Консултации с адвокат/Темата на Пела!!!- продължение

  • 75 100
  • 696
  •   1
Отговори

Анкета

kak da postupq za da ne sujalqvam sled tova

Опции:

* Гласуването приключено: сб, 19 сеп 2009, 18:15

  • Мнения: 2 655
Първо прочетете тук:
Адвокат съм от Варна с 10 годишен стаж. В тази тема ще получите Вашата консултация само с мен, като поемам отговорността за всичко написано само от мен. Не винаги ще мога да влизам всеки ден и да отговарям, понякога съм доста ангажирана, а имам и две малки деца.

УСЛОВИЯ:
1. Преди да пишете тук прочетете цялата тема "Въпроси към адвокати!", ако не намерите отговор на проблема Ви напишете въпроса си.
2. Опишете колкото се може по подробно казуса, като посочите задължително кога е сключен бракът Ви и на колко години са родените от брака деца. След това напишете въпросите си като ги номерирате 1. 2. 3. 4. 5. 6. и т.н. Постарайте се да сте максимално изчерпателни и с един пост да поставите всичките си питания.
3. Изчакайте отговорът ми и бъдете търпеливи.
4. МОЛЯ в темата да не пишат и да дават консултации потребители.  Всички постигни ще бъдат изтрити.
5. МОЛЯ, ценете времето ми, често прекарвам по час тук докато отговоря на всички Ви и тези които са ми писали на л. с., давам консултации доброволно и безплатно, деля от свободното си време за децата и семейството за да помогнат на тези, които имат нужда.
6. Всички съвети не Ви обвързват по никакъв начин и за подробности след консултацията е добре да се обърнете към адвокат във Вашият град.
7. Не ме молете да Ви изпращам бланки за искови молби до съда и други.Няма да го направя.
8. Не пишете повече от един пост.
9. Ако искате да обсъдите проблемите си с други потребители пуснете отделна тема във форума.
10. Не ме молете да Ви препоръчам адвокат от Вашият град. Не мога, тъй като нямам наблюдение върху работата на колеги от други градове.
11. Пишете само на кирилица (на постове на латиница няма да отговарям).
12. Преди да ми пишете на лични съобщения, задължително проверете пощенската си кутия да е празна.



Предишни теми:
Консултации с адвокат - 1
Консултации с адвокат - 2

Консултации с адвокат - 3

Последна редакция: ср, 26 ное 2008, 08:29 от БеБето

# 1
  • Мнения: 52
Здравейте,имаме много голям проблем и се надявам,че ще ни отговорите.Бившата съпруга на съпругът ми замина за чужбина,без да каже на никой,зарязвайки детето им.Детето учи в специализирано училище за деца с нарушено зрение,и е на 8 години.Родителските права бяха присъдени на нея,като същевременно получаваше заплата по програмата личен асистент.Заминавайки,тя е дала дебитните карти на детето с детските,пенсията,и социалната интеграция на някой,чието име тя не иска да каже,и който харчи парите на детето.Детето в момента е при нас ,и сме завели дело за родителски права.Въпросите ми са:  1-Можеме ли по някакъв начин да блокираме картите,след като имаме писмено удостоверение от полицията,че тя е напуснала страната,както и датата и часа в който го е направила?2-Каква е максималната издръжка,която можеме да искаме да ни бъде плащана от държавата,понеже майката я няма?3-Какви са условията да ни бъде присъдена държавна издръжка,понеже бяхме чули,че ако тя има част от наследствен имот нямаме право на издръжка.Имат къща на село,баща и е починал,но майка и е жива.Понеже детето е със по специфични нужди,както и трябва да се ходи до варна да се вземаи води,а ние живеем на 200километра от Варна,се нуждаем от средства.Затова искаме да блокираме картите,както и от издръжката,а имаме и наше общо дете,което е на 3 години.Спестявам си критиките по повод майката изоставила детето,и нейната незаинтерисованост за всичко свързано с него,и неговите ежедневни нужди.Благодаря предварително,и се надявам да ни отговорите.

# 2
  • Мнения: 293
Здравей Пела!!! Първо искам да изкажа огромното си възхищение към това,което правиш за всички нас !!! Наистина е чудесно начинание и сигурна съм си обичаш страшно много работата и ти дава огромно удовлетворение да можеш да помагаш на колкото се може повече хора! ПОЗДРАВЛЕНИЯ!!! newsm51
 Сега към моя въпрос и тъй като съм от Варна бих могла даже да се срещна с теб.

Женена бях за Грък. Преди две години ( 2006 година ) се прибрах в България и с него се разделихме. Бракът ни е сключван там и не съм информирала в Бг,защото не знаех,че трябва да го правя. В момента тече развода ми там с него но той вече трае 2 години.Откакто съм в бг съм си с новия и настоящ приятел с който сега искаме бебе.Първото дело в Гърция е минало успешно но трябва и второ,което не се знае до кога ще се протака. Въпросът ми е следния: ако аз сега забременея от приятеля си какви неприятности бих могла да имам с името на детето и с бившия ми съпруг? Тъй като чух мнения от сорта,че по бг законодателството детето ще се води на бившия ми съпруг? newsm78

Мноого ми е важно и ще се радвам много на напътсвия,съвети както и евентуално на някаква уговорка да се видим лично ако трябва за консултация тъй като съм от Варна!!!


Пела благодаря ти предварително!!! Praynig

# 3
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Здравей Пела,
Искам да питам възможно ли е, бащата да анулира съществуващото пълномощно с което е разрешил излизането на дъщеря ни извън страната с мен? Пълномощното е безсрочно и досега съм го ползвала без проблеми, но днес ми се обади да ми съобщи, че го е анулирал. Доста съм разстроена, ако това е факт, как да процедирам? Оригиналът си е в мен, ако това е от значение.

Благодаря  bouquet

# 4
  • Мнения: 151
Здравейте!
Аз имам въпрос,така малко предистория,за да се разбере.
С мъжа ми не сме сключвали брак,живеехме на семейни начала,с дъщеря на 2г.и 6 месеца.
Предния месец се разделихме,и той едва ли не ме изгони,та трябваше да почна работа ,да си намеря
квартира,да гледам детето.Затова реших,че е добре да пратим детето при майка ми и баща ми в Русе,те там си живеят.Но човека реши,че не е добра идеята,защото много рядко ще можем да ходим там,все пак са 200 км,и доста пари ще ни струва да го направим.Което означаваше,че той трябва да гледа малката,за да мога  да работя,а когато почивам ще си я вземам,просто съм принудена така да се получи.А той от негова страна не е толкова ангажиран и ще може да я гледа.
Той живее и с новата си приятелка,заради която мисля,че се разделихме,но това е друга теме на разговор.
ТА ВЪПРОСА МИ Е ТАКЪВ-мОЖЕ ЛИ ТОЙ СЛЕД ВРЕМЕ ДА СЕ ОПИТА ДА МЕ ОСЪДИ,ЧЕ СЪМ СИ ИЗОСТАВИЛА ДЕТЕТО,В СМИСЪЛ ТАКЪВ ДА ГО ИЗПОЛЗВА КАТО АРГУМЕНТ,ТОВА ЧЕ АЗ ОСТАВЯМ МАЛКАТА ДА СЕ ГРИЖИ ЗА НЕЯ,ДОКАТО АЗ СЪМ НА РАБОТА.ОБЩО ВЗЕТО ТОЙ ЩЕ Я ГЛЕДА 4 ДЕНА,АЗ ДВА-ПРОСТО ТАКИВА СА МИ СМЕНИТЕ.А ТОВА ЩЕ Е ЗА НЯКОЛКО МЕСЕЦА,ДОКАТО СИ СТЪПЯ НА КРАКАТА.НАДЯВАМ СЕ НАИСТИНА НЯКОЙ ДА МИ ОТГОВОРИ-МНОГО Е ВАЖНО ЗА МЕН

# 5
Добър вечер
Искам да попитам до колко години мога да получавам издръжка.
Родителите ми са разведени и майка ми не се знае къде е, и общината ми плаща издръжката.
Аз скоро навърших 19 години .
Въпросът ми е : докато съм ученичка или до 18 г. възраст мога да получавам издръжка?
Благодаря предварително

# 6
Имам нужда от съвета Ви.
Става въпрос за следното,
живея от доста време с приятеля си, имаме дете. Нямаме сключен граждански брак, дететето е препознато от него.
Как стои въпроса с уреждането на имуществените дела в смисъл наследството? Ако нещо се случи с бащата на детето какви права имам аз като майка на признатото от него дете? Могат ли други роднини/братя, сестри/ да имат претенции за наследство?

# 7
Имам нужда от вашето мнение и съвет.
Имам 1/6 собственост от магазин.Имаме наематели от 9 години,остава една година до изти4ане на договора.За тези 9 години нито една от то4ките по договора не е изпълнена.Полу4аваме наем 1200 лв. със тримесе4но закъснение.В момента имаме оферта за 3600 лв. от голяма фирма,но останалите съсобственици,отказват да приемат,без да ми дадат смислено обяснение за отказа си(по то4но един от другите,който говори от името на вси4ки).Аз не съм сагласна с този отказ,но моето мнение явно е без зна4ение.
Какво мога да направя?Какви права имам?
Моля кажете ми Вие,заЩото ве4е Ще се побъркам с тези хора.
Предварително Ви благодаря.  

# 8
  • Мнения: 2 655
...Въпросите ми са:  1-Можеме ли по някакъв начин да блокираме картите,след като имаме писмено удостоверение от полицията,че тя е напуснала страната,както и датата и часа в който го е направила?2-Каква е максималната издръжка,която можеме да искаме да ни бъде плащана от държавата,понеже майката я няма?3-Какви са условията да ни бъде присъдена държавна издръжка,понеже бяхме чули,че ако тя има част от наследствен имот нямаме право на издръжка.Имат къща на село,баща и е починал,но майка и е жива.Понеже детето е със по специфични нужди,както и трябва да се ходи до варна да се вземаи води,а ние живеем на 200километра от Варна,се нуждаем от средства.Затова искаме да блокираме картите,както и от издръжката,а имаме и наше общо дете,което е на 3 години.Спестявам си критиките по повод майката изоставила детето,и нейната незаинтерисованост за всичко свързано с него,и неговите ежедневни нужди.Благодаря предварително,и се надявам да ни отговорите.
ОТГОВОР:1. Веднага съобщете на адвоката си, а той ще се свърже с юриста на ДСП-АЗД по местоживеене и ще ги уведомите писмено да спрат преводите.
2. Държавата няма да Ви плаща издръжка. Ще осъдите майката да Ви плаща издръжка, в конкретният случай може да искате издръжка над 80 лева, с оглед нуждите на детето.
3. След като се снабдите с ИЛ, адвокатът Ви ще образува изпълнително дело. Там ще се направят всички справки. Зависи имота къде е и в какъв район е, а и кога е придобит. Може справката от АВ-СВ да излезе чиста и да прехвърлите издръжката към Общината.
СЪВЕТ:Случайят е елементарен. Наемете си опитен, адвокат и всичко ще е наред. А и ако адв.има добри познания и контакти може да помогне да се придвижат документите за личен асистент по бързо.

# 9
  • Мнения: 2 655
Женена бях за Грък. Преди две години ( 2006 година ) се прибрах в България и с него се разделихме. Бракът ни е сключван там и не съм информирала в Бг,защото не знаех,че трябва да го правя. В момента тече развода ми там с него но той вече трае 2 години.Откакто съм в бг съм си с новия и настоящ приятел с който сега искаме бебе.Първото дело в Гърция е минало успешно но трябва и второ,което не се знае до кога ще се протака. Въпросът ми е следния: ако аз сега забременея от приятеля си какви неприятности бих могла да имам с името на детето и с бившия ми съпруг? Тъй като чух мнения от сорта,че по бг законодателството детето ще се води на бившия ми съпруг? newsm78
ОТГОВОР: По бг законодателството детето ще се води на съпругът Ви до 300 дни след развода.
СЪВЕТ: Изчакайте да получите РЕШЕНИЕ за развод и тогава планирайте бременност и раждане.

# 10
  • Мнения: 2 655
Здравей Пела,
Искам да питам възможно ли е, бащата да анулира съществуващото пълномощно с което е разрешил излизането на дъщеря ни извън страната с мен? Пълномощното е безсрочно и досега съм го ползвала без проблеми, но днес ми се обади да ми съобщи, че го е анулирал. Доста съм разстроена, ако това е факт, как да процедирам? Оригиналът си е в мен, ако това е от значение.
ОТГОВОР: Да, може да анулира декларацията съгласие за напускане на страната. Ако адвокатката му е опитна, тя е изпратила копие до всички КПП-та с данните. Ще Ви позволят да влезете в страната, но нямам да можете повче да излезете. Не зная къде сте сега и за колко време.

# 11
  • Мнения: 2 655
На останалите ще отговоря утре!

# 12
  • Мнения: 52
Благодаря ви Пела ,помогнахте ни много.Радвам се,че все още има хора като вас.  bouquet  bouquet  bouquet

# 13
  • Мнения: 2 655
С мъжа ми не сме сключвали брак,живеехме на семейни начала,с дъщеря на 2г.и 6 месеца.
Предния месец се разделихме,и той едва ли не ме изгони,та трябваше да почна работа ,да си намеря
квартира,да гледам детето.Затова реших,че е добре да пратим детето при майка ми и баща ми в Русе,те там си живеят.Но човека реши,че не е добра идеята,защото много рядко ще можем да ходим там,все пак са 200 км,и доста пари ще ни струва да го направим.Което означаваше,че той трябва да гледа малката,за да мога  да работя,а когато почивам ще си я вземам,просто съм принудена така да се получи.А той от негова страна не е толкова ангажиран и ще може да я гледа.
Той живее и с новата си приятелка,заради която мисля,че се разделихме,но това е друга теме на разговор.
ТА ВЪПРОСА МИ Е ТАКЪВ-мОЖЕ ЛИ ТОЙ СЛЕД ВРЕМЕ ДА СЕ ОПИТА ДА МЕ ОСЪДИ,ЧЕ СЪМ СИ ИЗОСТАВИЛА ДЕТЕТО,В СМИСЪЛ ТАКЪВ ДА ГО ИЗПОЛЗВА КАТО АРГУМЕНТ,ТОВА ЧЕ АЗ ОСТАВЯМ МАЛКАТА ДА СЕ ГРИЖИ ЗА НЕЯ,ДОКАТО АЗ СЪМ НА РАБОТА.ОБЩО ВЗЕТО ТОЙ ЩЕ Я ГЛЕДА 4 ДЕНА,АЗ ДВА-ПРОСТО ТАКИВА СА МИ СМЕНИТЕ.А ТОВА ЩЕ Е ЗА НЯКОЛКО МЕСЕЦА,ДОКАТО СИ СТЪПЯ НА КРАКАТА.НАДЯВАМ СЕ НАИСТИНА НЯКОЙ ДА МИ ОТГОВОРИ-МНОГО Е ВАЖНО ЗА МЕН
ОТГОВОР: Може да заведе дело и да иска присъждане на родителските права.
СЪВЕТ: Считам, че режима за които сте се разбрали е абсурден. Това рано или късно ще се отрази върху детето и то негативно. Всеки родител ще го възпитава по свой начин, акато отдиюе при другият ще е различно отва ще доведе до проблеми в психиката на детето.
Дайте го на детска градина или му намерете гледачка, ако е необходимо се преместете в Русе при родителите си и там си намерете работа, но трябва да живеете съвместно с детето и да го отглеждате.
Пуснах отделна тема тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=345237.new#new
за да може да се включат и други майки с коментарите си!

# 14
  • Мнения: 2 655
Добър вечер
Искам да попитам до колко години мога да получавам издръжка.
Родителите ми са разведени и майка ми не се знае къде е, и общината ми плаща издръжката.
Аз скоро навърших 19 години .
Въпросът ми е : докато съм ученичка или до 18 г. възраст мога да получавам издръжка?
Благодаря предварително
ОТГОВОР: Ако делото е водено от баща Ви (трябва да погледнете РЕШЕНИЕТО) и по чл. 82, ал. 1 от СК до навършване на 18 години, ако делото е водено от Вас и е по чл. 82, ал 2 от СК, то до завършването на образованието си, а ако учите редовно във ВУЗ до 25 годишна възраст.
Отговорих Ви и на л. с.
МОЛЯ ВИ, питайте само на едно от местата.
Л. с. са за тези които търсят дискретност или някой от близките им чете тук!!!

Общи условия

Активация на акаунт