Вашата Перфектна Вечеря.

  • 7 660
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 414
  Привет на всички! wavey
  Първо да кажа,че нямам нищо общо с едноименното предаване Naughty
  Но някой път ,като го наглеждам,се замислям,каква ли щеше да е моята перфектна вечеря,ако ми се налагаше да приготвям такава?Какво бих сготвила:салата,предястие,основно,десерт.......,как и къде бих го сервирала......,с каква музика бих я "оцветила"...... Thinking Thinking Thinking

  А как изглежда перфектната вечеря във вашите представи?
  Какво бихте сготвили за такава?(И понеже не говорим за предаването,а за една истинска вечеря,не се ограничавайте с ястията,които се приготвят бързо, в рамките само на няколко часа.Аз,например  обичам една торта,която се приготвя най-малко 48 часа предварително,както и печено свинско,на което му трябват поне 24 часа).
  Нека допълним отговорите си с рецепти или линкове към такива,а също и  снимки,ако ,разбира се,ги има.
  Какви са ви идеите за "оцветяването",правенето на вечерята по-интересна,по-запомняща се?Или ще заложите само на вкуса на ястията?
   Чакам вашите включвания! Hug

# 1
  • Мнения: 5 001
Селмичка,моята "Перфектна вечеря" се състои в следното... Laughing Laughing Laughing
Врътваме едно агнешко чеверме(или агне по хайдушки) на зелена поляна,слагаме на земята зелени прясно отрязани дъбови вейки,отгоре мятаме една шарена селска черга...Нареждаме масата със пресни салатки и мезенца,ракийки,винца,прясно изпечен домашен хляб...като почетното мясно е оставено за агнето....И като му почнем.....Няма спиране.....Ей това е за мене "Перфектна вечеря"

Абсолютно непретенциозно,но разтоварващо......
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=323917.0



п.п. Сигурно аз ще съм единствената с толкова "просто" приготвяне,но това е положението....Сигурно в някой друг живот съм била хайдутин,щом ме привличат простите нещица.... hahaha hahaha hahaha hahaha

Последна редакция: пт, 31 окт 2008, 08:50 от TheNMaster

# 2
  • София
  • Мнения: 12 550
Селмичка,моята "Перфектна вечеря" се състои в следното... Laughing Laughing Laughing
Врътваме едно агнешко чеверме(или агне по хайдушки) на зелена поляна,слагаме на земята зелени прясно отрязани дъбови вейки,отгоре мятаме една шарена селска черга...Нареждаме масата със пресни салатки и мезенца,ракийки,винца,прясно изпечен домашен хляб...като почетното мясно е оставено за агнето....И като му почнем.....Няма спиране.....Ей това е за мене "Перфектна вечеря"

Абсолютно непретенциозно,но разтоварващо......
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=323917.0



п.п. Сигурно аз ще съм единствената с толкова "просто" приготвяне,но това е положението....Сигурно в някой друг живот съм била хайдутин,щом ме привличат простите нещица.... hahaha hahaha hahaha hahaha

Веднага се примолвам за присъединяване към четата  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 483
Аз също на чергата  Praynig

# 4
  • Мнения: 5 001
 hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha
Присъединени сте! Иска ли питане... Peace Peace Peace Peace

А аз си мислех,че ще ме "оплюете" набързо... Joy Joy Joy Joy
Че нали всички гледат как по-красиво и стилно да се нареди масата....С разни изискани блюда,приглушена светлина и т.н......
На мен не ми се удават тия неща....Та така....

# 5
  • София
  • Мнения: 12 550
Мне. Не ми е идвало отвътре никога да слагам свещи по масата с изискани блюда и приглушена светлина. Така че предпочитам хайдушката  hahaha

# 6
  • Вече на село
  • Мнения: 569
TheNMaster, гледай сега как ни провокира. Май всички ще си признаем, че сред природата е най-вкусно и ти се отваря едно слънчево, игриво настроение  newsm41 family 1swing          Ние това мноооого пъти сме го правили в Котленския балкан, но месото на шишове и докато ги въртим, в намокрена хартия, заровен под жарта, се пече кеат кебапът.

# 7
  • Мнения: 5 001
Хе-хе... Joy Joy Joy Joy
Заформи се хайдушка тема....Селма,извинявай,ако съм нарушила замисъла...


Арина....дай моля те рецептата за кеат кебап  Praynig

# 8
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Арина....дай моля те рецептата за кеат кебап  Praynig

Аз съм давала рецептата във форума, но с алуминиево фолио. Сред природата обаче го слагаме в хартиени чували от брашно, правим спретнат пакет, увит с тел, омокряме хубаво с вода, разравяме огъня, който е горял поне два часа, за да се сгрее добре мястото, пакетът трябва да бъде заровен в горещата пепел и отгоре връщаме огъня, на който ще печем шишовете.
А съдържанието на пакета е следното: месца като за кебап, но хубаво е да има и ребърца, зелен лук, гъбки, масло, вино, черен пипер, червен пипер, магданоз, джоджен (веднъж забравихме да вземем и ползвахме див Mr. Green). Не пиша за съотношение, защото нямам струго определени количества - всичко на вкус.

# 9
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Пропуснах задължителното условие - огънят се пали до студено изворче, където се изстудяват напитките  Hug

# 10
  • Мнения: 5 001
Перфектно!
Благодаря ти!  Hug
Абе.... Да вземем да си направим една сбирчица ли кво?С разни такива вкусотии  newsm78
 Joy Joy Joy Joy

# 11
  • Мнения: 27 524
Аз може ли настрани с едно барбекю на дървени въглища да мятам пържолки, кюфтенца, пикантни наденички и цели картофи?  Blush
Но искам и студена бира в големи количества  Simple Smile

Иначе, ходила тук-таме на гости в белгиийци от голямото добро утро, по техните представи изисканото е винаги малко, здравовсловно, скъпо и разнообразно.  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 5 001

Иначе, ходила тук-таме на гости в белгиийци от голямото добро утро, по техните представи изисканото е винаги малко, здравовсловно, скъпо и разнообразно.  Simple Smile
Ооооо,това не е по моята част....Аз харесвам всичко вредно и вкусно  Mr. Green Mr. Green Mr. Green



Аз може ли настрани с едно барбекю на дървени въглища да мятам пържолки, кюфтенца, пикантни наденички и цели картофи?  Blush
Но искам и студена бира в големи количества  Simple Smile



Блонди,бирата ще е в изворчето и ще е изстудена..... Laughing Laughing Laughing Laughing

Последна редакция: пт, 31 окт 2008, 12:27 от TheNMaster

# 13
  • Мнения: 11 747
Тая поляна, дето я описвате, за мен не е перфектната вечеря, а перфектния обяд/следобяд  Peace  Но би могъл да се класира в графата перфектен, само при условие, че има доброволци или други подобни да шетат! Аз някоя мръвка може да метна, ама най- мразя насред поляната, където нямам никави условия, да се сгъна на 4 и да режа по пластмасови чинии - домати, краставици, да троша сирене и после да си плакна ръцете с вода от шише....  Confused

Инак перфектната ми вечеря не би могла да бъде само една - трябва да са поне 5-6, защото не бих могла да спра предпочитанията си само на един тип меню. Падам си и по по-изискани неща, също харесвам и балканските манджи. Не ми се ще да се отказвам от едното за сметка на другото. Държа да има вино.

# 14
  • Мнения: 7 414
  TheNMaster,браво!Много свежо включване! Hug
Това и очаквах!Да изразиш себе си през вечерята! newsm10

Пина,кажи поне 2-3 от твоите варианта на перфектната вечеря!Знаем,че си прекрасна майсторка!  smile3521 Дай линкове към рецептите ти,ако предложиш някои  от вече публикуваните. Hug Чакаме с нетърпение! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт