Гранитогрес с подово отопление

  • 1 431
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 338
Имаме направено подово отопление. Искаме да си сложим гранитогрес върху него , но днес ни казаха ,че при нагряване се излъчвали някакви смоли от гранитогреса и били канцерогенни. Е това проваля всичките ми интерирни мисли...

Знае ли някой дали това е вярно?

# 1
Чувала съм за канцерогенни изпарения  , в случай на ламинат върху водно подово отопление . За гранитогрес не знам дали е така.

# 2
  • Мнения: 3 770
Мисля , че малко са те объркали с тези смоли в гранитогреса ! Тези смоли ги има в паркетите и доколкото знам в естествените паркети. Едно от веществата, ползвани като свързващ елемент при смолите, е формалдехид и неговите изпаренията  са канцерогенни.Естествено си има европейски стандарти при използването му , което пък благоприятства поставянето на подово отопление под паркет.
Без да съм специалист , но не виждам къде в производството на гранитогрес се употребяват смоли , за да има и формалдехид ?!  newsm78 Гранитогресът се произвежда  от бяла глина,  кварцов пясък и натурални пигменти. Тези съставки се смилат , пресоват се под голямо налягане и се изпичат при много висока температура.Поне аз не знам да има смоли ?!
  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт