По колко мляко давате на вашето 4 месечно бебе?

  • 22 118
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 514
Здравейте! По колко мляко давате на вашето 4 месечно бебе? Ники е на 4 месеца и пие по 160 мл Аптамил (150 мл вода + 5 мерителни лъжички мляко) и се чудя дали е достатъчно. На кутията пише че трябва да пие по 180 мл вода + 6 лъж.мляко. Според мен така става 200 мл мляко и се страхувам че може да му разширя коремчето. Факт е че ако му дам това количство мляко ще го изпие Simple Smile От скоро започнах да му давам между храненията плодови пюрета.

# 1
  • Мнения: 4 017
Ако може да се говори за стандарти и формули, то на 4 месеца бебето ти следва да пие 6 пъти по 140 мл.

"Указанията" на кутиите са силно завишени. (некоректен маркетингов подход)

# 2
  • Мнения: 9 973
150гр. по 6-7 пъти в денонощието

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


5 хранения по 180мл.

# 4
  • Мнения: 1 232
Мойта пикла е на 4 месеца и в шишето й слагам 5 л. NAN 1, после доливам до 180 ml. Оставя си по (20-40)ml. На 6 хранения дневно сме.
Кога се минава на 5 хранения дневно?

# 5
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
на 4м. по 150мл Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 3 752
И ние бяхме така.Мисля,че им е достатъчно.Могат да изпият и повече,но го правят от лакомия,а не,че не са се наяли.Твърдо съм против да пие,колкото му се пие/и после да ми повръща/.

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И ние бяхме така.Мисля,че им е достатъчно.Могат да изпият и повече,но го правят от лакомия,а не,че не са се наяли.Твърдо съм против да пие,колкото му се пие/и после да ми повръща/.

 Аз също съм против АМ на поискване.Синът ми е 8200кг., 68см., трудно би се заситил с 140мл.Винаги се колнултирам с педиатър преди да увелича дозата.

# 8
  • Мнения: 9
И ние сега сме на 4 месеца и спокойно си пие 5 пъти по 150мл, понякога му правя и малко повече ако ми се струва много гладен. Често си изпива и 180, но май в повечето случаи си му остава мляко.
Иначе и ние сега почваме с пюретата, та тогава ако не иска веднага мляко след пюрето, изчаквам малко да си огладнее.

# 9
  • Мнения: 3 993
Моята дъщеря пиеше по 160 мл 5 пъти дневно. Някъде в четвъртия месец си увеличи дозата и започна да пие по 180 мл. В момента е на 180 мл също.

Кога се минава на 5 хранения дневно?
Когато детето пожелае!  Peace

# 10
  • Мнения: 46 508
Давах по колкото иска.
На 4 месеца изпиваше по 210 мл.

# 11
  • Мнения: 27 524
На 4 месеца пиеше между 220 и 250мл. Давай му толкова, колкото иска. Това с разширеното стомахче е някаква заблуда, незнайно откъде идваща  Thinking

# 12
  • Мнения: 17
Аз също и давам по150 мл.  вода с 5 лъж. аптамил, 5 пъти дневно, но се е случвало и да яде само 4 пъти като се събуди по-късно сутринта, а вечер до 21ч. е заспала. Или пък изпива понякога по-малко количество.

# 13
  • Мнения: 3 034
винаги е бил хранен само и единствено на поискване. на 4 месеца не помня колко точно е пиел, но от петия пие по 180 мл стабилно (минимум 5 хранения, понякога и 6), като на две от храненията пие по 210 мл.
заблудите за режими и разширени стомаси са поредната отживелица, вирееща в мозъка на българските педиатри, които не са забелязали, че АМ днес няма много общо с АМ преди 30 години, когато те са завършили и учебниците им са били написани. за справка - сайтът на СЗО. след като имате нет, имате достъп и до най-актуалната информация - може да се възползвате.

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
поредната отживелица, вирееща в мозъка на българските педиатри, които не са забелязали, че АМ днес няма много общо с АМ преди 30 години, когато те са завършили и учебниците им са били написани. за справка - сайтът на СЗО. след като имате нет, имате достъп и до най-актуалната информация - може да се възползвате.

     newsm78Егати, само аз ли попадам на "заблудени мозъци" Simple SmileИ английската педиатърка ми каза да увелича до 20мл.дозата. Wink

Общи условия

Активация на акаунт