Търся комбинирана лира за баня

  • 4 408
  • 6
  •   1
Отговори
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
 Все още не сме решили отоплението в банята! Има оставени изводи за лира/която ще е включена към парното/, но парното ще е на газ, а газта все още не са ни я пуснали. Та така и така, ще купувам лира - издирвам комбинирана и на ток, и на парно. Имали такова животно? Единствено в сайта на Стибел Елтрон открих нещо подобно, но като се обадих ми казаха, че нямат такъв продукт,а лирите били само на ток. http://www.balmax.com/product.php?sr=4&r=48&r1=&p=171   Дали има грешка в сайта или попаднах на "осведомен служител"...   33uu   Та за пореден път очаквам помощ от форума. Някой виждал ли е, чувал ли е за нещо подобно: комбинирана лира/или някаква друга печка, радиатор, конвектор и т.н./ за баня, захранвани и с ток, и с вода от парното ?

# 1
  • Мнения: 3 830
Чичко Гугъл ми показа това:

"Видове лири за баня
Лирите за баня се различават и според това как работят - с водна пара, електрически и комбинирани. Като правило големите производители и търговци на подобен род техника предлагат и трите вида лири: водни, електрически и комбинирани.
Електрическите лири обикновено изглеждат както тези, работещи на водна пара. Те могат да са змиевидно огънати, например във формата на буквите M или W, само че със заоблени краища; могат да са във вид на шведска стена; да наподобяват метален лист с перфорации или процепи, както и да са направени от обръчи, свързани с вертикални тръби. Много често при вече монтирани лири за баня не може да се различи дали са електрически или работят с водна пара, защото съвременните модерни технологии позволяват използването на така наречените интегрирани системи, при които електрическите кабели и топлопроводите остават скрити в пода, стената или тавана.
Нека разгледаме и по-обстойно самите електрически лири за баня. Както казахме вече, според принципа на действие те биват два вида - само електрически и комбинирани. Изцяло електрическите лири са изпълнени с течен топлоносител - вода, масло или антифриз, като във вътрешността им се монтира и електронагревателно устройство. Температурата може да се регулира или ръчно, или чрез термостат, който включва и изключва нагряването в зависимост от температурата в помещението. Може да се зададе и някакъв режим на включване и изключване с таймер. Терморегулаторът, който служи за ръчно контролиране на температурата, като правило влиза в комплект с лирата за баня. Това обаче не се отнася и за термостата, който сам следи за поддържане на постоянна температура в помещението. Той обикновено се купува отделно. Същото се отнася и за таймера, с който можете да зададете денонощен или седмичен режим за затопляне. Затоплянето на помещението чрез режима на таймера има редица предимства пред ръчното регулиране. Така уредът няма да работи излишно и ще затопли помещението рано сутрин преди ставане и вечер преди да се приберете, без да е необходимо да помните за включване и изключване, и без да полагате каквито и да е усилия за това. Комбинираните лири за баня, работещи и с електрически ток, и с водна пара, по конструкция приличат на тези, които работят само с водна пара. В тях тече гореща вода, с чиято пара става затоплянето. Те обаче имат и електронагревателно устройство и благодарение на него могат да нагряват, дори когато в топлофикационната система няма пара. Комбинираните лири за баня се продават с комплект съединителни елементи, които позволяват свързване едновременно с топлофикационната и с електрозахранващата инсталация.
Електрическите лири за баня имат редица предимства. Те са много добри в три случая. Първият е, ако става въпрос за допълнително поставяне на лири за баня във вече завършен скоро или отдавна обект, при което не искате да правите основен ремонт. Вторият вариант, е ако не искате да свързвате уреда към топлопроводната система и третият - ако искате да поставите в едно помещение още една лира. Електрическите лири за баня се монтират по-лесно, без да е необходима някаква намеса или промяна в тръбите. Така се избягват грандиозните ремонти и се спестяват време и средства. Освен това, електрическите лири за баня могат да се поставят на всяко удобно според вас място - на която и да е стена в банята, кухнята, коридора, спортната зала и т.н. Друго удобство при този тип уреди е, че можете да ги включите, за да си изсушите прането, например, и по време, когато отоплителният сезон не е започнал и в топлофикационната система няма пара. Електрическите лири за баня, поради лесния си монтаж, позволяват да бъдат монтирани и от непрофесионалисти с минимални технически познания, стига да се следват инструкциите. Необходимо е само лирата да се закрепи надеждно за стената и щепсела да се вкара в розетката. В такива случаи ви съветваме да вземете предвид правилата за безопасност в помещения с повишена влажност. Най-сигурно, обаче, ще е да се обърнете към специалист електротехник."


Източник: http://stroiteli.elmedia.net/?magazine=smi&issue=25&stor … id=76&stype=3

# 2
  • Мнения: 1 827
И аз се интересувам от ел. лира за банята или някакво подобно чудо на техниката Laughing

# 3
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
 Estellia  -   bouquet  Тая статия и аз я четох. Искаше ми се да ме ориентирате към конкретна марка и модел, които да търся. До сега където питам нямат комбинирани, някъде даже и не са чували за такива. Ако някой вече е открил някъде из магазините такъв продукт, ще ми е от помощ....

# 4
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
 Междувременно ми посочиха ей това: http://www.darkon-heaters.com/4.html И това е решение! Някой да има повече информация?

# 5
  • София
  • Мнения: 2 952
Гаделинка, опитай пак да говориш с други хора от фирмата, която предлага Стибел Елтрон.
Аз се измъчих в едни опити преди година да купя бойлер от тях. Едно е на сайта, от единия магазин те пращат в другия, и на двете места трудно се спира, мъъъъъка. Накрая отидох да купувам размера и типа бойлер, който ми трябва и се оказа, че след 100 чувания и питания, момчето в магазина си мислело, че го има, но изведнъж го нямало. Кога ще го има - не се знае.
Теглих една и купих български с едно влизане в магазина, но той ни е за резерв - принципно сме с ТЕЦ.
Казвам то надълго и нашироко, защото може тези лири да ги има, а да не попадаш на верния човек - звъни и разпитвай още. На мен също ми харесаха много, защото сега освен климатика, ако имах и две електрически лири, щях да дочакам централното отопление по-рахатно  Simple Smile

# 6
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
bib.bib На три телефона пробвах и все тая.. А пък и аз не съм от София а от Добрич- направо седма глуха.... Май ще си взема от тия реотанчета, ще си го бутна в лирата за парното и така ще карам. Чакам да мине уикенда, че да звъня и разпитвам в тая фирма Даркон. Аз разбрах че реотана става на каква да е лира, ама да питам докато все още не съм купила. То дано и да не ми се завие свят от цената на тия реотани!
 То и аз докато чаках да ме газифицират си сложих два инвертора, но за третата стая няма мъни и е без отопление, а така и така пускаме парно може да си взема и реотан за алум. радиатор и да си топля и третата стая/на ток,докато пуснат газ/. Незнам само тия реотани дали трябва да се демонтират ако ползваш другия вид /например от ток минаваш на парно/. Ако има осведомени- да помагат! Hug

Общи условия

Активация на акаунт