Как приспивате новородено след хранене?

  • 9 462
  • 41
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 306
Малкият е на 16 дена и в началото след всяко хранене си заспиваше без проблем. Понякога съм го гушкала, понякога направо се е отнасял. Сега обаче изобщо не му се спи. След ядене се почва едно въртене, гледане и ако не му се обърне внимание през цялото време започва да мрънка. Лошото е, че това продължава примерно към два часа и практически той спи по час, максимум два. Само един два пъти на ден си заспива и то ако го водя на разходка. Ама сутрин рано /към 4-4.30/ като стане няма заспиване след това. Нито гушкане, нито говорене, нито нищо не го приспива. Мислех, че малко като поотраснат тогава започват да бодърстват. Не е ли много малък да стои буден толкова време? Може и да е много тъп въпросът, но наистина нямам представа. Така и аз немога да подремна за повече от половин един час, освен един път в денонощието. Благодаря предварително и пак се извинявам ако е глупав въпросът

# 1
  • Мнения: 4 335
Синьт ми на месец и нещо започна да се задьржа буден.До тогава само се будеше да яде,след което сам си заспиваше в кошарата.То беше и единствения период в които не ми се е налагало да го приспивам Wink

# 2
  • Мнения: 2 950
Всяко дете е различно. Твоят син явно бърза да расте.  Laughing При нас този период дойде на втория месец. Не люлея деца на ръце, защото след това ставаш разноглед  #Crazy И тримата ги лъжех с количката или със столчето за кола. Да седи там да си се люлее пък да спи, когато иска. На тази възраст не можеш да му кажеш да спи насила. Успех!  Hug

# 3
  • Мнения: 11 003
В люлка на батерии или в количката навън. Други начини не действаха. При нас този момент дойде, когато дъщеря ми беше месец и половина.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 554
Не съм го приспивала. След като не заспива сам, значи не му се спи. Има деца, които имат нужда от по-малко сън.

# 5
  • Мнения: 2 660
Просто не го приспиваш. Ние се носехме из къщи. Вземам я с една ръка, а с другата си върша разни домакински задължения, които мога. На нея и беше много интересно да зяпа, постепенно запона и да се заглежда.
Така ще е - все по-дълго ще иска да стои будно и в началото е трудно, защото не знаеш какво да го правиш - още не се концентрира, не си играе. Но му предлагай обекти за разглеждане из къщи и навън.

# 6
  • Мнения: 342
За 16 дена мисля, че е рано още да се въведе установен ред в графика на бебето. Поне при нас беше така. Първите два месеца бях като зомби, а малката спеше защото доста време продължи физиологичната жълтеница. При всяко бебе е различно, на майките около мен децата също повечето време бодърстваха, с изключение на разходките с количка (но лично аз не познавам бебе, което да не спи в количката Laughing). Моята бебка е на 3 мес и половина и никога не съм я преспивала на ръце. Правила съм се едва ли не на палячо, пускала съм й мелодиите на телефона, песни от там и разни подобни занимания, дори си имаше любима народна песен на която заспиваше. Може да са колики, дори и в неприетите за това часове. Но ако ти се стори неестествено да плаче по никое време може да се посъветваш с личния лекар за твое успокоение. Иначе всички тези мъки  Wink за майката отминават. Говори повече на детето, после започни да предлагаш повече играчки и занимания,за да свиква и да не се налага да си постоянно около нея, а по този начин детето се уморява и бързо заспива  Wink Желая ти успех в отглеждането на сина ти и след време ще видиш, че на всичките въпроси, които си задаваш сега, ще имаш просто обяснение, но след като вече сте минали по тоя път  Wink

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Не съм го приспивала. След като не заспива сам, значи не му се спи. Има деца, които имат нужда от по-малко сън.

И аз.Оставях го в шезлонга му, пускам му музика и си вършех работата около него.Ако започнеше да мрънка му говорех докато гладя примерно.Но никога не съм го приспивала, като му се приспи го слагах в кошарата.

# 8
  • Мнения: 1 554
Не съм го приспивала Peace

# 9
  • Мнения: 9 973
Синьт ми на месец и нещо започна да се задьржа буден.До тогава само се будеше да яде,след което сам си заспиваше в кошарата.То беше и единствения период в които не ми се е налагало да го приспивам Wink
дааааааа
хиперактивно бебе Laughing

# 10
  • Мнения: 3 716
Не съм го приспивала. След като не заспива сам, значи не му се спи. Има деца, които имат нужда от по-малко сън.
Абсолютно! Peace
Не се мъчи да го приспиваш, така само ще изнервиш и бебето, и себе си. А когато се чувствам преуморена като теб, просто взимам бебо при мен на леглото, най-често върху мен и заспивам. Дори и да стои будно, не ми пречи.

# 11
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Моята дъщеря докъм  2 месеца си заспиваше сама след почти всяко ядене , ако не заспеше сама я люлях на ръце и си заспиваше Peace
Подкрепям , че някой деца имат нужда от по-малко сън Peace

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 306
Ама аз нямам никакъв проблем да стои будно - напротив, радвам се. Обаче той започва да мрънка, в последствие да плаче. Не са колики, защото вече /за мое щастие/ успявам да различа плач от колики и глад. Просто му е скучно. Иначе ако си зяпа ще е супер. И аз разбирам, че едно бебе неможе да спи постоянно. Просто ми се струва прекалено рано за това. Но благодаря за отговорите

# 13
  • Мнения: X
Ами иска си внимание човека и понеже е твърде малък да се занимава сам, ще го занимаваш ти или баща му/баба/дядо......няма как.  Grinning

# 14
  • Мнения: 4 292
Не съм го приспивала. След като не заспива сам, значи не му се спи. Има деца, които имат нужда от по-малко сън.

И аз.Оставях го в шезлонга му, пускам му музика и си вършех работата около него.Ако започнеше да мрънка му говорех докато гладя примерно.Но никога не съм го приспивала, като му се приспи го слагах в кошарата.
И аз не я приспивам, но лошото е, че не иска да стои никъде другаде, освен в ръцете ми. Ни музика я интересува, ни люлка, нищо. Точно две минути след като съм я оставила някъде и почва да пищи да я взема.
Научих се да пиша с една ръка. С една ръка сервирам храна на голямото ми дете. Изобщо, много неща върша с една ръка.  Crazy
Дано този период да е временен, че само навън имам мира.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт