в самостоятелна ясла към МЗ миналата година.
До 2 години синът ми дори не беше покашлял.
Тръгнахме миналият септември на ясла. Голяма радост, емоции, много бърза адаптация. И се почна: 1-2 седмица вкъщи, 2-3 седмици на работа. За тази година всички болнични съм ги изхабила, мога да взимам само след решение на лекарска комисия....ако се наложи до декември месец.
Почна се с хрема, ларингит, че се докарахме този март месец до пневмония. На 2-те  ренгенови снимки ясно се вижда едно голямо плътно бяло петно.
Не сме лежали в болница, но посещавахме шефа на такава няколко пъти за преглед. На косъм беше да влезем, но аз настоявах за домашно лечение.
Е, ми не ми е минало през акъла да си спирам детето от ясла.
Лятото беше на море при бабите. Пил е единствено Саностол и много плодове и пресни зеленчуци. Сега от този септември започнах да давам сребърна вода.
Сега е на градина 1 група, през системата. Пипна варицела от там.
Но един сопол още не ми е изкарал..........т.е. редуцирахме болестите.
Ако го бях спряла тогава от ясла, щеше да се стабилизира и на градина в началото пак щяхме да повторим кошмара. Ми не, благодаря. Докато не му свикне организма с контакт с още 25 деца ще си боледувала - или по-тежко или по-леко. Но ще боледува......

# 10
  • Мнения: 25
Ами аз съм таткото всъщност  Simple Smile
С парите няма проблеми засега ...
С педиатърката говорихме - няма проблем да изкараме няколко месеца с бележки.
Но дилемата ни е дали да не се откажем и да не се занимаваме с бележки.

Сега обсъждаме възможност да я дадем на градина напролет в провинцията, при едната баба. Дотогава ще е там.
Но ни беше такава тръпка тази градина, че ние с мама не сме готови да се откажем съвсем, макар и разума да казва друго.
Голяма дилема, но едно е сигурно - до пролетта няма да я върнем, нека да се стабилизира.
Ще пробваме и това с морето, но за съжаление не можем да я оставим цяло лято, нямаме баби там  Simple Smile, за 10-тина дни 1-2 пъти става ...

# 11
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Според мен  - не се отказвайте от градината.
Давайте бележките, ще ви влезе директорката в положението.

Желая ви бързо оздравяване! Целувки на детенцето!

# 12
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Дори и да имах условията детето да е при бабата и да ходи там на ДГ, не бих се съгласила с този вариант. Най-добре е да си е при родителите. И ако и както може, отложете нещата до момента, в който сес табилизира.

# 13
  • София
  • Мнения: 437
Аз моето също не го давам на баба в провинцията, макар че ми се предлага този вариант нон-стоп.

По темата - знаете как е с местата в детските градини в Сф. Много родители плащат например половин такса и така си пазят място за 1 група. Друг е въпроса, че вие си имате и медицински причини за отсъствие. Говорете с директорката и си запазете мястото, ако е възможно. Детето ще укрепне и ще тръгне на детска градина отново. А до тогава кой ще го гледа си е ваша работа - вие си преценявате най-добре.

# 14
  • Мнения: 1 531
практически не сте имали повтарящо се заболяване, а след вашето са ви лепнали болничното #Cussing out и тъй като е много желана ДГ, аз бих я оставила вкъщи към 2 седмици, през което да давам имуностимулатор, билков, нещо като AD Liquid for Kids, и да пробвам пак: и, ако този път лепне нещо на 5тия ден, вече да обмисля оставане за цяла зима Peace а, между другото, и пролет и лято има вируси ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт