По колко дни се въвежда нова храна?

  • 4 001
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 819
Аэ като че ли ще эапочвам да эахранвам...Мая много смали интервалите между кърменията, храни се преэ 3 ч. нощем... Rolling Eyes Според мен нуждите й нарастват.
Кажете ми по колко дни да давам всяка нова храна? Мисля да започна с каша.

# 1
  • Мнения: 4 915
Най-малко 3 дни. В друг сайт съм чела - поне 7 дни.
Като за първа храна - можеш да я даваш 10-на дни, или 1 седмица поне, докато привикне на вкуса. После въвеждаш нова храна по 1-2 лъжички - към първоначално въведената или отделно, и постепенно увеличаваш количеството. Сега въвеждам нови храни с промеждутък от 4-5 дни.

А за намалените интервали - вероятно детето да има нужда от повече кърма, а не от захранване. Ако желаеш, прочети какви са признаците за готовност за захранване (в Библиотека - в "Наръчник за хранене..." например са посочени). Детенцето расте и нищо чудно, че може да скъси интервалите. Нощното будене може да се дължи и на друго - да му растат зъбки, да му е топло...Мариела си се буди през 2 часа нощем от новородена, но прояви признаци за готовност за захранване към 5,5 месеца. А и сега не яде много друга храна - около 200 грама общо за целия ден, другото е кърма. И наддава отлично.  Blush

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Моята Тони започна да се буди по 3-4 пъти нощем веднага като започнах захранването. Не мисли, че то ще ти спести ставанията. Има много други причини да яде през 3 часа нощем, основната според мен или тази, с която аз си обяснявам нашата ситуация е зъбоникненето, както ти е казала и Фрий соул.

# 3
Аз все още не захранвам,но съм чела,че е добре да се дава по 7 дена,особено ако има фамилна обремененост от алергии.После,преди да въведеж нова храна,прави почивки от 3-4 дена,за да видиш дали й понася и дали няма да направи алергия.Винаги захранвай с един вид храна,или с новата и предишната,защото ако са няколко нови-напр.ориз и моркови,ако се алергизира няма да знаеш от кое!
 Също като Free Soul прочети за признаците за готовност за захранване-честото жлание за сучене не е единствен!
Успех с новата храна  Grinning Grinning

# 4
  • Мнения: 819
Ох, наистина съм много раздвоена...
Мисля че има някои от признаците на готовност...Изглежда доста голяма и адекватна. Напъва се да сяда и когато го прави е доста стабилна (естесвено с моя помощ) Последният месец беше наддала малко над 500 гр. Тя се роди по едра и сега е над 6 300 кг. Това скъсяване на интервалите....ме тревожи. Кърма имам, даже преди два дни беше в огромни количества и въпреки това тя огладнявяше бързо. Преди време последното й хранене беше към 20ч. и после към 3 през нощта. Сега се буди и към 24 ч. и после в 3 ч. и така....
Та не знам  Rolling Eyes

# 5
Ох, наистина съм много раздвоена...
Мисля че има някои от признаците на готовност...Изглежда доста голяма и адекватна. Напъва се да сяда и когато го прави е доста стабилна (естесвено с моя помощ) Последният месец беше наддала малко над 500 гр. Тя се роди по едра и сега е над 6 300 кг. Това скъсяване на интервалите....ме тревожи. Кърма имам, даже преди два дни беше в огромни количества и въпреки това тя огладнявяше бързо. Преди време последното й хранене беше към 20ч. и после към 3 през нощта. Сега се буди и към 24 ч. и после в 3 ч. и така....
Та не знам Rolling Eyes
Така както го описваш и имайки предвид възрастта на бебче,става въпрос за бум на растежа,според мен. Изчакай поне да стане на 5, 5и половина месеца и тоава започни да захранваш.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
В началото въвеждах по 4-5 дни, после по 2, с интервал между две храни поне три дни, често и повече.При фамилна обремененост - дава се по седмица, доколкото знам.

# 7
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Това скъсяване на интервалите....ме тревожи.

Не бих нарекла скъсяване на интервал това! Доколкото виждам тя е на 4 месеца! Изчакай още малко със захранването! Рано му е на детенцето! А това, че се МЪЧИ да сяда, не означава, че МОЖЕ да сяда! Все пак един от признаците, че е готово детето е точно това - да сяда, а не да го му буташ лъжицата в устата, докато е легнало!

Не бързай! Има време за всичко!

Общи условия

Активация на акаунт