съмнителен лекар.МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ

  • 879
  • 9
  •   1
Отговори
Преди 3 дни бях на лекар,които ми каза,4е съм имала раничка колкото 5ст.и ми каза  че трябва да е изорим.Преди околко 2 години ме обгаряха и уж се беше махнала ама не.Та тя ми каза,4е е оперирала в торакса,но стана ясно,4е това не е така.Това ме накара да се усъмня.Знам,4е има лазарно обгаряне и токово(ако не се лъжа),преди време ме обгаряха с ток.когато и се обадих за да я питам с какво обгаря дали с ток или с лазар ти ми каза,4е никаде в света няма обгаряне с лазар и че обгаря с ток.Какво мислите вие?направо се побарках да ходя или не утре.Моля дайте ми отговор.И кое е по-хубаво с ток или с лазер.Казват че не е хубаво да си с раничка когато тръгнеш да забременяваш и че детето след като се роди му предаваш бактериите на него.Аз за това искам да я махна.Сега сме стопирали бебеправенето.Кажете ми някои добър лекар в Пловдив.
p.sкажете ми как да отговарям и аз като влезна във форума защото нещо не става при мен и ве трябва да започвам нова тема,когато искам да питам нещо по тема която съм намерила във форума

# 1
  • Мнения: 2 926
Моят лекар пък категорично отказа да ми гори раничката с каквото и да било при положение, че не съм раждала!

# 2
  • Мнения: 9 074
Най-добре е раничката да се намаже с лекарство - моята беше също толкова голяма и я мазахме с Ваготил.
Мисля, че всеки нормален гинеколог ще ти предложи това лечение, а и не е нищо особено.
Щом си решила да я пипаш - това е най-удачният вариант.
Ако искаш ще ти дам координатите на моя гинеколог.

Забравих да допълня, че ток-мок-и други такива не се препоръчват на нераждали жени, защото не действа добре на повърхностния слой на матката (губи се еластичността, доколкото помня)

П.П. Цитонамазка поне направиха ли ти? И коя е тази лекарка?

# 3
  • Близо до София
  • Мнения: 896
потърси мнение и на друг лекар, дано се включи някой от пловдив и да ти препоръча добър лекар. можеш и да потърсиш и в "белия списък на лекарите" във форум "Здравен справочник"

# 4
Поне цитонамазка ми направиха и съм във втора група което е добре.Преди малко се консултирах с друг лекар и отказа да ме обгаря.мен са ме мазали с Ваготил преди време и малко ми понамаля.Сега тази лекарка ми предписа Гиналги и още едно за другия месец.Като видя какво ми е изписала Д-р Далакчиева направо онемя.По принцип се опитваме да си направим бебче,а хапчетата които ми е предписала Далакчиева не са позволени за бременни,а ако бях преди да ги почна е можело да стане страшно.Лекарката при която бях сега се зарадва,че ми е дошъл цикъла.И аз знам,че при не раждали жени не е препоръчително да се обгарят,но тази лекарка направо ми назначи час.По-добре че не отидох.Като си представите,че такива некадърници като тази има навсякъде направо ми се плаши окото,ако забременея.Да пази Господ всички от такива.Сега ще ползвам тези вагинални глобули пък ще видим какво ще стане.Благодаря на всички за отговорите.Ще ми бъде приятно да продължаваме да си пишем и да бъда и аз полезна на някои.

# 5
  • Мнения: 953
И аз имах раничка като 50 ст. Докторът ми забрани да я пипам преди да забременея и родя. Не ми е създавала никакви проблеми по време на бременността и раждането - бях Пап 1 и пап 2.
6 м. след като родих я изгорих.
Мен ме гориха с ток - на последния преглед ми казаха че вече я няма.

# 6
  • Мнения: 9 074
Гиналгинът няма да ти излекува раничката, той е за гъбички и подобни такива...

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 094
Първо пробвай с лекарство, което се маже и като крайна мярка да я изгаря с ток. Въпреки, че и лекарството на практика я гори. На мен преди 10-на години ми гориха една раничка с ток и всичко е ОК.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 197
не много в темата ама и хич не извън нея дано това ви е полезно, според мен идеята е страхотна!!! сайт за оценяване на доктори!!! Peace Peace Peace

# 9
  • Мнения: 453
Имам известен опит с този проблем.
1) Добра идея е да се установи от какво е причинена раничката (HPV тест, защото има мнооого разновидности и някои от тях могат потенциално да доведат до рак на шийката, а други са безобидни)
2) Колпоскопия, за да се види точно засегнатата зона
3) В някои случаи е възможно да се назначи лечение само с мазане, но при леко и повърхностно трансформирани клетки, иначе може раничката да не се повлияе
4) Ако има съмнение в следствие на колпоскопията за по-дълбоко проникване на трансформирани клетки, би следвало да се назначи биопсия - единствено тя може да даде сигурен резултат какъв точно е проблемът и дали е наложително да се гори или да се обработва по някакъв друг начин
5) Съществува горене с лазер - на мен ми приложиха точно такова, като двама лекари ми го препоръчаха като най-добрият вариант точно за нераждали жени и че няма последствия от горенето

Аз също правя опити за бебе и специално говорих с лекаря си дали няма това да бъде проблем, той ми твърдеше че не, надявам се да е бил прав, имам му доверие по принцип.
Надявам се при теб да се мине само с мазане  Peace

Общи условия

Активация на акаунт