4 въпроса

  • 1 202
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте! Ще Ви бъда благодарна да ми отговорите на следните въпроси:
1. Интересува ме дали при един рутинен гинекологичен преглед се открива раничка на маточната шийка?
2. Преди 6 години ми се появиха кондиломи и ги лекувах с Кондилин. От тогава не са се появявали, с изключение на 2006 г. когато имах две малки пъпчици в областта на ануса, за които не мога да твърдя дали са кондиломи, но изведнъж започнаха да се подуват леко и ги третирах пак с кондилин. Отогава - нищо! Това все пак кондиломи ли са били?
3. Това че съм имала кондиломи преди  условие ли е да развия рак на маточната шийка?
4. Също така, щом съм имала кондиломи, означава ли че цитонамазката ми не може да бъде ПАП 1, т.е нормална, а ако не е - има ли видими белези за това при гинекологичен преглед?
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 287
1.Може да се предполага,но със сигурност се диагностицира  при колпоскопски преглед.
2.Не може да се каже без да е видяно;може само да се предполага.
3.Не;трябва да се правят обаче задължително ежегодни пълни профилактични прегледи.
4.Цитонамазки РАР І и ІІ са обсолютно нормални резултати.

# 2
Благодаря за отговора, а какво имаете предвид 'пълни прегледи'? Само гинекологични или и други?

# 3
  • Мнения: 287
Под пълен профилактичен преглед се разбира:гинекологичен прегред,колпоскопски преглед,цитонамазка,микробиологично изследване на влагалищния секрет и ултразвуков преглед.Гореописания пълен профилектичен преглед се прави един път на годината ако няма някакви оплаквания през другото време

# 4
Благодаря Ви и успех! 

Общи условия

Активация на акаунт