Джоб на венеца

  • 56 003
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 347
Искам да питам джоб на венеца наистина ли не се лекува?
Зъболекарката ми даде индекстол и каза, че това мазило само успокоява и малко заздравява, но лечение нямало  Shocked
Все си мисля и се надявам, че греши или е недоинформирана. Някой нещо знае ли по въпроса?

# 1
  • Мнения: 221
Какво е това джоб на венеца.Визуално как изглежда?Дано да греши вашата зъболекарка.

# 2
  • Мнения: 491
Като за начало трябва да ти изчисти зъбния камък и тогава да предприема каквото и да е лечение.
Мисля, че се лекува, направи още една консултация с някой друг. Peace

# 3
  • Мнения: 347
ами джоб на венеца е болезнено местенце между два зъба и често много боли
чувала съм, че значело разяждане на костта и процеса не можел да бъде спрян  Shocked
иначе зъбен камък не съм имала никога и мястото е достъпно, но това е, което ми каза да мажа-индекстол

# 4
  • Мнения: 2 237
И аз имам венечни джобове,които се пълнят с храна  и никак не е приятно.Непрекъснато ги чистя,което е и болезнено.Не знам дали се лекува,но смятам да посетя зъболекаря си най-скоро....

# 5
  • Мнения: 65
Аз имах такъв проблем на няколко пъти, много е неприятно. Моята зъболекарка ми го цепваше, за да почисти това, което се е насъбрало вътре и после ми поставяше памуче с някакво лекарство на мястото. Докато зарастне ме посъветва вкъщи да слагам парченце сушена слива или локум в дупчицата, за да не се пълни отново- при мен имаше ефект.

# 6
  • София
  • Мнения: 98
и аз имам един,ходих на зъболекар,лекува го с нещо не ми каза как се казва,но каза,че било силно,после ми изписа вода за жабуркане,също и кремче казва се пансорал има го за бебета  предполагам за венците им и за възрастни за проблеми с венци и на мен ми каза че не се лекува

# 7
  • София
  • Мнения: 98
забравих да добавя ,един колега му прави лазер зъболекаря

# 8
  • Мнения: 382
забравих да добавя ,един колега му прави лазер зъболекаря

Това не го разбрах! newsm78

# 9
  • Мнения: 4
  Важна е причината,поради която се е образувал джоба!! Докато ТЯ е налице--няма как да се излекува и той Wink  Понякога причината е съвсем елементарна-като стърчащ ръб на пломба в това място например.Друг пйт нещата са по-сложни и тогава лечението също е такова,но решенея има в почти всички ситоации  bouquet

# 10
  • Мнения: 347
  Важна е причината,поради която се е образувал джоба!! Докато ТЯ е налице--няма как да се излекува и той Wink  Понякога причината е съвсем елементарна-като стърчащ ръб на пломба в това място например.Друг пйт нещата са по-сложни и тогава лечението също е такова,но решенея има в почти всички ситоации  bouquet

супер
кажете ги тези решения по-подробно ако може
или направо да дойдем на преглед и консултация, ако сте стоматолог
благодаря предварително  Hug

# 11
Важно е да се уточни дали джобът е венечен или пародонтален - разликата е,че при венечния джоб няма засягане на костта и при премахване на причината /стърчаща обтурация, широки ръбове на коронка, импактирана храна и др./, оплакванията отшумяват. Докато при пародонталния джоб има загуба на кост само локално или около повече зъби. В началото подходът е сходен - почистване на зъбен каммък и плака, почистване на джоба, изписване на вода за уста, с която да изплаквате устната кухина, има и гелчета за локална употреба - елугел, пансорал и др. Вазжно е да почиствате мездузъбните пространства с конец...Това е за момента,което се сещам, ако ми обясните по-подробно, ще мога да кажа и нещо по-конкретно  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 347
ами по-подробно май няма да мога да обясня-на две места между два зъба постоянно ме боли като дъвча и там ми се събира храна
все там бъркам и четкам, защото имам неприятно чувство
зъболекарката освен, че е джоб, нищо друго не ми каза
очевидно трябва да ида на преглед специално за да  ми констатират, но при някой компетентен по тези въпроси стоматолог

# 13
  • София
  • Мнения: 3 878
много добре ми се отрази физиотерапия в Стоматологичния факултет. просто се въоръжи с малко търпение за 10 дни да ходиш всяка сутрин за по около 15 минути (за всички зъби, иначе е по-малко). оттогава не съм имала проблеми (минаха 3 г).
успех!

# 14
  • Мнения: 347
много добре ми се отрази физиотерапия в Стоматологичния факултет. просто се въоръжи с малко търпение за 10 дни да ходиш всяка сутрин за по около 15 минути (за всички зъби, иначе е по-малко). оттогава не съм имала проблеми (минаха 3 г).
успех!

направо тръгвам /или сега или след раждането/
благодаря за съвета
само че къде се намира този факултет, до поликлиниката на военна болница ли

Общи условия

Активация на акаунт