За играта на децата

  • 1 014
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 660
Колко внимание обръщате на децата, докато играят?

Дъщеря ми е на четири месеца, може да се занимава доста дълго време сама - гука си на играчките, лапа каквото може... много обича и да и пея песнички, да и казвам разни думички и т.н. Чудя се колко време е добре да и отделям и колко да я оставям самичка. От една страна от мен се учи на разни неща, приятно ни е заедно. От друга - все имам да свърша нещо из къщи, а и мисля, че е добре детето да се занимава понякога и само.

Как процедирате вие? Отразява ли се на развитието на  децата липсата на време, прекарано с тях?

# 1
  • Мнения: 544
Зависи какво имаш предвид под "липсата на време прекарано с тях". Отразява им се естествено, но ако наистина не прекарваш време с тях. Но според мен наистина е необходимо да се оставя детето да се занимава и само. Не може да си все до него.

# 2
  • Мнения: 4 496
Оставям ги сами да се занимават. С големия си играех преди години, сега той трудно се занимава сам, по -неуверен е в себе си ако не съм над главата му. Малкият пък, на когото не обръщах много внимание по време на игрите, сега има много по-развито въображение от батко си и се справя сам дори и с игри за деца, по-големи от него. С малката смятам да направя същото.
С две думи- не им се бъркам в игрите, но знаят, че винаги съм готова да им обърна внимание. Когато имат наистина нужда от мен, ме викат.

# 3
  • Мнения: 840
Оххх и аз много съм се чудела за това newsm78
Детето се занимава достатъчно дълго време само, за да си свърша нещо из къщи или да отделя някоя минутка на себе си, но после ми става едно такова съвестно, че си губя времето в чистене и гладене вместо да го прекарам с детето си.
От друга страна пък 24 часа в денонощието да съм до нея Thinking направо ще изтрещя Crazy А и май е добре детето от малко да свиква да си се занимава само, когато мама има работа Thinking
Просто трябва да се намери някакъв баланс. Хем да не сме постоянно залепени за децата, хем да не изпускаме тези ценни както за тях, така и за нас моменти Peace

# 4
  • Мнения: 1 763
Децата са различни. Едни искат да са на ръце, други не се заиграват самички, трети пък си забавляват чудесно и сами. Моето дете е от самостоятелните. Когато беше на възрастта на твоето, също се чудех какъв е правилният вариант- дали да го взимам на ръце да го гушкам постоянно, или да го оставям сам да се занимава с играчките. Вече е лесно- когато иска да си играем, се изправя и вдига ръчички да го взимам, когато иска да да не го закачам, сам ми маха ръцете от играчките.

# 5
  • Мнения: 46 437
На тази възраст беше доста самостоятелна. Може да се каже, че цял ден освен цункане/гушкане от време на време, друго не съм правила.
На нищо не съм я учила, това е 4 месечно бебе все пак.

# 6
  • Мнения: 543
Оооох, лесна е ваш'та... Моята кокошка без мен си играе точно 5-10 минути. А пък е на сериозна възраст вече Simple Smile Де такъв късмет де си играе самичко, и то на 4 месеца. Смятам, че това трябва да се поощрява Simple Smile

# 7
  • Мнения: 488
 newsm78
Кауза пердута е това намирането на баланса-особено за мамите дето сами си гледаме децата...
Иначе пея песни,мяткам разни плюшени добичета пред нея и говоря от тяхно име  hahaha слагам я в люлката,но май все не стига  Thinking
Откога се започва с четенето на книжки?  newsm78

# 8
  • Мнения: 1 121
Когато децата имат нужда от внимание го показват. Синът ми откакто се е родил до преди около месец не можеше да се занимава сам за повече от 2-3 минути. Съвсем наскоро започна да се заиграва за по 15-20 минути. В такива моменти го оставям сам, защото знам, че когато има нужда от мен ще дойде и ще ме задърпа за ръката Laughing

# 9
  • Мнения: 2 100
Оставях го максимално време сам. Когато искаше внимание, го показваше  Peace

# 10
  • Мнения: 3 034
играчките му са в дневната сега - където съм и аз, и баща му вечер. така хем си играе, хем се обръща и ни вижда, хем аз му говоря и обяснявам като правя нещо - включително и в момента  Grinning според мен е важно детето да е част от живота в къщата. като чистя го местя с мен, като готвя е при мен - и така  Simple Smile не бих оставила 4-месечно бебе само, за мен беше удоволствие да го занимавам.

# 11
  • Мнения: 339
Разбира се, че го оставям сам да си играе (всъщност гледането и лапането на играчки не мога да го нарека игра все още). Но сам не означава сам в стаята. Колкото по-голямо става детето, толкова по-дълго ще се заиграва само.
С баткото нямах никакъв проблем, играеше си с часове.

# 12
  • Мнения: 4 784
Оставяла съм го и сам, но самостоятелната му игра не беше за повече от 20 - 30 минути. Общо взето игрите ни бяха взаимни.

# 13
  • Мнения: 107
за мен е удоволствие да го оставям да се занимава сам естествено аз съм на близо за да има контрол и ако му омръзне да разнообразя с нещо  игрите му и така аз имам време да свърша повече неща..но пък и не го лишаве съвсем от нашето  внимание и игри

# 14
  • Мнения: 552
Ама бебчетата ви в момента са много мънички и сега тепърва откриват себе си/отделните части от тялото си/ и затова си се занимават предимно самички,НО след някой и друг месец няма да ви оставят намира Crazy
Не се самоизмъчвайте с такива въпроси-след време въобще няма да ви остане време да се питате дори Whistling
/разбира се всяко дете е самостоятелна единица,разбира се има и изключения,които си се занимават самички и като по-големи,НО колкото по-голямо става детето,толкова повече внимание си иска/

Общи условия

Активация на акаунт