много се стряска

  • 2 868
  • 28
  •   1
Отговори
Здравейте всички.Моето момченце е вече почти на 3 месеца и още от самото раждане не спи спокойно-в началото се стряскаше 1-2 пъти по време на сън а сега е постоянно през 10-15 минути се стряска и започва не да плаче а да пищи  ooooh!Водихме го при една баба да го веси за уплаха или незнам как се казва,но няма резултат.Моля ви ако някоя от вас е имала или има този проблем да сподели,че много се притеснявам вече.И още един въпрос за да не пускам друга тема:някои дни забелявам нещо като диша,все едно леко хъркане. newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 4 052
Мисля, че просто сънува. Всички бебета го правят, но защо е толкова често при вас, не знам. Може би е по-емоционално дете, което се впечатлява по-силно. Не се притеснявай чак толкова, ще отмине. Peace
За втория ти въпрос, бих те посъветвала да говориш с педиатъра ви, за твое успокоение.

# 2
  • Мнения: 2 131
Хубаво е вечер да няма много емоции. Нашата педиатърка беше препоръчала след 17 ч. обстановката около детето да е спокойна. Да няма много хора около него, силни звуци, бурни игри и премятания нагоре-надолу. Може би, наистина бебето ти е по-емоционално и това се отразява на съня му.
Друг път не води бебето при разни баби  Peace. Ако чак толкова вярваш в уроки и други подобни неща, по-добре занеси негова дрешка. Но да го весят и разни подобни манипулации - в никакъв случай.  Peace

# 3
  • Мнения: 179
И ние бяxме така но с времето отшумя и е по на рядко явно децата ни са по емоционални и всичко изживяват.За уроки или уплаxа съм чувала че не е xубаво да се водят децата преди годинката.

# 4
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Предполагам е от много емоции. Трябва да отшуми с времето. на моето бебче също се е случвало, но за няколко дни.

# 5
  • софия
  • Мнения: 30
при нас това продължава вече 2г и половина.Дано при вас да отшуми по бързо.Не искам да те плаша

# 6
  • Мнения: 19
Може да ми се смеете, но брат ми правеше така и прабаба му сложи нож под матрачето, стоя си там тоя нож доста време и не знам дали от него или просто го израсна, но започна да си спи спокойно. Всъщност вече са ти дали доста полезни съвети - наистина им трябва спокойствие на мъничетата, вече всичко им е интересно и се превъзбуждат бързо, които се отразява и на съня. Не се притеснявай ще отмине Peace

# 7
  • Мнения: 3 034
повиване (съвременен вариант - виж в темата за коликите и д-р Карп) + разтвор в нослето  - бебето ти вероятно задържа слуз, това се израства, но е неприятно за детето - капвай разтвор и ако е много задръстен е добре да дръпнеш с помпа.

# 8
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 656
Това е момент на израстване. Всички деца минават през него. Осигурете на детето една тиха и спокойна обстановка преди нощния сън. Без много шумове, телевизия да бръмчи и гости. Ще отмине до седмица-две!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Това е момент на израстване. Всички деца минават през него. Осигурете на детето една тиха и спокойна обстановка преди нощния сън. Без много шумове, телевизия да бръмчи и гости. Ще отмине до седмица-две!
Peace

# 10
  • Мнения: 544
Това е момент на израстване. Всички деца минават през него. Осигурете на детето една тиха и спокойна обстановка преди нощния сън. Без много шумове, телевизия да бръмчи и гости. Ще отмине до седмица-две!
Peace

И моето мнение е същото.  Peace

# 11
  • Мнения: 151
Това е момент на израстване. Всички деца минават през него. Осигурете на детето една тиха и спокойна обстановка преди нощния сън. Без много шумове, телевизия да бръмчи и гости. Ще отмине до седмица-две!

Моето дете също беше така, но вече се стряска само като заспива и аз така разбирам, че е заспал вече. Аз също като заспивам винаги се стряскам, така казва мъжа ми. Баща ми също е така. Явно сме по-емоционални.

# 12
  • Мнения: 85
И моето бебче непрестанно се стряска, а е само на 17 дни. Явно е нещо нормално, което ще отмине. Като видях темата ти малко се успокоих, защото и аз се бях доста ошашкала. Тъкмо мислех да пускам подобна Laughing Дано бързо да мине това стряскане на бебчетата ни. Желая ти успех! Hug

# 13
  • Мнения: 1 428
Както вече са ти казали бебето ти е по-емоционално.Ще отмине.

# 14
  • Мнения: 431
Да не повтарям останалите-съгласна съм с тях.Моето дете също е емоционално,освен че се стряска,често се събужда и плаче,гримасничи на сън...
За хъркането-при нас го имаше няколко месеца,даже на моменти приличаше на грухтене  Laughing.Нарича се стридор(не знам дали при вас е същото).Оправи от самосебеси,даже не забелязах кога.

Общи условия

Активация на акаунт