Молла хидатитоза?

  • 754
  • 5
  •   1
Отговори
 цяла бременност ме водят с това чудо,искаха да направя аборт,даже имаше мнение,че и матката трябва да се премахне.Сега мола-та е на 9мес. да ми е жива и здрава,има проблем с бронхиолита,но е абсолютно нормално и хубаво бебе.Случвало ли ви се е такова нещо?Дано не,но все пак да обсъдим колко некадърни доктори има и колко жени са останали безплодни заради тях?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 478
Не знаех че е възможно такова нещо Shocked Shocked
Ама възможно ли е моларна бременност изобщо да се развива, пък какво остава да имаш живо и здраво бебе!!! Кой изобщо ти постави тази диагноза и на каква база - ехографски преглед ли само?? #Crazy

# 2
Ами ето,че е възможно да ти поставят такава диагноза,а колко е реална Thinkingми не еи слава богу,през цялата бременност съм ходила по 3пъти на седмица включително и 3д,4д и какво ли не.Докторите които ми поставиха диагнозата са пурво "невероятната"Мазнейкова,после Марков и след това много други,само др Дуковски и др Праматарски ми казаха,че не това.Когато попитах защо бебето се развива ми казаха че изоставало в развитието и щяло да бъде олигофрен,Мазнейкова ми каза,че съм безотговорна и ако била на мястото на майка ми насила щяла да ме заведе за аборт и това не е всичко Shockedвъв Фемина пък ми казаха,че детето няма пръсти на ръцете(бях в началото на 7мес)и познай след две седмици родих,ми то и отжелязо да си няма да издържиш  ooooh! е детето си има мн дълги пръсти и е абсолютно нормално,а и естествено след изследване на плацентата се оказа,че няма никакъв проблем Rolling Eyes

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 478
Втори път ме оставяш без думи  #Crazy Явно наистина е имало нещо странно при теб все пак, за да може толкова много доктори да имат съмнения. Наистина е цяло чудо че не си се дала и сега всичко е наред. При моята втора бременност (неуспешна) в шейново ми казаха, че е мола - 100% и искаха да ме приемат за кюртаж. Понеже не исках да влизам там, се обадих именно на д-р Марков, при който бях ходила и друг път, който категорично ми каза още по телефона, че молата не е ехографска, а хистологична диагноза. При прегледа той пак  установи, че няма такова нещо, просто отлепването на плодния сак и съсереците са направили сенките, които в Шейново изтълкуваха като мола. Тогава бях още в 6 г.с. Оказа се че няма такова нещо, въпреки че нещата приключиха неуспешно. Хистологията също не потвърди мола.
 Не знам какво да добавя повече на твоя пост.
ДА ти е жива и здрава дъщерята.

# 4
  • Мнения: 340
Ами ето,че е възможно да ти поставят такава диагноза,а колко е реална Thinkingми не еи слава богу,през цялата бременност съм ходила по 3пъти на седмица включително и 3д,4д и какво ли не.Докторите които ми поставиха диагнозата са пурво "невероятната"Мазнейкова,после Марков и след това много други,само др Дуковски и др Праматарски ми казаха,че не това.Когато попитах защо бебето се развива ми казаха че изоставало в развитието и щяло да бъде олигофрен,Мазнейкова ми каза,че съм безотговорна и ако била на мястото на майка ми насила щяла да ме заведе за аборт и това не е всичко Shockedвъв Фемина пък ми казаха,че детето няма пръсти на ръцете(бях в началото на 7мес)и познай след две седмици родих,ми то и отжелязо да си няма да издържиш  ooooh! е детето си има мн дълги пръсти и е абсолютно нормално,а и естествено след изследване на плацентата се оказа,че няма никакъв проблем Rolling Eyes

Не бъди толкова категорична.  Мола може да съществува паралелно с нормално протичаща бременност.  Щом са изследвали плацентата ти и не са открили моларни клетки, значи няма страшно-- още по-добре.  Но все пак, не виждам нищо лошо в това лекарите да проверяват хистология и да следят внимателно за моларни бременности.  Все пак молата е достатъчно сериозен проблем.  Ами ако те бяха успокоили, че нищо ти няма, а после беше развила трофобластична болест? 

# 5
Втори път ме оставяш без думи  #Crazy Явно наистина е имало нещо странно при теб все пак, за да може толкова много доктори да имат съмнения. Наистина е цяло чудо че не си се дала и сега всичко е наред. При моята втора бременност (неуспешна) в шейново ми казаха, че е мола - 100% и искаха да ме приемат за кюртаж. Понеже не исках да влизам там, се обадих именно на д-р Марков, при който бях ходила и друг път, който категорично ми каза още по телефона, че молата не е ехографска, а хистологична диагноза. При прегледа той пак  установи, че няма такова нещо, просто отлепването на плодния сак и съсереците са направили сенките, които в Шейново изтълкуваха като мола. Тогава бях още в 6 г.с. Оказа се че няма такова нещо, въпреки че нещата приключиха неуспешно. Хистологията също не потвърди мола.
 Не знам какво да добавя повече на твоя пост.
ДА ти е жива и здрава дъщерята.
Много то благодаря,аз също не знам какво стана,но именно Марков искаше премахване на матката,това вече няма значение,мисълта ми е че не е важно устройството а човека който гледа Wink
Аз ходих редовно на прегледи от самото начало и не разбрах,защо видяха молла чак в петия месец Rolling EyesИзчетох много за да реша да не махна бебето,според мен проблема дойде,че
Мазнейкова каза молла и от там на татък никой не искаше да и противоречи,а иначе никой не се сети да ми пусне изследвания Naughtyаз сама ходих да си ги правя.А бе минало заминало,но можеше да стане нещо много лошо.Иначе си пазя всички документи и там пише ясно,но никога не бих се занимавала.Нали всичко е наред сега Grinning
успех и лек ден

Общи условия

Активация на акаунт