Възмутена съм от тези цени.............

  • 38 967
  • 292
  •   1
Отговори
  • Мнения: 173
Момичета,това е абсурд!!!!!!!!!!!!!!!!Пълен абсурд!
Излизам на обиколка из пловдивските магазини ( не се бях вясвала на центъра 2-3 месеца).Гледам,нови магазини,с хубави дрешки на витрините и....Влизам в Макс Мара.Поглеждам едно късо вълнено кафяво палтенце и какво да видя на етикета - 1500лв Shocked ShockedШок!За секунди кръвта нахлува ва главата ми,започвам да треперя,още малко и пяна на устата щеше да ми излезе Laughing и.....идва едно момиче да ме пита дали искам да го пробвам.Поглеждам я и преброявама до 10,но не действа и стана лошо,защото две седмици преди това бях в Солун в Мола им.Аз не съм богата,не съм и бедна.След като съм си позволила да вляза ва тяхната Макс Мара и да си купя една плетена блуза,означава ,че цените са съвсем приемливи.Влизам в Манго в Солун и си купувам дънки от новата им колекция за 37евро,купувам си потник и още една плетена блуза за 15 евро.В Манго в софийския мол не съм си позволявала да пазарувам,защото цените са били високи според мен на нещата,които съм си харесвала.кажете,според Вас,нормални ли са цените в българските магазини?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 825
Точно поради тази причина предпочитам да пазарувам извън България. Отдавна престанах да се възмущавам - най-малкото не е здравословно.

# 2
  • Мнения: 302
Не са нормални цените Peace Не е нормално цената на "едно късо вълнено кафяво палтенце" да е в размер на една много прилична заплата.

# 3
  • Мнения: 5 647
Именно поради тази причина не пазарувам от БГ. За Гърция и по-точно мол Mediterranean съм абсолютно съгласна, че цените са по-ниски от магазините тук. Да не говорим, че когато има намаления може да си вземеш много неща за малко пари.

# 4
  • Исландия
  • Мнения: 60
И като се замислиш, че всичкото това е от шиенето на ишлеме. Всичко по магазините с големите имена се шие масово тук или в Турция. Самата аз съм си купувала дрешки от стари колекции шивашки фабрики, благодарение на приятелки, които работят там. Разликаата е десетки, дори стотици левове. А ако знаете за какви смешни пари работят- това палтенце сигурно ще плати заплатите на 7-8 души. Ако не ме лъже паметта Макс Мара също се шият тук, но може и да греша, но е от ишлеме.

# 5
  • Мнения: 156
Обаче в Пловдив нямаме Max Mara, не знам къде си го гледала това палтенце...

# 6
  • Мнения: 5 647
И като се замислиш, че всичкото това е от шиенето на ишлеме. Всичко по магазините с големите имена се шие масово тук или в Турция. Самата аз съм си купувала дрешки от стари колекции шивашки фабрики, благодарение на приятелки, които работят там. Разликаата е десетки, дори стотици левове. А ако знаете за какви смешни пари работят- това палтенце сигурно ще плати заплатите на 7-8 души. Ако не ме лъже паметта Макс Мара също се шият тук, но може и да греша, но е от ишлеме.

Да, така е. Много от големите марки се шият тук.

# 7
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Мога да добавя и аз едно възмущение. Купувам си прилична качествена блуза на уж прилична цена от магазин в квартала ни. Цената - 29 лв. Понеже купих две ми направиха и отстъпка от 2 лв. В същия магазин си харесвам яке за 229 лв - шушкаво, късо, нищо кой знае какво. Марка - някаква си, българска. Само трябваше да изчакам няколко дни да докарат моя номер. Няколко дни по-късно с една от новите блузи се мотая по Илиянци да гледам якетата. минавам покрай един щанд и продавачката казва - я, тази блуза е от нашите. Обръщам се и виждам моите две блузи и много други подобни. Цена - 12 лв  - на дребно. Цената на едро (т.е цената на която продавачката в магазина я е купила) - 8 лв. Ако можех да се ритна отзад щях да го направя. Продавачката на Илиянци ми каза че зареждат и базара на НДК. Така че да знаете ако ходите на пазар за блузки каква ви е надценката. Аз естествено си купих още две блузки и ми излезе по-евтино отколкото една в магазина. Якето също го видях на Илиянци и цената му там беше.....75 лв. Е пак не си купих защото пък там не ми харесаха цветовете, но пък познайте дали ще отида пак да пазарувам в магазина.

А яке на макс мара видях онзи ден в един магазин до руски паметник на цена 299 лв, но беше стара колекция.
За ишлемето пък преди време поръчах на малкия ризки на олд неви по една приятелка от Канада и имам около 10-на ризки. Всички са шити в Индонезия, Тайланд и даже в България. Да не говорим че цената на ризка беше около 7-8 долара а тук ако ги пуснат ще са по 20-30 лв.

# 8
  • Мнения: 413
да, и аз много се възмущавам на цените в БГ...... В Германия дрехите, например Кенвело, Том Тейлър, Сър Оливар, Бленд, Мекс......и т.н са на много по прилични цени отколкото в БГ. Не са кой знае какви марки, но в БГ буквално се насират Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 9 074
Отдавна съм спряла да влизам дори в марковите магазини, именно защото в повечето цените са изкуствено надути и е нелепо да се пазарува от там. За жалост, все се намира някой да ги хрантути - и хич не са малко, като гледам препълнените магазини Tired

За Пловдив конкретно ще споделя свои наблюдения - дрехите, които се предлагат в Халите, както и в повечето магазини от този тип (изключвам марковите, все пак) се предлагат в кварталните магазини в моя квартал. Цените - с около 5-10 лв. разлика. наскоро пък си харесах риза в Халите - същата се продаваше с Теранова, с 10 лв. по-евтина.
Купих си чанта - червена, лачена ( Crazy) от квартален магазин за чанти - струваше 26 лв. В Халите - 38лв.

какво да говорим...отдавна спрях да гледам марка - гледам да не е от центъра и да ми харесва Laughing

# 10
  • Мнения: 5 103
Много странно аз не съм намирала разлика в цените в БГ и във Виена, само по намаленията има де.
Купих си блуза от магазина на Армани в Сф и същата беше на същата цена във Виена.
Мъжкият Boss също не съм намирала разлика в цените, това което купих в Германия и тука беше на същата цена.

# 11
  • София
  • Мнения: 221
извън  темата  но във връзка с  палтата по 1500. Имам състудентка  която  в един момент имаше 2ма любовника и  ме среща  веднъж и  се  хвали как  точно в този Макс Мара 8/или  каквото е  там / пуснала връзки та  води единият  ден любовник  номер 1  и той и  купува  палтенце от 1500лв, на другият  ден  води любовник номер  2 и  той  купува  палтенце абсолютно същото,  на третия  ден  тя  връща едното  палто обратно  продавачката и  връща  парите води  го с  някакъв  дефект ,  продавачката  прибира 200лв от сделката,  а  приятелката ми 1300. Така  пазарува  всяка  седмица,  не и  се налага  даже да работи Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 3 795
Много странно аз не съм намирала разлика в цените в БГ и във Виена, само по намаленията има де.
Купих си блуза от магазина на Армани в Сф и същата беше на същата цена във Виена.
Мъжкият Boss също не съм намирала разлика в цените, това което купих в Германия и тука беше на същата цена.
и аз така и когато някой започне да ми обяснява как в чужбина е хипер евтино /не по време на намаленията/ ,направо започвам да се чудя в една и съща чужбина ли ходим, че на мен цените са ми еднакви  Thinking

# 13
  • Мнения: 1 243
Аз не съм от тези съвсем без финансови възможности да не мога да си позволя нещо марково, но никога, ама никога не съм робувала на марка ( и слава богу ). Затова и рядко влизам в скъпарски магазини, или само ако нещо на витрината ми е хванало окото и наистина си заслужава цената. Убедена съм, че марката прави дори повече от половината от цената на дадената дреха, а аз не обичам да пълня гуши  Mr. Green
Онзи ден си взех разкошна блуза за 24 кинта от едно малко магазинче и се спукаха да ме питат от къде съм си я купила и колко ли пари ще струва.  Flutter

# 14
  • Мнения: 7
Много странно аз не съм намирала разлика в цените в БГ и във Виена, само по намаленията има де.
Купих си блуза от магазина на Армани в Сф и същата беше на същата цена във Виена.
Мъжкият Boss също не съм намирала разлика в цените, това което купих в Германия и тука беше на същата цена.

 Naughty Мила,уикенда бях в Parndorf (предполагам,че знаеш центъра,след като споменаваш цените в Австрийско?!). Наистина намаленията им са предимно по големите празници (Коледа,Великден...), но цените им и в настоящия момент са с пъти по-ниски от тези в нашите магазини. За сравнение - взех си рокля на MEXX за 4.95 euro. Къде в БГ (дори и от намаление) ще успееш да намериш подобна находка??? Това-по повод Виена. А за цените в USA (4 чифта обувки за 160 долара)...има мн да си пиша.И друго! Колекциите, които тук се водят едва ли не "най-новите", в чужбина отдавна са се отървали от тях по разпродажби.

Общи условия

Активация на акаунт