На колко пласта зашиват повечето доктори при секцио?

  • 1 348
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
Знам, че някои доктори /т.нар. "добри в секциото"/  зашиват на няколко пласта раната, но други - само на един..което е доста опасно при следваща бременност и раждане, а може би така възстановяването е по-бавно и се усеща по-дълго време дискомфорт.
Вие познавате ли лекари, които със сигурност зашиват на няколко пласта - интересува ме предимно за Света София и Токуда.

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Трябва да попрочетеш повечко. Няма лекар, който да може да зашие всичко срязано на едно. Ти нагледно представяш ли си го?
Реже се кожа, подкожие, коремни мускули +фасции, перитонеум и маточна стена. Това са пет слоя!

# 2
  • Мнения: 619
Става въпрос за зашиване на матката...Една лекарка ми каза, че шиела на един пласт /за по-бързо/, друга - на няколко.
Та лекарите практикуват секциото по различен начин, зависи колко бързат и колко присърце приемат нещата. Simple Smile

Последна редакция: чт, 30 окт 2008, 16:13 от e_lucky

# 3
  • София
  • Мнения: 12 554
Става въпрос за зашиване на матката...Една лекарка ми каза, че шиела на един пласт /за по-барзо/, друга - на няколко.
Та лекарите практикуват секциото по различен начин, зависи колко бързат и колко присърце приемат нещата. Simple Smile

За матката ще попитам.
За другото - като изчакаш 2 години преди друга бременност, няма да има проблем. Т.е спазват се технологичните норми!  Wink

# 4
  • Мнения: 145
При мен матката е зашита на два етажа / пише го в епикризата/ .Раждах обаче във Варна - Майчин дом

# 5
  • Мнения: 17 546
Когато на мен ми беше направено секцио, разрезът беше вертикален, от пъпа надолу, заради оток. Обикновено се прави хорзонтално, веднага над пубиса. Тогава доктора каза, че при хоризонтален разрез се шие на четири пласта, а при вертикален на седем. Това поне помня.

Общи условия

Активация на акаунт