Трудно си поема въздух след кърмене?

  • 1 459
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Здравейте, имам следния въпрос: след кърмене като вдигна малката да се оригне и тя започва да се мята и да се бори да поеме въздух, чувам я как преглъща и пак се опитва да поеме въздух, сякаш постоянно се връща мляко по хранопровода и. Същевременно нито се орига, нито повръща. Тя като цяло си диша по тежко, а и от един ден на мен гърдите ми са препълнени и може би се нагълтва с доста въздух, но странното е че докато суче успява да диша въпреки силната струя, а проблема идва след това....На някой случвало ли му се е това, че ми е много притиснено, просто в продължение на 10тина минути след ядене е голяма борба за въздух, на моменти остава без да диша за доста дълго време Sad

Последна редакция: пт, 31 окт 2008, 23:44 от Tusha

# 1
  • Мнения: 961
Как така по-трудно диша? А и какво казва педиатъра ви по този въпрос? Като не я вдигаш има ли проблеми с дишането?

# 2
  • Мнения: 102
По-тежко, а не по-трудно. Peace Имам впредвид че на моменти диша по-шумно или скрибуца. Педиатърката казва че е нормално. Но това сега е по-различно просто трудно поема въздух сякаш се задавя. Незнам как точно да го опиша. Ами незнам не съм пробвала да я оставя легнала. Оф, ако е много стряскащо заглавието да го променя newsm78е
Засега ми се е случило 3 пъти от снощи насам, мисля че има много общо с препълнените ми гърди.

# 3
  • Мнения: 961
Ако мислиш, че е от препълнените ти гърди, пробвай да изцедиш малко преди да я храниш! Ако много се притесняваш, още сега се обади на педиатърката ви! Само след кърмене ли скрибуца така?

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А откога се чува това скрибуцане - от раждането или сега се е появило?
На какво би го оприличила - на задъхване, на свистене, на гъргорене, на стържещ звук?
Появява ли се по друго време, напр. след като детето е плакало силно?

# 5
  • Мнения: 102
Оказа се че имаме  ларинготрахеит в болницата сме и ни лекуват. А скрибуцането си го има от раждането, казаха че гласните връзки са и слабо място и ще го израсте до около годинката,но ще трябва да ни види специалист, сега лекуват възпалението.Благодаря ви за отговорите!

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Точно затова те питах - има такова състояние, казва се ларингомалация или простичко казано слабост на връзките, които държат трахеята отворена. То наистина се израства с времето и не е нужно да се прави нищо специално, освен да подбираш позиции, в които й е най-лесно да се храни и най-малко я затруднява преглъщането и координацията на дишането, гълтането и сукането. Обикновено се препоръчват пози, в които детето е с максимално извита назад главичка - така устата и гърлото образуват права тръба и най-лесно се поема млякото. В легналата поза е много удобно да го постигнеш - просто поставяш детето много надолу, така че да трябва силно да си извие главата назад, за да може да обхване гърдата.

# 7
  • Мнения: 102
Ами да, тя май сама си я намери тази поза, аз даже все се опитвам да и поизправям главата, ама сега ще знам. Peace Благодаря ти!

# 8
  • Мнения: 961
Много се радвам, че сте открили проблема! Hug Успех и дано бързо го израсте!

Общи условия

Активация на акаунт