За опасните играчки

  • 772
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Изникна ми интересен проблем...Ясно е, че играчките се съобразяват с възрастта на детето. Обаче какво правите, когато децата са две? Темата е провокирана от току що изпусната дребна джаджа от сина ми на 4 г. в шезлонга на бебето на 3 месеца. Ако не бях видяла, можеше да я налапа като нищо Rolling Eyes Замислих се, че когато Ники беше бебе, всичко вкъщи беше обезопасено заради него. Сега не виждам как бих могла да направя подобно нещо...Как да скрия играчките на по-голямото дете от по-малкото? След някой и друг месец ще започне да пълзи и тогава?
Вие как се справяте с този проблем?

# 1
  • Мнения: 2 821
Ох, трудна работа е това. Очите на четири. Моите са с 1г5м. разлика и тази опасност съществува още, макар и малката да не лапа всичко вече. Но като я видя с някоя малка обувка или джаджа от мозайка или друго дребно нещо настръхвам буквално. Освен да наблюдаваш ситуацията изкъсо и когато нямаш възможност за това да отдалечиш такива играчки от голямото дете.

# 2
  • Мнения: 4 915
Белинда, не знаех, че имаш бебенце!  Grinning ЧЕСТИТО!  Hug

Моите диванета са с 2 г. и 3 месеца разлика. 9 месеца гледах голямата с бебето у дома, докато я пусна на градина.

Очите са на 4-ри и за други неща - като голямото да не цапне малкото или да го нахрани ненавременно и неуместно с нещо си.  Laughing Както и да не му нахлузи нещо на главата или друг шантав експеримент.  Crazy

А по въпроса с играчките просто прибрах/изхвърлих всички дребни играчки/части от тях, които се търкаляха наоколо,  когато малката започна да пълзи. Всъщност, май и доста преди това, защото примерно каката можеше да реши да й "услужи" с някоя дреболийка.  Wink

# 3
  • Мнения: 7 831
Понеже моите са с по-малка разлика и аз като Free Soul  събрах дребните неща, но това при теб едва ли ще помогне. Все пак не е редно да вземеш на големия играчките, а те повечето са неподходящи за бебето, най-вероятно. Повече дебнене и "бай бабо да не те стига". Както и много говорене на баткото. Учи го от сега да си пази "важните неща", защото после идва момента на "ама той ми го скъса, счупи, развали" и т.н. драми  Wink.
Иначе правилно се ориентираш, че най-трудно ще ти стане когато малкото пролази/проходи и започне целенасочено да иска да вземе всичко. При нас беше драма голяма  Simple Smile, да ти кажа и до сега не е свършила напълно. Сега малкия иска да пипа учебниците и другите пособия на баткото, а не е бебе отдавна и е наясно, че не бива, но ... а големия непрекъснато си дебне вещите, да не изчезне нещо, да не е пипано и т.н.  ooooh! .

# 4
  • Мнения: 544
И аз си задавам същите въпроси. Ще следя темата с интерес.

# 5
  • Мнения: 654
Постоянна бдителност, тамън ще си тренирана за времето на пълзенето. Карай и по- голямото дете да си прибира играчките, използвайки метода на награди и поощрения и наказания.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Ох, трудна работа. Особено каката както ме беше разглезила, защото не лапаше нищо, на дребното постоянно му вадя нещо от устата. Сега й сложихме голямо бюро и детски стол, защото малкия не оставя нищо на масичката й. Вдигнах книгите й на високо, защото  бебето ги събаря и ги къса. И да ги оставя двамата сами да спят в стая незнам кога ще събера кураж.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Белинда, не знаех, че имаш бебенце!  Grinning ЧЕСТИТО!  Hug

Моите диванета са с 2 г. и 3 месеца разлика. 9 месеца гледах голямата с бебето у дома, докато я пусна на градина.

Очите са на 4-ри и за други неща - като голямото да не цапне малкото или да го нахрани ненавременно и неуместно с нещо си.  Laughing Както и да не му нахлузи нещо на главата или друг шантав експеримент.  Crazy

А по въпроса с играчките просто прибрах/изхвърлих всички дребни играчки/части от тях, които се търкаляха наоколо,  когато малката започна да пълзи. Всъщност, май и доста преди това, защото примерно каката можеше да реши да й "услужи" с някоя дреболийка.  Wink



при нас е абсолютно същото сега  Hug

# 8
  • Мнения: 3 595
Скрих всички дребни неща, които би могло малкото да глътне или които ми се сторят опасни за него. С тези от тях, които голямото си обича (боички за рисуване с ръце например) играем само, когато бебето спи и после пак ги слагаме на високо или скришно, за да не ги стигат или взимат. През останалото време има достатъчно други играчки, които да са безопасни и за двамата. Разликата им е 1г и 11м

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
При нас явно проблемът идва от това, че разликата е по-голяма Confused Просто няма как да прибера играчките с дребни части, защото всичките му играчки да с дребни части - роботи, нинджи, строители Confused Ще си монтирам едни очи и на дупето и това е Tired

Общи условия

Активация на акаунт