Самостоятелност

  • 2 108
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Със свеки се разбираме добре, но с мъжа ми нямаме капка време насаме, все гледаме ТВ, ядем и пием ракия заедно; аз издивявам, а на него не му пука, опитах да му намекна да излезем на квартира, но на него пари на вятъра не му се давали. Свеки не е лош човек, но много мълчи, нямаме теми за разговор и вкъщи е тегаво и изнервено, а мъжа ми ме заставя да свикна. Често изпадам в кризи, плача и искам да се махна, но нямаме къде да идем с малкото ни дете, а и  не искам да го лишавам от баща... Той обвинява мен за всичко, че съм луда и капризна и че всичко ми е наред... просто не виждам изход, вече минаха 2 години и нещата не са се променили. Нямаме си собствен дом, нямаме семеен уют, нито време да бъдем истинско семейство, а виновната съм аз!

# 1
  • Мнения: 46 436
2 поколения не могат да растат под един покрив.
И с намекване не става, казваш направо и без заобикаляне.
Нямам представа как си се навила да живееш така.

# 2
  • Мнения: 25 447
Не са две, три са - имат и дете.
Много е удобно да се живее хем с мама, хем и с нещо за в леглото. Предполагам, че и нищо не пипва вкъщи, нали? Че как, две жени му прислужват на принца...  Whistling

# 3
  • Мнения: 3 146
Да създадеш дом било пари на вятъра... Явно приоритетите му са сбъркани и ти ще трябва да поемеш нещата с командването в твоите ръце. Да те обвинява, какво ти пука, важното е да се махнете!

# 4
  • Мнения: 581
 Преди да заживеете заедно не сте ли обсъждали този въпрос?След като вече си се съгласила да живееш със свекърва под един покрив и щом като мъжът ти е с такова мислене си жива за оплакване според моите разбирания.

# 5
  • Мнения: 39
 той се промени... обеща, че ще направи всичко, за да имаме дом... и че ще живеем при майка му само замалко... изобщо не е човека, когото срещнах вече... но въпреки това ме обича... а и аз го обичам. ВЪПРЕКИ това...

# 6
  • Мнения: 4 784
Не свъкърва, със собствените ми родители, с които сме в перфектни отношения не бих се съгласила да живеем заедно. Признавам, случвало ми се е в миналото, по принуда, временно, още нямахме деца, но само това, че беше временно ме крепеше. Направи всичко възможна да сте самостоятелни.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Живях със свекър и свекърва близо 2 год. и слава богу се разбирахме много добре, а и продължаваме.Но нито на тях им беше хубаво, нито на нас - ми то вечер по гащи не можеш да отидеш до тоалетната, че някой може да те види.
Но явно на твоята свекърва така й е по-добре, особено ако се грижиш за домакинството  Wink
Говори с мъжа си директно и в прав текст.Ако искате да си запазите семейството и отношенията със свеки.С времето нещата ще стават все по-зле.

# 8
  • Мнения: 3 092
Положението ти е тежко ,но не мисля че си виновна ти ....само това не го разбирам ...
След като нямате пари , възможност ...как би могла да се махнеш.
Разбирам  че се чувстваш зле .
Помисли  какво зависи от тебе и какво можеш да промениш.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 271
Но явно на твоята свекърва така й е по-добре, особено ако се грижиш за домакинството  Wink

Е, тя свекървата, какво - да ги изгони ли? Тя е майка и като такава, ще дели домът си, докато младите имат нужда. А и в повечето случаи е обратното - именно свекървата се грижи за домакинството, а снахата ходи на работа.

Не знам, на мен това също ми е болна тема. По същият начин - разбираме се, много ми помагат с детето, мога да разчитам на тях, през вечер излизаме и те приспиват малкия, като се прибера, винаги има сготвено ядене, дрехите от пералнята са ми простряни... Но си имаме нужда от собствен дом. Аз искам неща, които те не искат и няма как да променям тяхният дом, за да го почувствам, като мой. Не ги обвинявам, защото това си е тяхната къща. При нас хубавото е, че и двамата с мъжа ми искаме да се отделим и скоро започваме строежа на нашата собствена къща.
Мисля, че авторката трябва да направи всичко възможно да убеди съпругът си, че те са отделно семейство и като такова, трябва да имат отделен дом.

# 10
  • Мнения: 1 477
Проблемът е в съпруга ти.Поговори с него и дано се разберете.И парите за квартира не са хвърлени на вятъра  Naughty.Ние предпочетохме този вариант пред съвместно съжителство със свекитата.Повярвай, заслужава си.Не вярвам и на него да му е много приятно да  се съобразява цял живот с мама и тати.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 271
О, РосиТа, повярвай, че е възможно! Повечето мъже имат доста силна връзка с майките си и докато не се наложи, не я прекъсват. Постарах се моят съпруг да осъзнае нуждата ни от собствен дом, иначе в началото, като заживях при него, си му беше много добре с мама...

# 12
  • София
  • Мнения: 38 207
Така, миличката авторка с малкото дете, ти случайно работиш ли?
Парички получаваш ли?
Или с една заплата мислиш под наем да се изнасяте,а?

# 13
  • Мнения: 39
Да, имаме финансова възможност, той просто дава пари за щяло и нещяло, но за това не му се дават, защото "имало къде да живеем"...

# 14
  • София
  • Мнения: 38 207
Да, имаме финансова възможност, той просто дава пари за щяло и нещяло, но за това не му се дават, защото "имало къде да живеем"...

Е, ако имате възможност, защо не ипотека, вместо наем? Так поне ще има смисъл.

Общи условия

Активация на акаунт