Падане от проходилка

  • 4 222
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 367
Сигурно на много от вас се е случвало детето поне веднъж да падне на главата си. Днес сина ми падна от проходилката в стремежа си да вземе една кутия от земята. Удари се по главата и има лека цинина. Плака много и аз ужасно се притисних. Това е второто му падане до сега - първото беше, преди няколко месеца от кревата....Може би повече няма да го слагам в тази проходилка, но той нали иска постоянно да се движи и реших малко да си улесня живота! Споделете опит с прохождането, проходилките, паданията и всичките му екстри Simple Smile

# 1
  • Мнения: 544
Точно затова не съм ползвала проходилка и сега вероятно няма да ползвам.

# 2
  • Мнения: 441
И моят син е падал от проходилката и то 2 пъти,но не като се навежда ,а се засилваше много и като се блъсне в стената и се обръщаше на земята.На възрастта на твоето детенце моят син беше проходил,може би вече е височък за проходилката и затова се е обърнал.Опитай с каишка за прохождане,ако ви е удобна на теб и детето.

# 3
  • Мнения: 1 763
Аз проходилка не съм ползвала, но моят син най-редовно се изправя по мебелите, взема някакъв предмет, например телефон, хваща го с двете ръчички и решава, че може да се държи за него. Естествено тупва на земята по дупе.

Имаме и по-сериозни удряния. Днес пълзеше много бързо, аз нещо му извиках, той се обърна да ме погледне без да намали темпото и с всичка сила се удари в ръба на шкафа. Сега има синина на челото Sad

Преди седмица някъде пак от пълзящо положение навън си удари устата в цимента и протече кръв. Не даваше да го избърша, искаше се си биберона да се успокои и после по бибата имаше кръв и мръсотия.

# 4
  • Мнения: 282
моят син е падал 3 пъти от проходилката, при нас ставаше като се опитва да докопа нещо, което е на холната маса или на секцията и така се надигаше задната част на проходиката и той се захлюпваше , просто я обръщаше. Слава богу, нищо сериозно

# 5
  • Мнения: 493
Синът ми никога не се е обръщал от проходилката,може би защото самата основа на проходилката е по широка.Падал е от спалнята,но нищо сериозно не му е имало,с цицина се разминаваме. Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 418
можеш да предотвратиш паданията ако си непрекъснато около детето, когато е в проходилката. помагай му да вдига падналите предмети и внимавай да не се преобърне. друга възможна опасност е когато се засили към стена или нещо твърдо и държи проходилката да си затисне пръстите между стената и проходилката. моята дъщеря го направи веднъж. това е трудно за предотвратяване. за щастие нямаше последствия.
успех!

# 7
  • Мнения: 540
ох гадна работа са тия падания но като се замисля че сега се почва а какво ни чака......................................................................... newsm78

# 8
  • Мнения: 3 306
моята сладурана никога не е падала от проходилката  Naughty  ама от дивана пък ......  ooooh!

# 9
  • Мнения: 274
Голямата не е падала от проходилката,но за разлика от нея,малката се е обръщала поне 3-4 пъти. ooooh!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 524
От проходилка не сме падали, но виж вече имаме една снимка на главичката в Пирогов, и общо 4 падания по-сериозни. Просто хем е страхлива, хем бърза  ooooh!

# 11
  • Мнения: 3 034
проходилките са забранени като опасни тук, аз съм му купила соусър - там си играе по малко, но като цяло е с мен - в момента до мен, не го оставям освен на подложките му за игра на земята. разнасям го и с люлката/шезлонга, та да ми е под око  Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 23 036
Детето на моя приятелка се катурна заедно с проходилката, но слава богу не успя да се удари! На мен тази каскада ми дойде в повече и не смятам да купувам проходилка (а и без това нямаме свободно пространство за нея, тъй че въпросът е решен от самосебе си).

# 13
  • София
  • Мнения: 4 895
Моето дете не е падало от проходилката, но аз спрях да го слагам в нея, когато започна да се изправя сам.
Можеш ако искаш да му вземеш уокър или каишки за прохождане; явно вече е надраснало периода за проходилка.
А един съвет за цицините, който знам от моята майка, а тя от нейната (действа безотказно!) - когато се удари детенцето по главата, веднага разрежете суров картоф и наложете върху удареното. Ако е студен картофа, още по-добре!
Този метод е с по-голям ефект от леда, изпробвано  Peace !

# 14
  • Мнения: 9 467
На първия ортопедичен преглед /на 2 мес/ говорих по този въпрос с ортопеда.Неговото мнение беше категорично против:
-до 2г възраст най-тежката част на бебето е главата, навеждайки се, обръщането е почти 100%
-детето не се учи да върви-то се изтласква в проходилката
-не се развиват добре ставите-слагайки бебето в проходилка, то не ляга/сяда/става-т.е. тези връзки не се движат и натоварват достатъчно...виждали сте деца, които са паднали /а уж проходили/ и чакат някой да ги вдигне Wink
-не се развива рефлексът за предпазване от удар, поставайки първо ръцете....просто защото не падат,  а после си падат директно на главичките.
-поради по-високата седалка /по-точно висенето в нея/ се измества центъра на тежестта-детето не усеща тежестта в/у крачетата си, а в/у дупето...това пречи впоследствие.

Та проходилката е в "улеснение" на майката, но не и в услуга на детето Peace

Общи условия

Активация на акаунт