Проходилка

  • 1 438
  • 26
  •   1
Отговори
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Вчера обзаведохме Джулио с проходилка, обаче седи като пън в нея и ни напред, ни назад, единственото, което прави е да пердаши музикалната играчка отпред.
Та...имам два въпроса.
Вашите деца веднага ли почнаха да се придвижват или имаше някакъв период на адаптация?
И дали му вреди това седене по някакъв начин на тестисите?

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Само да замола темата да не се оплесва.
Сигурна съм, че Ерика е чела достатъчно ЗА и ПРОТИВ проходилката...та ако има някой с конкретни отговори...да се включи!:)

# 2
  • Варна
  • Мнения: 4 295
1-я и 2-я ден стояха на едно место,след това движиха назаден,а на 2-та седмица хвърчаха с паяка като на състезание.Това е по 1 въпрос,а за 2 нищо не мога да ти кажа,дано нищо им няма на момчетата,че поколение трябва да създават! Mr. Green

# 3
  • Мнения: 752
Моята принцеса веднага започна да се придвижва. Голям кеф й беше, беше като торпила. Но знаеш разни хора, разни ...... Та всяко дете си е различно. Ако не му харесва, според мен не го мъчи да стои там. А за тестисите - ние просто си нямаме и незнам.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ДА и 2-мата в самото начало на слагането им в проходилка седяха така неподвижно. После започваха да се предвижват назад и чааааааааак после - напред.

Дъщеря ми беше цар на проходилката. Понеже тя като я ползваше живеехме в друго жилище с теракот, малката хитруша се засилваше и после си вдигаше краката да се вози по инерция  Grinning.

Синът ми така и не я овладя. Беше(и е) тежък и понеже си втълпяваше, че може да вземе паднала на земята играчка от проходилката, падаше и се захлупваше на няколко пъти и то доста лошо. Така, че той бързо прекрати ползването й. За тестисите - не мисля, че им убива. Ако имаш познат колоездач - питай го. Напрактика е едно и също  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 46 488
И София стоеше като наказана  Laughing след това се научи да се движи назад, а сега вече и напред, това някъде за 10 слагания ....

# 6
  • Мнения: 3 932
И София стоеше като наказана  Laughing след това се научи да се движи назад, а сега вече и напред, това някъде за 10 слагания ....

Горе-долу това беше положението и при нас-първо стоеше като пиронче и хлопаше по музикалните бутони, заливаше се от смях ако успееше да пусне някоя мелодия...след 1-2 дена започва да се придвижва назад, после настрани и някъде около 10-тия ден започна да фучи с нея из апартамента.

А по въпроса за тестисите не съм се замисляла, винаги съм наблюдавала реакциите на детенце при всяко нововъведение и съм реагирала според тях.

# 7
  • out of space
  • Мнения: 8 572
А и друго да ви питам, че не помня вече как процедирах при каката. Да му сложа ли обувки или да го оставя по чорапки? С обувките се притеснявам да не му се изкривят крачетата нещо, а пък по чорапки много се пързаля... Thinking

# 8
  • Мнения: 3 932
А и друго да ви питам, че не помня вече как процедирах при каката. Да му сложа ли обувки или да го оставя по чорапки? С обувките се притеснявам да не му се изкривят крачетата нещо, а пък по чорапки много се пързаля... Thinking

А защо не бос, ако разбира се настилката вкъщи не е теракот?
Иначе има непързалящи се чорапки с нещо като грайферчета отдолу, можеш да използваш тях ако не ти се иска бебче да шляпа босо из къщи. А иначе ако обуваш обувчици, ще трябва да слагаш чорапки и в тези жеги...

# 9
  • Мнения: 6 472
Аз до колкото си спомням и слагах убувки.  Все пак се опитваше да се придвижва с това нещо и си натоварваше и крачетата newsm78

# 10
  • Мнения: 8 769
Вашите деца веднага ли почнаха да се придвижват или имаше някакъв период на адаптация?
И дали му вреди това седене по някакъв начин на тестисите?
Не, моето така и не хареса това чудо на "техниката" и не го ползва по предназначение.
За топките-ами нали е с памперс, не би трябвало да му вреди.

# 11
  • Мнения: 5 577
Моето момче веднага започна да се придвижва, но настрани.
Не съм се замисляла дали вреди това седене по някакъв начин на тестисите, но предполагам, че не.  Peace
Слагам чорапки- на паркета, или бос, а на теракота задължително с обувки!!!
Успех с проходилката.

# 12
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Айдеееееее тръгна назад! Grinning Grinning Grinning

# 13
  • Мнения: 5 577
Айдеееееее тръгна назад! Grinning Grinning Grinning

Ха честито!  Hug
Следва настрани, после въртене в кръг...напред след известно време (поне при нас беше така).

# 14
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
И аз преди час сложих Дени в проходилка (за около 15-ина мин, като за първи път). Вървя назад и настрани, но не и напред. Laughing Обаче забелязах, че крачетата му, около чатала, където се прегъват, бяха зачервени. Thinking При вас така ли е?
А пък за обувчиците, ортопеда ни каза, най-много с чорапи да стъпва (ако пода е студен и не позволява да е босичък, което било най-доброто решение). Grinning

Общи условия

Активация на акаунт