Може ли по здравна каса да се ходи на психоаналитик безплатно ?

  • 6 543
  • 7
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Питам, защото имам душевни проблеми и ще откача. Джипито не ми даде направление за психиатър и каза да пия Деанксит - пих го почти месец и половина, имаше ефект само първата седмица. Чувствам, че не би ми помогнал толкова психиатър с хапчетата, а психолог, с когото да споделя страховете си. Някой ще ми помогне ли, терзаят ме едни глупости и не искам да ви стряскам, но на моменти не ми се живее. Нямам пари обаче за сеанси, затова питам полагат ли ми се ли се по здравна каса посещения безплатно.

# 1
  • Мнения: 166
Здравната каса не поема посещението при психолози .Единствено може да се даде талон №3 за консултация и съвместно лечение с психиатър.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Доколкото знам, психиатърът лекува с хапчета. На мен ми трябва психоаналитик, някого, с когото да поговоря за страховете си- психиатърът само той ли лекува, или съвместно с психоаналитик, някой знае ли ?

# 3
  • Мнения: 209
Пиши на лична Има такъв вариант

# 4
  • Мнения: 780
Пиши на лична Има такъв вариант
Сподели го с всички.Много хора имат нужда....

# 5
  • Мнения: 60
За съжаление Здравната каса не поема психоаналитичното лечение.Някои психиатри го практикуват, но почти винаги се застраховат и с медикаменти.

# 6
  • Лондон
  • Мнения: 403
Здравната каса работи само с доктори.Психолозите не са медицински лица.Във всеки университет има специалност Психология.Познавам една жена,която не успя да се дипломира като психолог ,но си е пуснала велика реклама . Може да отидеш с направление на психиатър,но май прегледа е 20 минути.Там най добре ще разбереш дали имаш нужда само да поговориш или и от  медикаменти..Няма нищо страшно да отидеш и да си прецениш.Не отлагай.Ти така и така си пийваш дианкситче./не знам дали така се пише/

 

# 7
  • Мнения: 209

[/quote]
Сподели го с всички.Много хора имат нужда....
[/quote]
Аз съм от Търговище и тук има.Незнам как точно се води, но можеш да си ходиш безплатно при психотерапевт.Тя си получава заплата от там където работи и приема пациенти без заплащане.Има също център за деца и майки които са били тормозени също незнам как точно се води този център там също има психолог при който ходиш без заплащане.Щом тук има такъв вариант няма начин и в по големите градове да няма .Успех.

Общи условия

Активация на акаунт