Сирене по шопски

  • 13 284
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 529
Здравейте, можете ли да споделите как готвите сирене по шопски. Знам, че е много просто като рецепта, но на мен никога не ми се получава както по заведенията Embarassed

# 1
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Режа домат на кръгчета и ги слагам на дъното на гюведжето.Отгоре слагам плочка сирене и кашкавал.Малко масло и пожелание една люта чушка.
Приятен апетит Wink

# 2
Сирене по шопски

Продукти:
сирене 0.500 кг, прясно краве масло 40 г (4 супени лъжици), червен пипер 5 г (1 чаена лъжичка), яйца 5 бр., червени домати 100 г (2 бр.), пресни или изсушени лютиви пиперки.

Начин на приготвяне:
Сиренето се обезсолява и се нарязва на 5 филийки, които се слагат в намазано с масло пръстено гювече. Върху всяка филийка се поставя кръгче от домат и се поръсва част от маслото. Гювечето се слага в силно загрята фурна за 5-6 минути. Изважда се и върху всяка филийка се счупва по 1 яйце и се поръсва с останалото масло, оцветено с червения пипер. Прибавя се и по 1 прясна лютива пиперка. Гювечето отново се слага във фурната, за да се запекат яйцата.

Аз по някога вместо пресни домати, наливам консерва домати.

# 3
  • Мнения: 529
Много благодаря, ще се пробвам довечера  chef

# 4
  • Мнения: 3 211
И аз го готвя като Хонда, само че с олио вместо краве масло. Също така открих, че за да не става сухо сиренето, трябва да се сложи под него тънко резенче домат. И моето гювече си го правя с натрошено сирене, а на мъжа ми с нарязан суджук върху домата, че хич не може да яде постни манджи Laughing

# 5
  • Мнения: 5 183
Еееееееееех, бях забравила за тази вкусотия, а вси4ки обожаваме сирене у нас. В4ера си купихме 4 кила от един македонец, които внася Българско краве и ов4е сирене и го дава на доста добра цена.
Така 4е ..................  chef утре сме на Сирене по Шопски Party

# 6
....а на мъжа ми с нарязан суджук върху домата, че хич не може да яде постни манджи Laughing
Laughing Laughing Laughing Дай да ги сберем нашите мъже. И моят мога да кажа, че ядене без месо май не признава за ядене.
Гювечетата са незаменими с луканка - ммммммм, ама тук само алтернативни заместители й използвам. Тънките сурови наденички и те са хубави в тази комбинация newsm22

Общи условия

Активация на акаунт