Как разделихте децата си

  • 1 890
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Здравейте, мами (и татковци)! Обръщам се към всички вас, които сте разделили децата си в детската градина или училище с въпроса как точно го направихте?
Моите синове са на 4 г. и 9 мес., 2-ра група в детската градина. Пълни са с енергия, непослушанието им е... неудържимо на моменти, които ми се струват безкрайно много и безкрайно дълги. Все повече изпадам в безизходни ситуации, в които се чувствам изтощена и безпомощна да се справя с техния "синдром" да се навиват взаимно да не слушат. Познато, нали?
След доста мислене, разговори, четене, консултации се решихме да ги разделим. Може би така ще си "почиват" един от друг и вечер вместо да лудеят безконтролно, ще си разказват при кого как е минал денят и ще си наваксват играта заедно. А може и да не проработи тази схема, не знам...
Съмнението ме съпровожда непрекъснато. Заради себе си ли го направих, или заради децата? Няма ли да загубя доверието на този, когото пратих в другата група? И много още риторични въпроси, но така или иначе днес единия вече беше в другата група. И естествено доста плака.
Затова моля да ми кажете всички вие, които сте разделили децата си (близнаци имам предвид) как подходихте? Болезнено ли беше? Какво обяснявахте на децата, какво им говорихте, колко време продължи този преход и изобщо проработи ли? Споделете всичко, за което се сетите! Моля ви Praynig

# 1
  • Мнения: 7 803
ами аз го направих още първия ден, в който бяха на детска. реших, че като не знаят, че може заедно е най-добре. така и ми препоръча детския психолог. ми обясних им, че няма място да са заедно и затова ще ходят в отделни групи. дефакто като се хранят на обяд са заедно, ако искат, иначе са разделени. навън разбира се са всички деца заедно. раздялата не беше болезнена, никой не е ревал. сега не искат и да чуят за обща група, всяка си говори за НЕЙНАТА лелка и е супер важно да се каже МОЯТА група и т.н. добре се справят и за секунда не съжалявам за решението  Peace което взех още преди да се родят. същото ще е и с училището  Peace

# 2
  • Мнения: 2 950
Ще следя темата с интерес!  Peace

# 3
  • Мнения: 7 803
май се броим на пръсти, които разделяме децата. сещам се само за Divana  newsm78

Последна редакция: сб, 01 ное 2008, 19:51 от Дъмпер

# 4
  • Мнения: 2 950
Аз толкова се вълнувам от тази тема, че разпитвам всички около мен за това. До сега всички, които са ПРОТИВ разделянето ми дават един и същи отговор: "Недей да вървиш срещу природата! Пък и ти ще полудееш!"  #Crazy А тези, които са ЗА разделянето ми дават доста повече обяснения. За сега везните клонят към разделяне, но имам време да взема решение.  newsm78

# 5
  • Мнения: 7 803
ами аз лично се наслушах на глупости от рода - щом бог така ги е създал заедно, коя си ти, че да ги разделяш?  newsm78 ми те и животните обикновенно раждат по повече от едно бебче, но те не остават заедно до пълнолетие  Joy а средата също много влияе. тук по принцип са много ЗА разделянето и може би заради това се заинтересувах и аз по-сериозно, но както казваш, няма сериозен аргумент против разделянето или поне аз не открих такъв  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 12 201
  Моите са си заедно в яслата, но за разделяне бих могла да се замисля едва в училище. Сега например в ОДЗ-то което посещават яслата е една и да искам няма как да ги разделя, а варианта всяка сутрин да губя двойно повече време за да ги водя в две различни детски градини отдалечени значително една от друга не ми допада.

# 7
  • Мнения: 1 174
Аз не бих разделила децата си,не бих им го причинила,още от сега постоянно се търсят и питат един за друг, когато са разделени за малко.Мисля,че от това по-хубаво няма.Но, всеки сам решава за своите деца(всички са различни), ако положението е некотролируемно, може би трябва да се пробва и този вариант newsm78

# 8
  • Мнения: 1 895
Всеки родител трябва да прецени според характера на децата си Peace Не съм против, дори мисля, че има добри резултати от разделянето - просто на мен не ми се налага да обмислям такъв вариант на този етап.

# 9
  • Мнения: 1 165
Както Айла отбелязва, до първи клас е трудно да са разделени, по ред причини. Не мога да си представя да ги водя в различни градини. Аз си мисля, че по-скоро бих ги разделила в спорта. Твърдо съм за това да спортуват сериозно, и естествено ще започнат с баскетбол, чудесен спорт за момчета е, освен че баща им и дядо им са такива.  Или волейбол, ще видим. Те ще решат в крайна сметка какво ще изберат като интерес извън училище.  Peace

# 10
  • Мнения: 7 803
добре де, в яслата е трудно, щото е по една  група. в детскат градина има повече групи, не виждам къде е проблема, ако майката го иска разбира се  newsm78

# 11
  • Мнения: 4 965
Всеки родител трябва да прецени според характера на децата си Peace ...

На мен лично не ми се налага да ги деля, защото децата ми имат различни вкусове, различни интереси, различни приятелчета, различни играчки и т.н.
Така или иначе, само вкъщи са заедно - нищо, че са в една група в градината, а често дори и вкъщи всяка си се занимава с нейните неща - едната си рисува, докато другата си преоблича куклата, например или едната иска да дойде с мен по магазините, докато другата предпочита да си остане вкъщи с баща си и да гледат филмчета или да оцветяват картинки и редят пъзели...
Няма човек, който да е изкарал повече от 1/2 час и да е продължил с опитите да ги уеднаквява - просто виждат, че е невъзможно да се сложат в общи релси. Ако ги разделя, само ще затруднявам себе си с препускане между 2 групи или градини.
Над 90% съм сигурна, че и без това в училище ще се разделят сами - вероятно с тези различни интереси ще се насочат и към различни предмети, различни училища, различни професии и т.н.
Да са живи и здрави само и дано с времето не се отдалечат и като сестри...
Всъщност, единственото, към което и двете проявяват еднакъв интерес и съперничество, е "популярното" момче на групата им в градината  Crazy, ама по него си падат всички девойки от групата, защото е много красиво и много палаво дете - а какво му трябва на едно момиче, за да си падне по едно момче, освен момчето да е "лошо"... Mr. Green

# 12
  • Мнения: 2 950
добре де, в яслата е трудно, щото е по една  група. в детскат градина има повече групи, не виждам къде е проблема, ако майката го иска разбира се  newsm78

В яслата, в която ще ходят моите близнаци има няколко групи и там мога да ги разделя. Проблемът е, че разбрах, че в една група лелите са значително по-добри и незнам как да реша единият да е при готините лелки, а другият - не. Кой при кого да пратя?!  newsm78 Обаче в градината на сестра им групите са само по една на випуск. Т.е. в градина ще трябва да ги събера.  Thinking Има друга градина наблизо, която има повече групи на випуск, но пък огава ще са в различна градина от сестра си и това доста усложнява нещата, пък и градината на сестра им е значително по-добра.  newsm78

# 13
  • Мнения: 7 803
е при теб е наистина сложно  Crazy добре че такива грижи нямам  Simple Smile
но малките ще са на детска градина след 2 години, тогава голямото ще е почти 6, та най-много 1 година ще още на детска, ако не го пуснеш на 6 на училище

# 14
  • Мнения: 57
Е, благодаря на всички  Hug ... Явно няма единно мнение "за" или "против" разделянето на близнаците. Всеки родител трябва преди всичко да усети и прецени децата си и тогава да разсъждава.
Аз не съм разколебана за това дали да ги разделя, решила съм и съм убедена, че ще е по-добре за тях, но ми се струва, че малко закъснях и сега просто е по-трудно, защото този, който отиде в другата група (понеже групите са две), се чувства наказан и аз просто се притеснявам да не изгубя доверието му.
Иначе предполагам, че при момичетата е различно... Като че ли момиченцата се раждат "природно интелигентни" (силно казано, разбира се) и при тях разговорите, убежденията и диалогът са по-успешни. А при нас, повярвайте ми, има ситуации, в които само крясъците или разделянето помагат. Първото е крайно деструктивно, невъзпитателно и ни натоварва негативно всички, следователно остава второто. При разнополовите близнаци пък децата напълно разбираемо имат различни интереси и игри и съревноваването е по-малко и по-безболезнено.
Остава въпросът обаче как да подходим и действаме в това начинание!

Общи условия

Активация на акаунт